ثبت شکایت از کارنامه؛ روند شکایت و جبران خسارت در کارنامه

0 3,525

یکی از مزایای استفاده از خدمات کارشناسی و فروش سفارشی، ضمانت‌نامه آن است. کارنامه بعد از انجام کارشناسی و هم‌زمان با صدور گزارش کارشناسی، ضمانت‌نامه ۱۰۰ میلیون تومانی نیز ارائه می‌دهد. در سرویس فروش سفارشی، این ضمانت‌نامه تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

پیگیری ضمانت‌نامه و جبران خسارت در سرویس کارشناسی:

میزان ضمانت‌نامه:

تا ۱۰۰ میلیون تومان

شرایط:

ضمانت‌نامه کارنامه در کارشناسی ویژه و استاندارد فقط شامل بدنه خودرو است و تا ۴۸ ساعت اعتبار دارد.

روند شکایت:

بعد از طرح شکایت توسط مشتری، نتیجه اولیه ظرف ۲۴ ساعت به مشتری اعلام می‌شود. اگر شکایت در چارچوب شرایط ضمانت نباشد، این موضوع با تماس تلفنی به اطلاع مشتری می‌رسد.

در صورتی که شکایت قابل پیگیری باشد، بازرس به محل اعزام و خودرو مجددا توسط وی به‌طور کامل کارشناسی می‌شود. هزینه بازرسی و کارشناسی مجدد، برعهده مشتری است و در صورت تایید شکایت، این هزینه همراه با خسارت به مشتری بازگردانده می‌شود.

پیگیری ضمانت‌نامه و جبران خسارت در سرویس فروش سفارشی:

میزان ضمانت‌نامه:

تا ۸۰۰ میلیون تومان

شرایط:

ثبت شکایت در بازه‌های زمانی زیر:

  • ضمانت فنی تا ۱۴ روز
  • ضمانت بدنه تا ۷ روز
  • ضمانت جلوبندی و سیستم تعلیق تا ۷ روز

خودرو از زمان خرید تا ثبت شکایت، بیش از ۲۰۰ کیلومتر کار نکرده باشد.

خودرو از زمان خرید تا ثبت شکایت، تعمیر نشده باشد.

روند شکایت:

بعد از طرح شکایت توسط مشتری، بازرس به محل اعزام می‌شود و خودروی خریداری‌شده را به‌طور کامل کارشناسی می‌کند. پس از بررسی بازرس، در صورت تایید شکایت و قصور کارشناس، روند شکایت در دو حالت پیگیری می‌شود. این نکته قابل ذکر است که کل این فرآیند، نهایتا تا ۴۸ ساعت پس از ثبت شکایت انحام می‌شود.

  • خسارت کمتر از ۳ میلیون تومان

اگر خسارت کمتر از ۳ میلیون تومان باشد، با امضای رسید الکترونیکی و رضایت‌نامه از سوی شاکی، بلافاصله این خسارت پرداخت می‌شود.

  • خسارت بالای ۳ میلیون تومان

در خسارت‌های بالای ۳ میلیون تومان، خودرو توسط بازرس دوم کارشناسی می‌شود و در صورت تایید مجدد، خسارتِ دقیق توسط تیم قیمت‌گذاری تعیین می‌شود. برای پرداخت خسارت در این حالت، به حضور خریدار (شاکی) و امضای کاغذی رضایت‌نامه از سوی وی نیاز است. پس از امضای رضایت‌نامه، بلافاصله خسارت پرداخت می‌شود.

روش ثبت شکایت در کارنامه

برای ثبت شکایت با شماره تلفن ۰۲۱۷۹۲۳۷ – داخلی ۴ تماس بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.