مدارک، مراحل و نوبت گیری تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۳

معرفی مراکز تعویض پلاک در تهران و دیگر شهرستان‌ها

846 2,108,996

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در هنگام خریدوفروش خودروی دست دوم باید انجام شود، تعویض پلاک خودرو است. خریدار باشید یا فروشنده، قبل از هر چیز باید طبق تاریخ دقیقی که در قولنامه برای حضور در مرکز تعویض پلاک مشخص شده است به این مراکز مراجعه کنید. نام مرکز هم طبق توافق دو طرف در همان قولنامه ذکر می‌شود. تاد چندی پیش برای انجام فرآیندهای تعویض پلاک نیاز به حضور از اولین ساعات روز در مقابل مراکز تعویض پلاک و و صف نوبت بود. اما امروز با دریافت نوبت اینترنتی، می‌توانید در زمان مشخص و نوبت خود به مراکز مراجعه کنید. همچنین مدارک لازم برای تعویض پلاک را حتما به همراه داشته باشید. با ما همراه باشید، در این نوشته به شما خواهیم گفت که شرایط تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۳ چگونه است.

در یک نگاه؛ تعویض پلاک خودرو پس از معامله، باید مسیر زیر را طی کند.

 • احراز نشانی محل سکونت در سامانه سخا از سوی خریدار
 • پرداخت مالیات، عوارض (سالانه، طرح آلودگی، طرح ترافیک و آزادراهی) و خلافی خودرو از سوی فروشنده
 • دریافت نوبت اینترنتی تعویض پلاک
 • حضور در مرکز تعویض پلاک و انجام فرآِیند نهایی

احراز آدرس محل سکونت در سامانه سخا

احراز محل سکونت خریدار، قبلا با ارائه مدرکی دال بر سکونت خریدار در نشانی اعلامی، صورت می‌گرفت. اما از تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ این مورد نیز باید به صورت آنلاین انجام شود و قبل از تعویض پلاک در سیستم ثبت شده باشد.

برای این‌کار با مراجعه به سامانه سخا و ورود به بخش «احراز اطلاعات فردی و آدرس» و سپس بخش «اطلاعات فردی»، مشخصات و نشانی محل سکونت خود را مشاهده خواهید کرد. در صورت نبود نشانی، می‌توانید با زدن دکمه ویرایش، نسبت به ثبت نشانی محل سکونت خود اقدام کنید.

احراز آدرس محل سکونت

برای ثبت سیستمی نشانی و احراز محل سکونت، باید سطح تاییده آدرس شما به سطح «تایید توسط پست» برسد.

احراز آدرس سخا

با کلیک روی گزینه «احراز نشانی از طریق پست» وارد سامانه احراز نشانی پست می‌شوید و باید مراحل زیر را طی کنید.

ورود به بخش احراز نشانی مشتریان >> ثبت مشخصات و کد پستی >> ثبت درخواست >> پرداخت آنلاین هزینه >> دریافت کد رهگیری

پس از اتمام مراحل بالا، معمولا تا ۴۸ ساعت، مامور پست به نشانی اعلامی شما مراجعه و با دریافت کد رهگیری از شما، نشانی شما را تایید خواهد کرد.

پس از آن مجددا به سایت سخا مراجعه کنید و با استفاده از گزینه «استعلام وضعیت آدرس» باید آدرس اعلامی شما به رنگ سبز و حالت «تایید شده توسط پست» تغییر کرده باشد.

پرداخت مالیات، عوارض و خلافی خودرو برای تعویض پلاک

باید مطلع باشید که پیش‌نیاز رزرو نوبت تعویض پلاک، پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو است. در صورتی که فروشنده، مالیات خودرو را پرداخت نکرده باشد، امکان دریافت نوبت تعویض پلاک را نخواهید داشت. پرداخت مالیات خودرو کارکرده برعهده فروشنده است و مالیات خودرو صفر را معمولا خریدار پرداخت می‌کند.

در کنار این موضوع، عوارض خودرو شامل، عوارض سالانه شهرداری، عوارض طرح‌های ترافیک و آلودگی هوا، عوارض آزادراهی و خلافی خودرو نیز باید توسط فروشنده پرداخت شوند.

برای راهنمایی کامل درباره پرداخت موارد ذکر شده می‌توانید مطالب زیر را مطالعه کنید.

مالیات نقل و انتقال خودرو و هرآنچه باید درباره آن بدانید

استعلام خلافی خودرو؛ چگونه خلافی خودرو را کم کنیم؟

راهنمای مرحله به مرحله پرداخت عوارض شهرداری خودرو

promotion banner

دریافت نوبت اینترنتی تعویض پلاک

اما با فرض پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو، برای دریافت نوبت تعویض پلاک مراحل زیر را طی کنید.

برای رزرو نوبت تعویض پلاک باید به سامانه نوبت‌دهی تعویض پلاک به نشانی nobatdehi.epolice.ir مراجعه کنید.

پس از ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه نوبت‌دهی، با وارد کردن نام استان، شهر، انتخاب خدمات (نقل و انتقال)، تعیین نوع وسیله نقلیه و کلیک روی گزینه جستجو، تمام مراکز تعویض پلاک در استان/شهر خود را مشاهده خواهید کرد.

نوبت تعویض پلاک

در مرحله بعد، باید از بین مراکز نشان داده‌شده برای استان/شهر موردنظرتان، یکی از مراکز را انتخاب کنید و روی گزینه “دریافت نوبت” کلیک کنید.

رزرو نوبت تعویض پلاک

در مرحله بعد باید نوع خدمت، روز و تاریخ موردنظر خود و همچنین ساعت مراجعه را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب تاریخ و زمان مراجعه، به مرحله آخر دریافت نوبت تعویض پلاک می‌رسید. در این بخش باید نوع وسیله نقلیه و شماره پلاک فعلی آن را وارد کنید. در صورتی که وکالت فروش نیز دارید، باید تیک آن بخش را هم بزنید.

راه دیگری برای رزرو نوبت اینترنتی تعویض پلاک نیز وجود دارد. در سامانه سخا و در بخش خدمات پلیس راهور بسته به وکالتی بودن یا نبودن معامله خودرو، می‌توانید رزرو نوبت اینترنتی را انجام دهید. البته حتما توجه داشته باشید که قبل از دریافت نوبت حتما باید احراز محل سکونت شما در سامانه سخا و پرداخت مالیات نقل و انتقال انجام شده باشد.

مدارک لازم برای تعویض پلاک در سال ۱۴۰۳

قبل از اینکه به مراکز تعویض پلاک خودرو بروید، مدارک موردنیاز برای تعویض پلاک را آماده کنید و همراه ببرید.

در ادامه مدارک لازم برای تعویض پلاک در سال ۱۴۰۳ را که هم موردنیاز شخص فروشنده و هم خریدار است، آورده‌ایم.

مدارک لازم برای تعویض پلاک خودرو برای شخص فروشنده

 • کارت خودرو
 • بیمه نامه شخص ثالث خودرو
 • برگ سبز یا سند مالکیت یا برگه شناسایی خودرو (برگه کمپانی)
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • تسویه و پرداخت خلافی خودرو ، عوارض و مالیات
 • برگه معاینه فنی معتبر (برای خودروهایی که بیش از ۴سال از تولیدشان می‌گذرد)

حتما بخوانید:

دلالی خودرو و ۶ ترفندی که دلالان برای فروش به‌کار می‌برند

مدارک لازم تعویض پلاک خودرو برای خریدار

 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • کارت عابربانک برای پرداخت هزینه‌ها
 •  احزار نشانی محل سکونت از سامانه سخا
 • وکالت‌نامه از فروشنده ( در صورت نقل و انتقال وکالتی)

یکی از شرایط تعویض پلاک آماده‌سازی تمامی مدارک گفته شده چه برای فروشنده و چه برای خریدار است. بنابراین مدارک لازم برای تعویض پلاک را حتما به همراه داشته باشید.

حضور در مرکز تعویض پلاک خودرو

بعد از دریافت نوبت در روز و ساعت انتخابی خود در مرکز تعویض پلاک حاضر شوید. در هنگام تعویض پلاک و انتقال سند خودرو، حضور فروشنده و خریدار ضروری است. اگر نمی‌توانید در این روز حاضر شوید، باید به طرف مقابل وکالت قانونی بدهید که از طرف شما کارهای تعویض پلاک و انتقال سند را انجام دهد. هرچند توصیه می‌کنیم تا جای ممکن خودتان حضور پیدا کنید، مخصوصا اگر فروشنده ماشین هستید.

 • قدم اول: مراجعه به باجه و تکمیل فرم‌های مربوطه

 در بدو ورود، به شما برگه‌ای می‌دهند که در آن شماره نوبت و باجه‌ای که باید به آن مراجعه کنید مشخص شده است. خودرو را پارک کنید، به باجه موردنظر مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک را تحویل دهید. در باجه مربوطه، فرم‌های مربوطه را پر کنید و هزینه تعویض پلاک و نیز هزینه پست سند و کارت خودرو را بپردازید. همه این هزینه‌ها به‌جز هزینه خلافی، به‌عهده خریدار خواهد بود. یادتان باشد از شما پول نقد دریافت نمی‌کنند، بنابراین حتما کارت بانکی با خودتان ببرید. به‌طورکلی دریافت هرگونه وجه نقد در این مراکز غیرقانونی است.

 • قدم دوم: تأیید اصالت خودرو

پس از پرکردن فرم‌های مربوطه، باجه به شما برگه‌ای را ارائه می‌دهد که باید به کارشناسان و بازرسان مرکز بدهید تا خودروی شما را بازدید کرده و اصالت آن را بررسی کنند. کارشناس برای این کار، تمام مشخصات خودرو را با مشخصات درج‌شده در برگه از جمله شماره شاسی، شماره موتور و سایر موارد تطبیق می‌دهد. بعد از تأیید اصالت خودرو، مجوز فک پلاک قبلی، صدور و نصب پلاک جدید را به شما ارائه می‌دهند. حالا خریدار باید به انبار پلاک برود و پلاک خود را تحویل بگیرد.

حتما بخوانید:

نحوه تشخیص ماشین چپی چگونه است؟

 • قدم سوم: فک پلاک قبلی و نصب پلاک جدید

حالا شما که خریدار هستید باید به انبار مراجعه کنید و پلاک را تحویل بگیرید. در اینجا دو حالت وجود دارد:

حالت اول: اگر قبلا خودرویی داشته‌اید که پلاک آن آزاد است، می‌توانید دوباره همان پلاک را روی خودروی جدیدتان نصب کنید. زیرا پلیس تا ۱ سال پلاک‌های فک‌شده را نگه می‌دارد. اگر چند پلاک آزاد داشته‌اید، از شما خواهند پرسید که کدام‌یک را می‌خواهید روی این خودروی جدید نصب کنید.

حالت دوم: از قبل هیچ پلاکی ندارید، بنابراین یک پلاک جدید با شماره جدید برایتان نصب می‌کنند.

اتمام کار تعویض پلاک و صدور کارت خودرو

پس از انجام مراحل تعویض پلاک و نصب پلاک جدید، کارت خودرو را برایتان پست خواهند کرد. در این مدت می‌توانید از طریق سامانه رهگیری اداره پست، در بخش مربوط به کارت خودرو پیگیری کنید که چه زمانی آن را برایتان ارسال می‌کنند.

کارت خودرو

مراحل تعویض پلاک چقدر طول می‌کشد؟

به‌طورکلی مراحل تعویض پلاک بسته به مرکزی که مراجعه کرده‌اید و میزان شلوغی آن، ممکن است حدود دو تا سه ساعت طول بکشد. اگر برای اولین‌ بار است که پلاک می‌گیرید یا پلاک‌های قبلی‌تان آزاد نیستند و روی خودروهای دیگری نصب هستند، حدود یک ساعت برای نصب پلاک جدید زمان نیاز است. اما اگر پلاک قبلی‌تان در مرکز موجود باشد، کار راحت‌تر است.

آیا می‌توانیم شماره پلاک را خودمان انتخاب کنیم؟

درباره شماره پلاک فقط یک حق انتخاب داریم: انتخاب بین پلاک قدیمی و جدید. در سایر موارد هیچ حق انتخاب خاصی نداریم و شماره پلاک‌ها به‌‌صورت سیستمی به خودروها تخصیص پیدا می‌کند.. برای مثال، زوج و فرد بودن پلاک در مرکز کاملا تصادفی صورت می‌گیرد؛ بنابراین نمی‌توانیم درخواست بدهیم به ما پلاک زوج بدهند یا فرد. اگر هم کسی به شما گفت این کار را برایتان انجام می‌دهد و از شما هزینه‌ای خواست، باور نکنید و هیچ پولی برای این موضوع پرداخت نکنید.

پلاک هر شهر کدهای مخصوص به خودش را دارد. این کدها را با توجه به اینکه ساکن آن شهر هستید یا نه تعیین می‌کنند. به‌عنوان مثال فردی که در تهران زندگی نمی‌کند نمی‌تواند پلاک تهران بگیرد. به‌همین‌ترتیب فردی که ساکن تهران است نمی‌تواند برای پلاک تبریز درخواست دهد. اما اگر به واسطه شغل‌تان هر از گاهی در بازه‌های زمانی نسبتا طولانی در شهرهای مختلف هستید (مثلا ساکن تهران هستید و گاهی به‌دلیل شغلتان دو سال باید در شهرستان سکونت کنید)، در این صورت می‌توانید بدون اینکه پلاک قبلی را فک کنید پلاک جدید بگیرید. این پلاک تا مدتی که در شهری غیر از شهر خودتان سکونت دارید معتبر است. البته این هم به‌شرطی است که مدام در رفت‌وآمد نباشید. مثلا فردی که ساکن تهران است و محل کارش کرج است و رفت‌وآمد می‌کند، نمی‌تواند پلاک کرج را بگیرد.

حتما بخوانید:

راهنمای جامع تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی رنگ

انتقال پلاک به فرزند

بسیاری از افرادی که قصد خرید خودرو را دارند برایشان این سؤال پیش می‌آید که آیا می‌توانند پلاک رند خودروی والدینشان را به ماشین خودشان انتقال بدهند یا نه. گاهی ممکن است پدرومادر دیگر رانندگی نکنند و خودرو نداشته باشند و پلاک آزاد باشد. بر اساس قانون پلاک کاملا شخصی است و انتقال آن به فردی دیگر حتی به فرزند وجود ندارد.

انتقال پلاک خودرو به همسر

همانند انتقال پلاک به فرزند، امکان انتقال پلاک به همسر هم وجود ندارد.

هزینه تعویض پلاک بر عهده کیست؟

هزینه تعویض پلاک را باید خریدار بپردازد. اگر فروشنده به خریدار وکالت بدهد، خریدار اجازه خواهد داشت که این فرآیند را به‌تنهایی پیگیری کند. البته هزینه‌های مربوط به دادن وکالت به خریدار، برعهده فروشنده است.

تعویض پلاک خودرو

نقص مدارک لازم برای تعویض پلاک خودرو

به‌ همراه داشتن مدارک تعویض پلاک که پیش‌تر آنها را برشمردیم، پیش‌نیازی برای طی‌شدن این مسیر است. حال اگر مدارک ناقص یا مفقود شده باشند، چه باید کرد؟ تکلیف چیست؟ اجازه بدهید که حالات مختلف را در ادامه با هم بررسی کنیم:

۱. تعویض پلاک بدون سند، سند کمپانی و برگ سبز

– تعویض پلاک بدون سند، سند کمپانی و برگ سبز و فقط با در اختیارداشتن کارت ماشین، امکان‌پذیر نیست. یکی از مدارک لازم برای تعویض پلاک خودرو، همراه‌داشتن فاکتور فروش یا سند کمپانی یا همان برگه کمپانی است. در این برگه مشخصات شرکت سازنده، مشخصات خودرو (شماره شاسی، موتور و نظایر آنها)، مشخصات خریدار و قیمت فروش خودرو درج شده است. بدون داشتن این برگه امکان تعویض پلاک وجود ندارد. زیرا احتمال دارد خودرو به‌صورت لیزینگ خریداری شده و هنوز تسویه نشده باشد و فرد حق فروش خودرو را به غیر نداشته باشد. اگر برگه کمپانی گم شده است ابتدا نسبت به تهیه المثنی آن اقدام کنید تا بتوانید تعویض پلاک را انجام دهید. اگر خریدار هستید و فروشنده ادعا می‌کند که برگه کمپانی را گم کرده است، تا زمانی که برای برگه المثنی اقدام نکرده و تکلیف مشخص نشده است، ماشین را نخرید. چون نمی‌توانید تعویض پلاک را انجام دهید.

– یادتان باشد که با کپی مدارک لازم برای تعویض پلاک، امکان تعویض وجود نخواهد داشت و حتما باید اصل مدارک در دسترس باشند.

۲. تعویض پلاک بدون کارت ماشین

برای تعویض پلاک نیازی به کارت ماشین نیست و هرکس با ارائه برگ سبز، سند رسمی خودرو و ارائه بیمه‌نامه می‌تواند این کار را انجام بدهد.

۳. نداشتن معاینه فنی برای تعویض پلاک

در زمان مراجعه به مرکز تعویض پلاک، کارشناسان از شما برگه معاینه فنی را درخواست خواهند کرد و عدم ارائه آن، طی کردن مراحل تعویض پلاک را متوقف خواهد کرد. با این اوصاف مشخص است که ارائه معاینه فنی یکی از الزامات تعویض پلاک است و حتما باید از مراکز مجاز دریافت شود.

خرید و قیمت خودروی دست دوم و کارشناسی شده

در صورت گم‌شدن مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک چه باید کرد؟

– اگر سند کمپانی و برگ سبز خودرو را گم کرده‌اید، باید به پلیس آگاهی این موضوع را اطلاع بدهید و به‌دنبال ابطال مدارک مفقودشده باشید.

– اگر سند قطعی را گم کرده‌اید باید بدانید که سابقه سند قطعی در دفتر اسناد رسمی تنظیم‌کننده سند موجود است و اگر به آن دفترخانه مراجعه کنید، امکان دریافت رونوشت وجود دارد. اما برای تعویض نیاز به اصل مدارک دارید.

۱. دریافت المثنی سند کمپانی

برای پیش‌برد تعویض پلاک نیاز به دریافت مدارک المثنی دارید. برای دریافت المثنی سند کمپانی باید به نمایندگی شرکت خودروسازی مراجعه کنید.

۲. دریافت المثنی کارت خودرو

برای دریافت کارت خودروی المثنی باید مالک خودرو به همراه مدارک لازم اقدام به پیگیری صدور سند المثنی کند. نماینده قانونی مالک هم می‌تواند پیگیری امور را عهده‌دار شود. مدارکی که برای صدور المثنی کارت خودرو نیاز است: کارت ملی، شناسنامه یا وکالت‌نامه  برای نماینده قانونی مالک به همراه مدارک شناسایی اوست. اصل سند فروش کارخانه، اصل سند مالکیت خودرو که از سوی پلیس راهور ناجا صادر شده و ارائه گواهی مفاصا حساب اجراییات در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه هم برای دریافت المثنی لازم است. از مالک یا نماینده قانونی او هم تعهد کتبی گرفته می‌شود.

۳. دریافت المثنی سند مالکیت خودرو

برای دریافت سند المثنی هم مالک خودرو یا نماینده قانونی او باید مدارک شناسایی معتبر یعنی کارت ملی و شناسنامه به همراه داشته باشند و اصل سند فروش کارخانه سازنده، اصل کارت مشخصات خودرو هم همراه‌شان باشد. ارائه گواهی مفاصا حساب اجرائیات در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه و درج یک نوبت آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار هم لازم است. در این نشریات فقدان شناسنامه مالکیت خودرو  اعلام می‌شود و باید ۱۰ روز از انتشار آن بگذرد. ضمن اینکه قبول هر گونه مسئولیتی درباره کشف فساد احتمالی لازم است.

مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک را به همراه داشته باشید و سپس به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

حتما بخوانید:

عوارض خودرو و آشنایی با نحوه محاسبه و پرداخت آن

مراحل تعویض پلاک قدیمی به ملی چیست؟

اگر خودروهای قدیمی در سن فرسودگی قرار داشته باشند، امکان ارائه خدمات شماره‌گذاری برای تبدیل پلاک آنها به پلاک ملی وجود نخواهد داشت. سن فرسودگی برای خودروهای مختلف به شرح زیر است:

 •       خودروی سواری ۲۰ سال
 •       خودروهای سواری دولتی ۱۵ سال
 •       خودروهای تاکسی ۱۰ سال
 •       مینی‌بوس ۱۵ سال
 •       اتوبوس شهری ۱۰سال
 •       کامیون ۲۵سال
 •       وانت ۱۵سال
 •       موتورسیکلت ۱۰ سال.

در حوالی اردیبهشت سال ۱۳۸۷، برای مدت کوتاهی به ماشین‌های پلاک قدیمی پلاک ملی داده می‌شد که بعد از این مهلت، دیگر خودروهای قدیمی متوقف و اعمال قانون می‌شدند. منظور از پلاک‌های قدیمی، پلاک خودروهایی است که از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۲ تولید شده بودند.

آیا امکان تعویض پلاک در شهر دیگر وجود دارد؟

برای دریافت پلاک هر شهری باید در آنجا سکونت داشته باشید. مثلا اگر می‌خواهید که پلاک تهران را دریافت کنید، باید ساکن پایتخت باشید. اگر ساکن مشهد هستید و می‌خواهید که پلاک آن شهر را دریافت کنید، باز هم باید ساکن مشهد باشید. بعضی از افراد، نشانی‌های اشتباه و ساختگی در هنگام تعویض پلاک ارائه می‌کنند. اما این کار نتیجه‌ای نخواهد داشت چون کارت خودرو به نشانی مطرح‌شده از سوی شما فرستاده می‌شود و اگر نشانی دروغین داده باشید، کارت خودرو برگشت خواهد خورد و مشکلاتی برای پیگیری و رسیدن به آن برای‌تان به‌وجود خواهد آمد. این را در ذهن داشته باشید تا حالت‌های مختلفی از تعویض پلاک در شهر دیگر را هم برای‌تان بگوییم:

– اگر محل سکونت‌تان را تغییر داده‌اید، می‌توانید مدارک خود را به پلیس به‌اضافه ۱۰ ارائه کنید و تغییر محل زندگی‌تان را اعلام نمایید. در این حالت در صورت تاییدشدن مدارک‌تان امکان مراجعه به یکی از شعب تعویض پلاک، فک پلاک قبلی و دریافت پلاک شهر جدید محل سکونت‌تان وجود خواهد داشت.

– اگر مدام در بین دو شهر در تردد و رفت‌وآمد هستید، امکان تعویض پلاک خودرو وجود نخواهد داشت و باید با همان پلاک قبلی‌تان تردد میان دو شهر را ادامه بدهید. در واقع، اگر به شکل موقتی در بین دو شهر یا شهرستان‌های مختلف در تردد هستید، نیازی به تعویض پلاک ندارید.

– برخی از افراد هم هستند که دو خانه در دو شهرستان‌ مختلف دارند. اگر این افراد دارای دو خودرو باشند، باتوجه به نشانی‌های‌شان در هر شهرستان می‌توانند برای هر خودرو در شهرستان موردنظر پلاک بگیرند.

مراحل تعویض پلاک در شهرستان چگونه است؟

تعویض پلاک در شهرهای دیگر هم مشابه تهران است. طبق همان روند مدارک موردنیاز برای تعویض پلاک را باید به مراکز مربوطه تحویل دهید.

آیا برای تعویض پلاک گواهینامه لازم است؟

گواهینامه جز مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک نیست، بنابراین کسانی که گواهینامه ندارند و یا گواهینامه خود را تمدید نکرده‌اند نیز می‌توانند برای تعویض پلاک خودرو اقدام کنند.

مراکز تعویض پلاک تهران

 • چیتگر: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج
 • الغدیر: یافت آباد، بلوار الغدیر، خیابان اکبر
 • میثم: کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص کرج، خیابان داروپخش، خیابان روز دارو
 • یادگارامام : اتوبان یادگار امام، خیابان زنجان شمالی، جنب ستاد ترخیص خودرو
 • خاوران: کیلومتر ۱۰ جاده خاوران، بعد از سه راه
 •  ایران‌خودرو: کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج، مرکز شماره‌گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو
 • سایپا: کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج، مرکز شماره‌گذاری مستقر در شرکت سایپا
 •  آسان‌موتور: کیلومتر ۸ جاده مخصوص کرج، مرکز شماره‌گذاری شرکت آسان موتور
 • خلیج: کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج، بلوار خلیج فارس، خیابان رهنما، جنب ستاد ترخیص خودرو
 • اتحاد: تهرانپارس، حکیمیه، خیابان اتحاد، اتحاد ۵ غربی

مراکز تعویض پلاک شهرستان‌های تهران

 •       اسلامشهر: چهاردانگه، روبروی شهرک صنعتی، کوچه نمایندگی ایران خودرو؛
 •       بهارستان : جاده ساوه، خیابان رینگ کار، نرسیده به چهار راه؛
 •       ورامین: میدان بسیج، بلوار امام رضا(ع)، روبروی بازار میوه و تره بار؛
 •       پاکدشت: بلوار شمالی، شهدای قمی‌، نبش جماران ۱۷؛
 •       شهریار: میدان نماز، به سمت تهران (بلوار پلیس)؛
 •       رباط کریم: جاده ساوه، بلوار امام خمینی، روبروی صندوق قرض الحسنه.

مراکز تعویض پلاک در دیگر شهرستان‌ها

 •       اصفهان ۱: جاده اصفهان شیراز، بعد از شهرک سپاهان شهر، ضلع جنوبی شهرک راهنمایی و رانندگی
 •       اصفهان۲: میدان ورزشکار، ابتدای جاده دولت‌آباد، جنب تاکسیرانی
 •       ارومیه: کیلومتر ۵ سرو، ابتدای ورودی جاده جهتلو
 •       اراک: جاده خمین بالاتر از دانشگاه آزاد واحد فلق
 •       اردبیل: انتهای خیابان کشاورز، تقاطع بزرگراه بسیج راه ملا باشی
 •       اهواز : جاده اهواز اندیمشک، بعد از پلیس راه اهواز اندیمشک، جنب کانال شهید چمران سمت غرب
 •       ایلام: بلوار مهران پیچ آشوری (پلیس سابق)
 •       بجنورد: بلوار ولایت، دوراهی میدان بار به سمت شهرک امام خمینی
 •       بیرجند: بلوار مسافر،  جنب میدان تره‌بار
 •       بوشهر : جاده نیروگاه جنب سردخانه ۲۰۰۰ تنی امکان
 •       تبریز: اتوبان شهید کسایی، شهرک آزمایش، مرکز تعویض پلاک تبریز
 •       خرم آباد: کیلومتر ۵ خرم آباد به بروجرد، روبروی دانشگاه آزاد اسلامی
 •       رشت: کیلومتر ۲ جاده انزلی، نرسیده به کارخانه پوشش، روبروی فرودگاه
 •       زاهدان: بلوار شهید طباطبائی، روبروی پرسی گاز
 •       زنجان: پایین‌تر از اراضی پایین، جنب پارکینگ راهنمایی زنجان
 •       ساری: جاده ساری جویبار، کیلومتر ۳ جنب باغ ارم
 •       سنندج: شهرک مولوی، جنب ترمینال تهران
 •       سمنان: بلوار ۱۵ خرداد، شهرک غرب، خیابان تلاش بلوک b-e
 •       شیراز: انتهای بلوار امیر کبیر، بعد از پلیس راه شیراز کازرون، جنب باغ فدک
 •       شیراز ۲: بلوارولایت، خیابان سلامی
 •       شهرکرد: میدان قمر بنی‌هاشم به سمت میدان میوه و تره بار
 •       مرکز تعویض پلاک قم: بلوار شهید محلاتی، ابتدای جاده حاجی آباد
 •       قزوین: عوارضی اتوبان قزوین کرج، پشت یگان موتوری نیروی انتظامی
 •       کرج: جاده قزالحصار، جنب پادگان آموزشی چمران، روبروی شرکت آذین خودرو
 •       کرمانشاه: کیلومتر ۱۲ جاده بیستون، بعد از پایانه باربری جنب پتروشیمی
 •       کرمان: بلوار جمهوری اسلامی، بلوارهوانیروز، جنب سنگبری دنا
 •       مشهد ۱: بلوار جانباز، بلوار شهید ساجدی
 •       مشهد ۲: ابتدای جاده قدیم نیشابور، رباط طرق، خ ابریشم ۵، مرکز تعویض پلاک شماره ۲
 •       همدان : بزرگراه امام، ابتدای شهرک مدنی، نرسیده به سه راهی قاسم آباد، مرکز تعویض پلاک همدان
 •       یاسوج: بلوار کشاورز (شرف آباد)، بعد از نمایندگی ایران خودرو دهرابپور
 •       یزد: بلوار جانباز، شهرک رزمندگان، انتهای شهرک

در این مقاله سعی کردیم مراحل تعویض پلاک و همچنین مدارک لازم برای تعویض پلاک در سال ۱۴۰۳ را به‌طور‌ کامل برای شما شرح دهیم. اگر شما هم تا کنون گذرتان به مراکز تعویض پلاک خودرو افتاده و تجربه‌ای در این زمینه دارید که دانستن آن به تسهیل این فرآیند کمک می‌کند، آن را با خوانندگان کارنامه درمیان بگذارید.

چنانچه قصد خرید یا فروش خودرو را نیز دارید بهتر است سری به سایت کارنامه بزنید و از جزئیات سرویس کارشناسی خودرو و سرویس فروش سفارشی خودرو، اطلاع یابید تا بعد از معامله و تعویض پلاک خودرو هرگز پشیمان نشوید.

اگر خواندن این نوشته برایتان مفید بود، سری به مقالات ما در زمینه تعمیر و نگهداری خودرو مانند علل برق دزدی ماشین، علت لرزش خودرو و یا دلیل جا نرفتن دنده بزنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
846 نظرات
 1. ناشناس
  ناشناس می گوید

  ممنون از توضیحات خوبتون

  1. کارنامه می گوید

   ممنون از شما به خاطر وقتی که گذاشتید

  2. جوادمیر
   جوادمیر می گوید

   سلام.آیا دیگر برگ سبز خودرو سند به حساب می آید و دیگر نیاز به ثبت محضری دفترخانه نمیباشد؟اگر نه هزینه سنددر دفترخانه با کیست؟

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    سلام وقتتون بخیر
    طبق قانون جدید برگه سبز سند رسمی خودرو است.
    امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

    1. داود
     داود می گوید

     سلام کسی که با برادرش زندگی کنه و محل سکونت به نام همسر برادرش باشه با سند و احراز هویت مالک منزل می‌تونه پلاک همون شهرو بگیره ؟در ضمن بیمه اختیاری هم داره که برای همون شهره اما دفترچه بیمه نداره
     و باید اصل مدارک باشه یا کپی کفایت می‌کنه؟ همراه سند قبض هم لازمه ؟ و آخرین سوال پلاک قبلی خودشو می‌تونه بگیره کمتر از سه سال هست .
     ممنون میشم سوالهای زیاد منم پاسخ بدین ?

    2. اسماعیل
     اسماعیل می گوید

     سلام. با سند خانه پلاک تهران راحت میدن؟ بنده منزل در تهران به نامم هست اما بیمه ندارم. اگر سند داشته باشیم دیگه بیمه نیاز نیست برای پلاک؟

     1. کارشناس کارنامه
      کارشناس کارنامه می گوید

      سلام وقت بخیر
      بله امکانش هست.
      ممنون از دیدگاه خوبتون ،امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه ،در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

  3. برومند
   برومند می گوید

   با سلام واحترام
   بنده یه پلاک بنام خودم هستم که حدودا ۵سال پیش از روی خوردو قبلیم فک پلاک شده ساکن تهران هستم ولی خودرویی که میخوام بنام خودم تعویض پلاک رو انجام بدم درشهرستان می باشد سوالم اینه آیا توی شهرستان با همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه میتونم مراحل تعویض پلاک رو انجام بدم وپلاک ماره تهرانم روی ماشین نصب شود؟

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    سلام وقت بخیر
    بله اگر به مرکزی که مراجعه میکنید امکان صدور پلاک رو داشته باشه.
    ممنون از دیدگاه خوبتون ،امیدوارم براتون مفید بوده باشه ،در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 2. Pouria
  Pouria می گوید

  باسلام
  بنده متولد شهرستان هستم و
  و چند ماهی هست که اومدم تهران و خانه هم اجاره کردم و قرارداد بصورت کدرهگیری دار هست،شغلم آزاد هست و فعلا بیمه برام رد نمیکنن ، حالا میخواستم ماشینی که از شهرستان خریدم رو تعویض پلاک کنم و پلاک تهران بزنم ،ولی دوستان که رفته بودن میگفتن که سخت گیری زیادی میکنن اعم از اینکه سابقه بیمه هم میخوان که چن سالی برات باید بیمه رد شده باشه تو تهران تا بتونی پلاک تهران رو بگیری وگرنه پلاک تهران نمیدن ؟
  از ادمین یا دوستان میخواستم بپرسم که آیا حقیقت داره این شرایط و اینکه اگه درست هست چه راهی هست که بتونم تعویض پلاک رو انجام بدم؟
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   بله، طبق قانون جدید برای صدور پلاک، نیاز به کد بیمه می‌باشد.

   1. نورالدین
    نورالدین می گوید

    سلام ممنون از مطالب مفیدتون
    می خواستم بپرسم بدون داشتن معاینه فنی ، به هیچ وجه نمیشه خودرو را بفروشیم؟

    1. کارشناس کارنامه
     کارشناس کارنامه می گوید

     سلام وقت بخیر
     خیر امکانش نیست.
     ممنون از دیدگاه خوبتون ،امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه ،در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 3. ناشناس
  ناشناس می گوید

  بسیار ممنون از توضیحات دقیق و کامل شما.

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   ممنون از شما به خاطر همراهیتون با وبلاگ کارنامه

   1. رضا
    رضا می گوید

    سلام وقت بخیر .الان چند سالی هست که قبض اب وبرق و گاز صادر نمیشه که به شهرک بدیم . لطفا راهنمای کنید .

    1. منوچهر
     منوچهر می گوید

     درود بر شما وقت بخیر
     میتونید از سایت ادراه برق بگیرید.
     سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 4. ناشناس
  ناشناس می گوید

  بسیار ممنون از توضیحات دقیق و کامل شما.

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   ممنون از شما به خاطر همراهیتون با وبلاگ کارنامه

 5. محمد
  محمد می گوید

  سلام ، من خودرویی دارم که سال ۸۶ آن را از کارخانه خریداری کردم . پلاک آن پلاک شهری بود که قبلا در آن سکونت داشتم . در حال حاضر آن خودرو را دارم و خودروی جدیدی نیز قرار است از خود ایران خودرو تا ماه دیگر تحویل بگیرم . میخواستم ببینم می توانم پلاک خودرو جدید را به نام محل سکونتی که در حال حاضر در آن زندگی می کنم بزنم ؟ (با وجود اینکه یک پلاک قدیمی در شهرستان دیگر به نامم خورده است و روی خودروی قبلی ام متصل است ) . یعنی خودروی قدیمی ام مثلا پلاک شهر ایکس است و خودروی تحویلی ام میخوام به نام شهر ایگرگ بخورد . آیا چنین امکانی هست ؟ چون در شهرک آزمایش اصفهان افسر مربوطه به من گفتند که چون یک پلاک دارین و آن مال شهرستان است ، حتما پلاک جدید هم باید به همان شهرستان بخورد ! نه محل سکونت کنونی !

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   اگر برای اخذ سند و پلاک، مشخصات محل سکونت فعلی را داده باشید و اسناد رسمی و معتبر مثل سند و یا مبایعه نامه اجاره ملک ارایه دهید،
   می‌توانید پلاک برای شهر جدید دریافت کنند.

 6. صابری
  صابری می گوید

  کارت های جدید هوشمند هستن و خیلی طول می کشه بیاد
  الان برای من ۲۱ روز هنوز نیومده! قبلی ها ۱ هفته ای میومد

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   معمولا کارت ماشین ۱۰ روزه صادر می‌شود. اگر به هر دلیلی به دست‌تان نرسیده، باید پیگیری نمایید. اول از پلیس راهور با شماره گیری کد *۱۱۰# پیگیری کنید.
   اگر راهور کارت را صادر کرده و تحویل پست داده باشد، یا باید حضوری سری به منطقه پستی محل سکونت‌تان بزنید و یا کد *۱۹۳# را شماره‌گیری کنید و از این طریق پیگیر باشید.

 7. محمد
  محمد می گوید

  سلام من ماشین خریدم تاالان ۵پلاک خورده الان میخام تعویض پلاک کنم میگه حتما باید سند بزنی چون خیلی پلاک خورده ایا واقعا اینطور قانونی هست ؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   خیر، ربطی به چندین بار تعویض شدن پلاک ندارد.

 8. محمدرضا
  محمدرضا می گوید

  سلام
  بنده سال گذشته خودرو خود را فروختم و ساکن تهران بودم(پلاک تهران داشتم). الان در تهران سکونت ندارم. آیا میتوانم پلاک قبلی که برای تهران بود را برای خودرو جدید که گرفتم استفاده کنم؟؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   پلاک بر مبنای ادرس محل سکونتـ(سند یا قولنامه)صادر خواهد شد بنابراین در صورتیکه محل سکونت تهران نباشد، امکان صدور پلاک قبلی وجود ندارد.

 9. علی
  علی می گوید

  اگر خریدار از قبل پلاک فعال داشته باشد، باز هم سند منزل لازمه همراهش باشه؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   لطفا بگویید سوالتان در چه رمینه‌ای است.

 10. مهدی
  مهدی می گوید

  باسلام میخواستم بدونم آیا حتماً باید دفترچه تامین اجتماعی باشه یا با دفترچه سلامت شهری هم میشه تعویض پلاک رو انجام داد چون تامین اجتماعی ندارم

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   بله امکانش وجود داره.

 11. قنبری
  قنبری می گوید

  آخه این چه قانون بیخودیه. این مسئله زیاد اتفاق میفته که پسر با پدر مثلن تو یه خونه دو طبقه زندگی میکنن. اگه پسر بخاد سند ماشین به نامش بزنه مشکلی نیست چون پدر فامیل درجه یکه اما عروس که داره تو همون خونه زندگی میکنه باید بره یه پولی بده واسش اجاره نامه بنویسن و مثلن بشه اجاره نشین پدر شوهر. خب اگه میخاین پول زور بگیرین همون موقع سند بگیرین چرا دیگه آدم و اینور اونور میفرستین؟!!!!!

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   بله متاسفانه این خلا قانونی وجود داره.

 12. رضاکرد
  رضاکرد می گوید

  با سلام چندین بار برای تعویض پلاک به شهر بم مراجعه کردیم اما این مرکز یک روز در میان کار میکند و انهم ما باید ۱۰۰کیلومتر راه را ساعت ۲شب تو نوبت باشیم یکبار وکلاتم با گیری که بهم دادن ونبود پلاک که اکثرا این را بهانه میکنند تمام شده با رنج وافر و پرداخت ۱میلیون دوباره یک ماهه تمدید کردم اما باز هم یا پلاک نیست یا میگویند روزی ۱۵پلاک صادر میکنیم خواهشن بگین چاره چیه چکار کنیم ولا الاه دبگر تمدید نمیکنه تا مشهد رفتن مشکله با هزینه های گزاف چه کنیم

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   متاسفانه با توجه به آدرس محل سکونتتون، باید از همون طریق پیگیر باشید.

 13. محمد
  محمد می گوید

  سلام ممنون بابت توضیحات خوبتون
  من ماشینم مدل ۹۵ هست خواستم بدونم نیاز به معاینه فنی داره یا نه

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   خیر خودرو تا ۵ سال از گرفتن معاینه فنی معاف هست.

 14. یاسر علیزاده
  یاسر علیزاده می گوید

  بنده تصادف جرحی داشتم ماشینم توقیف شد کارهای مربوط به بیمررو انجام دادم ماشینم از توقیف درآوردن ولی دادگاه نرفتم الان برای تعویض پلاک ماشین به مشکل نمیخورم؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   خیر مشکلی ایجاد نخواهد شد.

 15. میثم
  میثم می گوید

  چطوری میتونم پلاک دوم که قبلا فک شده رو در صورتی که پلاک اولی رو هنوز رو ماشین دارم بدون اجاره نامه بگیرم؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   امکانش وجود نداره

  2. vahid
   vahid می گوید

   باعرض سلام،،من میخوام خودرویی که خریدم تعویض پلاک کنم وبه اسم همسرم کنم،همسرم گواهینامه نداره آیا اشکال داره

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    درود بر شما وقت بخیر
    خیر مشکلی نیست
    سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

   2. سلام تربچه
    سلام تربچه می گوید

    ممنون منو خوشحال کردین بابت پست جالب تون ممنون از زحمات تون

 16. میثم
  میثم می گوید

  سلام.سال ۸۶ یک پلاک برای پرشیا گرفتم و هنوز ماشین رو دارم.سال ۸۷ پلاک دوم گرفتم که سال ۹۱ فک پلاک کردم.الان برای خرید ماشین دوم چطوری میتونم پلاک قبلی رو بدون اجاره نامه بگیرم.(از دو پلاک یکیش الان رو ماشینه و فک نکردم)میتونم بدون اجاره نامه پلاک دوم که داشتم رو با مدارکی که داخل سیستم برای پلاکی که الان رو ماشین دارم بگیرم یا حتمن اجاره نامه باید ببرم؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   متاسفانه امکانش وجود نداره. برای هرگونه نقل و انتقال باید حتما اجاره نامه به روز، وجود داشته باشه

 17. هوشنگ
  هوشنگ می گوید

  واقعا درووودرد بر شما

  1. کارنامه می گوید

   ممنون از شما

 18. هوشنگ
  هوشنگ می گوید

  باید به چه سازمانی بروم

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   اگر برای تعویض پلاک منظورتان هست،‌در مقاله کاملا مراحل این کار گفته شده است.

 19. احسان
  احسان می گوید

  سلام وقت بخیر،
  ماشین به نام پدر من هست و از اونجایی که پدرم با من زندگی میکنه، میخوایم با اجاره نامه منزل تهران که به نام من هست، پلاک تهران بگیریم.
  در حالی که پدرم یک ماشین دیگر با پلاک شهرستان به نام خودش داره، آیا امکانش هست که این ماشین جدیدش رو پلاک تهران بگیریم؟
  (ماشین جدید، کارکرده است)
  خیلی ممنون

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   بله مشکلی نیست.

 20. مهرداد
  مهرداد می گوید

  سلام . توضیحات کامل و جامع بود . تشکر

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   ممنون از نظرتون

 21. محمدی
  محمدی می گوید

  سلام وقت بخیر. اگر از تاریخ انقضای معاینه فنی ۱۵ روز گذشته باشه، تعویض پلاک نمیتونم انجام بدم؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   متاسفانه خیر.

 22. امیر
  امیر می گوید

  سلام برای خلافی خودرو حتما باید بریم پلیس +۱۰ و گواهی بگیریم یا می‌شه اینترنتی هم پرداخت کرد؟ منظورم اینه گواهی می‌خوان یا نیاز نیست؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   از طریق سایت زیر هم امکان دریافت وجود داره:
   rahvar120.ir

  2. داود
   داود می گوید

   سلام من یه موتور سیکلت مدل۸۹ رو با یک موتورسیکلت۹۹تعویض کرده و مابه التفاوت رو هم دادم(باآشنای نزدیک معامله کردم) هردوی ما توو یه استان اما دوشهر متفاوت هستیم سند موتور جدیدهم به اسم این آشنای ماس و مدارک موتورقدیم به اسم منه و دست آین آشناس… حالا برای انتقال سند باید چیکار کنیم؟ اول از همه کجابریم؟ ضمنا این آشنا بنابه دلایل موجهی حاضر نیست به شهرستان من بیاد

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    درود بر شما وقت بخیر
    هر دوتون باید با هم به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنید.
    سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 23. مسیح فتاحی
  مسیح فتاحی می گوید

  سلام ، ما قرار هست که فعلا برای یکسال خونه رو در شهرستان رهن بدیم و یک سال بیایم تهران پردیس رهن کنیم ، توی این یکسال با شرایط رهن که ساکن میشیم میتونم پلاک تهران بگیرم ؟ بخاطر شرایط کرونایی میترسم پلاک شهرستانم جریمه شم … یا حتما باید دائمی ساکن باشیم ؟ یک سال هم دائمی محسوب میشه ؟آخه احتمال داره بعد از یک سال رهن خونه بخریم اینجا ، واسه این میگم دائمیه و موقتی نیست تغییر محل سکونتمون

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   با مبایعه نامه منزل می‌تونید پلاک تهران بگیرید.

 24. محمد رضا
  محمد رضا می گوید

  سلام نزدیک دو سال هست تعویض پلاک رو انجام ندادم به شخص فروشنده هم دسترسی ندارم چیکار باید بکنم تا بتونم تعویض پلاک کنم

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   باید به دادسرا مراجعه و شکایت کنید.

 25. مهدی
  مهدی می گوید

  یک سوال دارم. من متولد مشهد هستم و مدارک سکونت و کار در مشهد را دارم. در تهران ماشینی را خریداری کرده ام . اگر مراکز تعویض پلاک تهران بخواهم تعویض پلاک کنم، پلاک مشهد را دارند که نصب کنند؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   با ارائه مدارک هویتی و محل سکونت این‌کار انجام می‌شود.

 26. داود
  داود می گوید

  با سلام،من ساکن شهر اصفهانم ومنزل شخصی دارم ولی پلاک ماشینم مربوط به استانی بغیر از استان اصفهان هست وبه خاطر تردد میخواهم پلاک شهر اصفهان را داشته باشم لطفا مراحل تعویض پلاک را بگویید .باتشکر

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   با سند منزل مراجعه کنید به تعویض پلاک.

 27. رضا
  رضا می گوید

  سلام من میخوام پلاک ماشینمو عوض کنم و پلاک تهران بگیرم . فقط دفترچه بیمه داشته باشم کافیه؟

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   خیر. سند منزل یا مبایعه نامه و مدارک هویتی و قبض آب یا برق یا گاز لازم هست.

 28. محمد
  محمد می گوید

  سپاس فراوان

  1. غزاله
   غزاله می گوید

   سلام خسته نباشید من تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح پدرم هستم‌ و نزدیک پنج سال هست که بیمه برای این خونه رد میشه. قلنامه خونه قدیمی هست و تاریخ به روز نیست چون صاحب خونه میگه برای من مالیات میاد سرهمون قلنامه نمینویسه.فیش اب برق گاز برای خودمون میاد و شماره تلفن من روی کد پستی ثبت شده و کارت ملی که گرفتم برای همین خونس. میخاستم بدونم ماشین به نامم میشه؟

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    سلام وقتتون بخیر
    بله مشکلی نیست
    امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 29. karen
  karen می گوید

  با سلام خدمت شما وهمچنین تشکر از بابت توضیح کامل دقیق برای علاقه مندان چون فقط جسارتا در بخش توضیح هزینه ها اشاره کردید هزینه پست سند و کارت خودرو کدام سند؟ یعنی بعداز اتمام تعویض پلاک مدارک جدید ارسالی از طریق پست چه مدارکی میاد چراکه بنده درمرکز تعویض پلاک سند برگ سبز همانجا صادر کردن ممنون اگر دقیق بفرماید

 30. وردپرس پلاگین
  وردپرس پلاگین می گوید

  سلام من ساکن یزدم میخوام برم شیراز ماشین بخرم مدارک سکونت یزد رو میخوام به تعویض پلاک شیراز بدم برا تعویض پلاک درواقع میخوام کارای تعویض پلاک رو تو همون شیراز انجام بدم و ماشین بیارم یزد ایا این امکان وجود داره که من در شیراز کار تعویض پلاک رو انجام بدم

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   با در دست داشتن مدارک سکونت امکان‌پذیر است

 31. سعید
  سعید می گوید

  سلام
  آیا برای تعویض پلاک شهرستان ها بیمه لازمه یا فقط برای تهرانه؟

 32. فضل الله
  فضل الله می گوید

  درود بر شما
  اگر فروشنده اهل شیراز و خریدار اهل بوشهر باشد در مرکز تعویض پلاک شیراز پلاک بوشهر میدهند

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله

 33. فضل الله
  فضل الله می گوید

  درود بر شما
  اگر فروشنده اهل شیراز و خریدار اهل بوشهر باشد در مرکز تعویض پلاک شیراز پلاک بوشهر میدهند یا حتما باید به بوشهر مراجعه کنم

 34. احمد احمدی
  احمد احمدی می گوید

  سلام. من به واسطه شغل خودم ساکن بندرعباس هستم . ولی محل تولد من یزده . چند سال قبل برای ماشین قبلی خودم از بندرعباس پلاک یزد گرفتم بدون هیچ مشکلی ، میخواستم بدونم الان هم این امکان وجود داره ؟؟ چون خانمم میخواد بره تعویض پلاک و محل تولد اون هم یزده و میخوام اگر بشه اونم پلاک یزد بگیره در تعویض پلاک بندرعباس . ؟؟؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   با در دست داشتن مدارک محل سکونت امکان‌پذیر است.

 35. مجیدی
  مجیدی می گوید

  سلام خسته نباشید خواستم بپرسم پلاک ویلچری دائمی هست چون قبلا داشتم الان میتونم دوباره ماشین گرفتم استفاده کنم ممنون

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   با در دست داشتن مدارک بله.

 36. sahar
  sahar می گوید

  آیا در مرکز تعویض پلاک تهران می شود پلاک مشهد گرفت چون ماشین رو از تهران خریدیم ولی ساکن مشهد هستیم

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله. با در دست داشتن مدارک سکونت امکان‌پذیر است.

 37. سجاد
  سجاد می گوید

  سلام برای تعویض پلاک با دستور دادگاه(الزام به تنظیم سند و تعویض پلاک) مراحل به چه شکلی هست.من فعلا رای دادگاه و دارم و به محل تعویض پلاک(چیتگر) مراجعه نکردم.

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بعد از مراجعه به تعویض پلاک برای تنظیم سند به یکی از دفاتر اسناد مراجعه کنید تا سند جدید صادر گردد.

 38. مهدی
  مهدی می گوید

  کسی که در شهری دیگر تعویض پلاک می نماید، می تواند از همانجا شماره پلاک شهر خودش (محل سکونتش) را بگیرد؟ برای مثال شخصی در تبریز میخواهد شماره پلاک ایران ۱۰ بگیرد آیا امکانش هست؟ سپاسگزارم

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله با در دست داشتن مدارک سکونت خود می‌تواند تعویض پلاک کند.

 39. مهدی
  مهدی می گوید

  سلام به طور کل امکان تعویض پلاک در شهر دیگری وجود دارد؟
  در هر دو شهر خانه دارم
  امکان تعویض پلاک از شهر الف برای شهر ب وجود دارد؟
  یا اینکه باید برای گرفتن پلاک هر شهر به تعویض پلاک همان شهر مراجعه کنم؟ ممنون

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله امکان تعویض پلاک در هر شهری که احراز سکونت دارین مشکلی ندارد.

 40. میثم
  میثم می گوید

  سلام
  برای خودرو صفر (که در ایرانخودرو پلاک میشوند)هم میشه از این پلاک های فک شده استفاده کرد یا همون ایران۴۰میدن

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   اکثرا ایران ۴۰ تحویل داده می‌شود.

  2. محسن
   محسن می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   من چند سالیه که ساکن تهران هستم و بیمه و بازنشستگی تهران رو دارم پلاک ماشینم شهرستانه ، و به همین دلیل (که پلاکم شهرستانه) مشکلاتی دارم ، تقاضای تعویض پلاک به تهران رو دارم. لطفاً راهنمایی فرمایید.
   با سپاس فراوان

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    دوست عزیز سلام وقتتون بخیر
    شما میتونید با مطالعه کامل همین پست به پاسخ تمامی سوالاتتون دست پیدا کنید.

 41. محمد
  محمد می گوید

  اگر مالک برگ کمپانی و برگ سبز متفاوت باشد .میشه با وکالتی که از صاحب برگ کمپانی هست ماشین رو تعویض پلاک کرد؟؟؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله.

 42. فوق تخصص زانو
  فوق تخصص زانو می گوید

  فوق العاده مطلب کامل و عالی بود

 43. محمد
  محمد می گوید

  با سلام، بنده ساکن شهر اصفهان هستم، یه خودرو فروختم به صورت وکالتی و پلاک در تاریخ خرداد ۹۹ فک شده ولی در یکی از “شهرستانهای” اصفهان، الان که میخوام پلاک رو بگیرم با توجه به اینکه کمتر از سه سال گذشته مشکلی در گرفتن پلاک در “شهر” اصفهان دارم با توجه به فک شدن پلاک در یکی از شهرستانه های اصفهان؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   برای گرفتن همان پلاک داخل شهر اصفهان مشکلی نخواهید داشت.

   1. رضا
    رضا می گوید

    سلام من صادره از تبریزم ولی ساکن تهرانم و خانه خاله ام میمونیم واسه تعویض پلاک بخوام پلاک تهران باشه باید چکار کنم؟

    1. منوچهر
     منوچهر می گوید

     درود بر شما وقت بخیر
     مدارک هویتی و سکونتیتون +قولنامه کد رهگیری دار+سابقه بیمه شهر تهران
     سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 44. مقدم
  مقدم می گوید

  سلام. آیا خودروی سواری بالای ۲۰ سال که پلاک ملی داره رو تعویض پلاک میکنن؟

 45. حسین
  حسین می گوید

  با سلام و احترام
  لطفا بفرمایید آیا میتوان در مراکز شهرستانها تعویض پلاک نمود و پلاک تهران دریافت کرد
  بنده ساکن تهران هستم ولی از ساری اتومبیل خریدم و فروشنده نمیتواند به تهران جهت تعویض پلاک بیاید آیا میتوان با سند منزل تهران در ساری شماره تهران گرفت

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله، با در دست داشتن مدارک می‌توانید از تعویض پلاک شهر مورد نظر استفاده فرمایید.

 46. علی
  علی می گوید

  با سلام برای تعویض پلاک ایا نیاز به کارت خودرو می باشد(با وجود تمامی مدارک دیگر)؟
  ودر صورت مفقودی کارت خودرو در مدت ها قبل توسط فروشنده وعدم پیگیری او تعویض پلاک برای بنده انجام خواهد گرفت؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله تعویض پلاک انجام خواهد شد.

 47. شکری
  شکری می گوید

  اگر پلاک قبلی من تازه نیم ساعت از رو ماشین قبلی آزاد شده باشه و منهم بخوام نیم ساعت بعد پلاک جدید را بردارم و پلاک قبلی خودمو بزرام امکانش هست یا باید ۲۴ ساعت گذشته باشد؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بهتره بعد از ۲۴ ساعت انجام شود.

 48. مصیب
  مصیب می گوید

  سلام. وقت بخیر من شهرستان امیدیه هستم. چند ماهی است که مرکز تعویض پلاک رو بستن. می‌خوام برم شهرستان مجاور که محل شغلم هست تعویض پلاک بزنم. من باید چکار کنم

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   با در دست داشتن مدارک شناسایی و سکونت خود اقدام به تعویض پلاک نمایید.

  2. Hasan
   Hasan می گوید

   سلام
   من ساکن آمل هستم ولی محل کارم چالوس هست
   آیا میتونم برای تعویض پلاک از چالوس اقدام کنم و پلاک آمل بگیرم

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    درود بر شما وقت بخیر
    بله امکانش هست
    سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 49. سایه
  سایه می گوید

  سلام. ممنون بابت مطالب مفیدتون. سوال من اینه: من تا چند سال قبل مشهد زندگی میکردم، اما الان ساکن شهری در جنوب کشور هستم. برای خرید ماشین میخوام برم مشهد و از اونجا ماشین بخرم. اما میخوام پلاک شهری که الان درش زندگی میکنم رو بگیرم. آیا میشه اینکارو در مراکز تعویض پلاک مشهد انجام بدم. یعنی به عبارت ساده تر آیا در مشهد پلاک برای یه شهر دیگه رو میشه گرفت. مدارک محل سکونت رو دارم و این اولین ماشینی هست که میخوام بخرم.

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله با ارائه مدارک محل سکونت فعلی می‌توان پلاک همان منطقه رو دریافت نمود.

 50. محمد رضا
  محمد رضا می گوید

  سلام من یه ماشین دارم که فروختم به خواهرزادم که هنوز سربازی نرفته و گواهی نامه هم نداره آیا بااین شرایط میتونه ماشین رو به نام خودش بزنه و پلاک من فک بشه آخه ماشین خریدم نمیدونم چیکار باید بکنم

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   برای انتقال سند هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 51. مهناز
  مهناز می گوید

  سلام وقت بخیر من میخواستم تعویض پلاک برای ماشینم انجام بدم، منتها برای سند خونه، منزلمون مسکن مهر پردیسه و همونطور که میدونین اونجا سنداش فرق میکنه و به صورت تک برگی نیست، برای تعویض پلاک میتونم اون رو ارائه بدم یا حتما باید سند یا اجاره نامه تک برگ ملک تهران باشه؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   هرگونه سند رسمی چه تک‌برگ چه منگوله‌دار مورد تایید است.

 52. محمد
  محمد می گوید

  سلام،
  خودروی سواری بالای ۲۰ سال که پلاک ملی داشته باشد را تعویض پلاک می‌کنند؟ یعنی میتوان آن را فروخت و پلاک به نام خود را فک کرده و پلاک جدید برای خریدار نصب شود؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله با داشتن معاینه فنی و مدارک کامل تعویض پلاک انجام می‌شود.

 53. حامد
  حامد می گوید

  با سلام
  ببخشید من در حدود ۲ سال پیش در یکی از مراکز تعویض پلاک تهران ، پلاک ماشینم را فک کردم الان که ماشین جدید گرفتم میتوانم همان پلاک را در یکی دیگر از مراکز تعویض پلاک تهران تحویل بگیرم ؟
  ممنون

 54. فواد
  فواد می گوید

  سلام ممنون بابت اطلاعات کافی وکاملتون.سوالی داشتم؟ شما توی متن بالا فرمودین که اگر تغییر ادرس از شهرستان به تهران باشه اول باید پلیس +۱۰برای ثبت ادرس جدید اقدام کرد و بعد تعویض پلاک/ایا روی خودروی خودم که الان پلاک شهرستان هست میشه بدون جابجایی و به نام کسی کردن تعویض پلاک کرد منظورم اینه که پروسه نقل و انتقال انجام نشه ممنون ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی امکانش هست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 55. حسام
  حسام می گوید

  برای گرفتن پلاک باید گواهینامه داشته باشیم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر نیازی نیست
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 56. بهنام
  بهنام می گوید

  با سلام
  من ساکن کرج هستم و چون مرکز تعویض پلاکش معمولا خیلی شلوغه و سخت وقت اینترنتی میده آیا میتونم برای تعویض پلاک به یکی از مراکز تعویض پلاک تهران مراجعه کنم یا حتما باید در مرکز تعویض پلاک کرج اقدام کنم ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید به مرکز تعویض پلاکی مراجعه کنید که پلاک کرج رو داشته باشن.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 57. مری
  مری می گوید

  با سلام اگه پلاک و ۱۳ماه فک کرده باشیم و الان بخوایم اون پلاک و به ماشین جدید بزنیم چند در صد امکانش وجود داره بهمون همون پلاک و بدن؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   مشخص نیست اصلا
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 58. حامد
  حامد می گوید

  باسلام میخواستم بدونم
  ماشینمو فروختم ویه ماشین دیکه خریدم هردوتامون باهم میریم تعویض پلاک.اونجا میخوام بدونم که آیا میشه اون پلاک روازاون ماشین که فروختم بازکنن به این یکی ماشینی که خریدم بچسبونن.بعد این قولنامه که داشتم قبلا این پلاک رو گرفتم تاریخش گذشته میشه با همون قولنامه گرفت یابایدبه روزباشد

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   امکان تعویض در یک روز وجود دارد با حضور طرفین البته.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 59. آرامیس
  آرامیس می گوید

  با سلام
  من ساکن تهران هستم خانه ای را که اجاره کردیم مجدد تمدید کردیم و قولنامه جدید هولوگرام ندارد.
  از طرفی جدیدا هم دفترچه بیمه صادر نمی شود و به صورت آنلاین انجام می شود.برای تعویض پلاک چه باید کرد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید قولنامه با کد رهگیری و هولوگرام دار به همراه داشته باشید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 60. محمد
  محمد می گوید

  با سلام
  من پلاک فعال دارم.آدرس هم اصلا تغییر نکرده.الان برای ماشی دوم که میخوام تعویض پلاک کنم.
  باز هم باید سند منزل ببرم یا قبض کفایت میکنه؟
  با سپاس از شما

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   قبض برق کفایت میکنه به همراه مدارک شناساییتون.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 61. یاسر
  یاسر می گوید

  آیا بیمه سلامت برای احراز محل سکونت کافی است؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر به تنهایی کافی نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 62. علیرضا
  علیرضا می گوید

  سلام من میخوام یه پاترول مدل ۷۶ بخرم
  ایا امکان داره چند سال دیگه از رده خارج بشه و پلاک نشه و نتونم بفروشم؟!؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   امکانش وجود دارد ولی مشخص نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

   1. داود
    داود می گوید

    سلام کسی که با برادرش زندگی می‌کنه و سند. به اسم همسر برادرشه با سند می‌تونه پلاک اون شهرو بگیره ؟در ضمن خودش هم بیمه اختیاری کرده مال همون شهر. و اینکه اصل سند میخواد یا کپی کفایت می‌کنه و همراه سند باید قبض آب و برق هم باشه ؟اصل یا کپی ؟
    ممنون میشم سوالات زیادمو پاسخ بدین

 63. میلاد
  میلاد می گوید

  سلام خواهرم تهران دانشگاه قبول شده و براش خونه اجاره کردیم به اسم خودش سال اول قولنامه با کد رهگیری و هولوگرام داره ولی برا دو سال بعد تمدید دستی پشت برگه شده که یکسال تمدید شد امضا صاحبخونه خودش و شاهد حالا میخواد ماشین بخره تو تهران اون قولنامه کافیه یا باید تو املاک تمدید بشه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید تمدید بشه
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 64. مهناز
  مهناز می گوید

  سلام بنده ۲ هفته هست ماشین خریدم و مدل ماشین ۹۵ هست آیا برای تعویض پلاک معاینه فنی هم لازم هست؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله لازم است.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 65. محمد
  محمد می گوید

  سلام بنده یه پژو ۴۰۵مدل ۸۷دارم که جلوش وسط و عقبش از سه قسمته و الان مبخام بفروشمش اگه فروخته بشود یعنی دیگه تعویض پلاک نمیشه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خودروی شما اسقاطی است و دیگر پلاک نمیشود.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 66. محمد
  محمد می گوید

  با سلام بنده یه خودرو ۴۰۵مدل۸۷دارم که از سه قسمت هستش یعنی جلوش، وسط، و عقبش، حالا میخام بفروشمش ایا تعویض پلاک میشه یا نه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر به هیچ وجه قابلیت نقل و انتقال رو ندارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 67. یاسر
  یاسر می گوید

  آیا دفترچه بیمه سلامت برای احراز هویت مشکلی نداره

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر مشکلی نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 68. یاسر
  یاسر می گوید

  آیا برای احراز هویت دفترچه بیمه سلامت کافی است؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 69. Yaser
  Yaser می گوید

  آیا برای احراز سکونت دفترچه بیمه سلامت باشه مشکلی نداره؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر مشکلی نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 70. مرجانی
  مرجانی می گوید

  سلام و ممنون از سایت بسیار عالی شما
  من سال ۹۳ در ورداورد ساکن بودم و پلاک ماشینم ۹۹ بود سال ۹۹ ماشین رو فروختم و الان ساکن رود هن هستم. اگر ماشین جدید بخرم چه پلاکی به من میدن؟
  متشکرم از پاسخگویی شما

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   مشخص نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 71. Hemo
  Hemo می گوید

  با سلام و درود و عرض ادب
  در خصوص تعویض پلاک خودرو میخواستم بدونم آیا میتونم یه پلاک دیگه خودمو روی ماشین فعلی خودم بزارم؟خودرو صفر از ایران خودرو تحویل گرفتم و در واقع من ۲ تا پلاک دیگه دارم و میخوام پلاک فعلی ماشینمو با یه پلاک دیگه خودم با احراز هویت قانونی عوض کنم…آیا امکانش هست؟؟
  ممنون و سپاس فراوان

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی امکانش وجود دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 72. محمدرضاشکرانه
  محمدرضاشکرانه می گوید

  سلام بنده پلاک آزاد دارم که بیش از ۵ سال است فک شده و بکسی واگذار نشده الان در حال تکمیل وجه جهت تحویل خودرو از ایرانخودرو هستم چرا پلاک قبلی خودم را به خودم نمیدهید پلاک من که آزاد و بکسی هم واگذار نشده . متشکرم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید از شماره گزاری مورد رو جویا بشید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 73. محمد
  محمد می گوید

  سلام
  پدر بنده تصادف کردن و فوت شدن …. ماشین رو به صورت قولنامه ای فروختیم تا خریدار ماشین را تعمیر کند … پراید مدل۸۷ بود و معاینه فنی نداشت … سوالم اینه که ۱) برای تعویض پلاک حتما قبلش باید معاینه فنی بگیره؟اگه نیاز باشه تو همون مرکز انجام میدن یا باید بردش جای دیگه؟ ۲)برای تصویض پلاک نیاز تمام وراث به مرکز مراجعه کنن یا اگه فقط یک نفر بره و بعد برای انتقال سند تو دفتر خونه تمام وراث برن کافیه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی باید قبلش تهیه بشه
   بلی حضور کلیه وراث در دفترخونه الزامی است.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 74. خالد
  خالد می گوید

  سلام خسته نباشید من امروز برای تعویض پلاک رفتم معاینه فنی ماشینم تموم شده بود آیا دوباره باید نوبت بگیرم یا خیر؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 75. مریم
  مریم می گوید

  سلام من در منزل مادرم سکونت دارم وسند خونه ایشون بصورت قولنامه ای است که در یک مجتمع زندگی میکنند ودر واقع سند مادر دارند من با این سند می تونم احراز محل سکونت را بگیرم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله با همراه داشتن بقیه مدارک
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 76. سلیم
  سلیم می گوید

  سلام و ممنون از سایت خوب شما
  من ساکن چیتگر تهران هستم. سال ۹۳ ماشینی خریدم نمره اش کردم ایران-۹۹ و سال ۹۵ فروختمش. اگر دوباره ماشین بخرم همون نمره میاد روی ماشین جدیدم یا عوض میشه؟
  ممنونم که پاسخ میدهید.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به قوانین جدید خیر.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 77. امیر
  امیر می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم بنده یه خونه دارم تو مشهد ولی خونه قولنامه ای بدون کد رهگیری ولی فیش آب برق گاز ب اسممه و الانم ساکن مشهدم آیا میشه ک من پلاک مشهد بگیرم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی امکانش هست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 78. لیلی
  لیلی می گوید

  سلام. برای تعویض پلاک حتمن باید اجاره نامه رسمی (ثبت شده در بنگاه با کد رهگیری) داشته باشیم، یا اجاره نامه توافقی دستنویس بین موجر و مستاجر کفایت میکنه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   اجاره نامه رسمی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 79. حمیدرضا
  حمیدرضا می گوید

  سلام بسیار مفید بود ممنون

 80. Omid7
  Omid7 می گوید

  سلام خسته نباشید
  من در شهر بندرعباس زندگی می‌کنم اینجا یک ماشین خریداری کردم
  الان میخوام به کرج نقل مکان کنم
  آیا می‌تونم با قرارداد منزلی که در کرج‌ اجاره می‌کنم در بندرعباس پلاک کرج رو بگیرم؟ یا باید حتما کرج‌ اینکار رو کنم؟
  خودرو هنوز پلاک نشده

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   اگر در اونجا پلاک کرج موجود باشد بلی.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 81. کاملیا
  کاملیا می گوید

  سلام.من ماشینمو فروختم.و فک پلاک کردم.تا کی این پلاک برای من می مونه؟؟تو قوانین جدید چند جا خوندم تا بیشتر از یک سال نگه نمی نمی دارن.این درسته؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی درسته
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 82. علیرضا
  علیرضا می گوید

  با سلام
  مادر من دو سالیه که به تهران اومده و ساکن تهران شده اما همچنان پلاک خودروش برای شهرستانه. تو تهران خونه به نام خواهرم اجاره شده. آیا مادرم میتونه پلاک تهران بگیره یا باید پلاک به نام خواهرم یا خودم بگیرم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید به نام خواهرتون یا خودتون بگیرید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 83. پروا
  پروا می گوید

  سلام بنده یک پلاک بر روی ماشین دیگر دارم
  و پلاک جدیدی برای ماشین جدید میخوام بگیرم آیا باید خلافی خودرو ماشین قبلی پرداخت بشه یا نیازی نیست؟
  کد ملی را در سیستم بزنن متوجه خلافی خودرو با پلاک قبلی میشوند؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 84. مرتضی
  مرتضی می گوید

  با سلام
  من ساکن تهرانم و خودرو من پلاک شهرستان هست. از طرفی ماشینی داشتم با پلاک تهران که به خواهرم فروختم بدون تعویض پلاک، و ایشون به تازگی با وکالت من به شخصی در شهرستان فروختن.
  حالا اگر من برم اقدام کنم برای تعویض پلاک، اون پلاک موجود هست؟
  و سوال بعدی اینکه قرار داد خونه رو که تمدید کردم زبانی بود و نه رسمی. آیا فقط با مدارک بیمه که دارم کارم راه میفته؟
  متشکرم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت موجود بودن پلاکتون به شما تخصیص داده می شود.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 85. صادقی
  صادقی می گوید

  با سلام

  کارت ملی بنده قدیمی است ، ایا فروش ماشین با کارت ملی قدیمی مشکلی ندارد ؟

  تشکر

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 86. سعید
  سعید می گوید

  سلام وقت بخیر
  من قبلا پلاک داشتم و بیشتر از سه سال از فک شدنش میگذره . الان میخام برم تعویض پلاک اما منزل خواهرم سکونت دارم و چون نسبت نزدیک داشتیم اجاره نامه ننوشنیم . اما با همون آدرس بچمو ثبت نام کردم مدرسه و دفترچه سلامت هم به همون آدرس دارم . الان برای تعویض پلاک بازم باید اجاره نامه داشته باشم ؟ با این شرایط من چطور میتونم تعویض پلاک کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر نیازی نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 87. Reza
  Reza می گوید

  سلام من تهران زندگی میکنم منزل عموم میخام ماشین بخرم ب نام خودم بزنم. اولین ماشینمه. اگه اجازه نامه بنویسم ببرم تعویض پلاک کافیه؟ یا حتماً باید دفترچه بیمه هم داشته باشم؟ شنیدم که باید از مدت اجاره نامه ۳ ماه گذشته باشه و کد رهگیری داشته باشه. درسته؟ ممنون میشم در مورد احراز سکونت راهنمایی کنید توضیح کامل بدید متشکر..

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید با کد رهگیری باشه و خودتون هم دفترچه بیمه داشته باشید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 88. ناشناس۹۲
  ناشناس۹۲ می گوید

  سلام. من وکالت‌نامه‌ها و برگه‌ی کمپانی و برگ سبز و سند قطعی خودرویی که خریده‌ام رو دارم.
  اما کارت ماشین و بیمه‌نامه و معاینه فنی رو گم کردم. آیا امکان تاویض پلاک بدون این سه مورد بالا امکان‌پذیر است؟
  ممنون.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر وجود ندارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 89. رضا
  رضا می گوید

  سلام، ممنون از توضیحات خوب و کاملتون، یه سوالی داشتم و اینکه اتومبیلی که خریداری کردم بیمه هست ولی بیمه نامه اون مفقود شده، با این شرایط جهت تعویض پلاک چیکار باید کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   با مراجعه به بیمه رونوشت ازشون میگیرید و اکی میشه.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 90. حمیدسپهر
  حمیدسپهر می گوید

  سلام خسته نباشید بنده خریدارم هفته دیگه میخوام برم تعویض پلاک بد شناسنامه دارم فقط کارت ملیمو گم کردم کپیشو هم دارم میتونم برم تعویض پلاک انجام بدم یا خیر؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر باید استعلام مفقودیش رو همراه داشته باشید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 91. محسن انصاری
  محسن انصاری می گوید

  سلام
  ایا موقع تعویض پلاک به پرجسب های روی ماشین هم گیر میدن؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   اگر نامتعارف باشد بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 92. امیر
  امیر می گوید

  من مثلا ۱۶ سالمه و شهرستان زندگی میکنم و امدم از تهران خودرو خریداری کنم ایا میشه که پلاک تهران بزنن یا خیر؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر سنتون به سن قانونی نرسیده.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 93. فرهاد
  فرهاد می گوید

  سلام ببخشید منی که الان پنچ سال سابقه بیمه در تهران را دارم میتوانم پلاک تهران بگیرم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   اگر سکونت دارید بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 94. فرهمند
  فرهمند می گوید

  سلام
  من سند مالکیت منزل مسکونی به نام پدر رو دارم
  ولی فیش های آب و برق و گاز به نام سازنده واحد مسکونیه…
  الان فقط سند کافیه برای تعویض پلاک؟؟
  یا باید فیش هم ببرم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   سند کافیه
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 95. جواد
  جواد می گوید

  سلام
  من شهرستان زندگی میکنم
  میخوام بیام تهران ماشین بخرم
  آیا واسه تعویض پلاک به مشکل برمنمیخورم؟
  مراکر تعویض پلاک تهران پلاک شهرستان میدن یا باید واسه گرفتن پلاک برگردم شهرستان؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر اگر پلاک شهرتون در اون مرکز وجود داشته باشه.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 96. iiiehdiii
  iiiehdiii می گوید

  با سلام برای منی که دانشجو تهرانم و بیمه ندارم می توانم با داشتن اجاره نامه هولوگرام دار پلاک تهران بگیرم؟ اگر که خیر راه حل چیست ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیست باید پلاک شهر خودتون رو بگیرید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 97. آرش
  آرش می گوید

  سلام
  من شرکتی رو با مسئولیت محدود سال ۹۶ تاسیس کردم و تا الان اون شرکت هیچگونه کاری نداشت و بدون تغییرات بودش امروز رفتم برای تعویض پلاک که گفتن از روزنامه رسمی شرکت ۲سال گذشته و نمیشه پلاک بهت بدیم برو روزنامه رسمی جدید بگیر هرچی گفتم وقتی نه تغیراتی داشتم نه اتفاقی افتاده روزنامه جدید از کجا بگیرم قبول نکردن میخواستم بدونم واقعا اینطوره یا الکی گفتن و سرکارم گذاشتن

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله همینطوره.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 98. مجتبی سکوتی
  مجتبی سکوتی می گوید

  سلام. خودروی ما پلاک شهرستان داره اما چندسالی هست که ساکن تهران هستیم. الان تصمیم به تعویض پلاک گرفتیم و قصد داریم پلاک تهران بگیریم. میشه لطفا مدارک لازم رو بفرمایید که چی هست؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   داخل پست کاملا اشاره شده.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 99. قنبری
  قنبری می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من ساکن تهران هستم ولی اجاره نامه کد رهگیری دار ندارم بیمه تامین اجتماعی دارم برای تعویض پلاک باید چیکار کنم؟
  ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   قبول نمیکنند برای پلاک تهران.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 100. محمود
  محمود می گوید

  سلام.ایا میتوانم پلاک خودرو را به نام دخترم که ۱۰ ساله است انتقال دهم.؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش وجود ندارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 101. م شریف
  م شریف می گوید

  سلام من ساکن کرج هستم منزل پدر همسرم زندگی می کنم شاغل هستم و ۱۰ ساله بیمه برام رد می شه با همون سند خونه پدر همسرم می تونم پلاک بگیرم یا باید اجاره نامه داشته باشم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   با این مدارک امکانش وجود دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 102. محمد
  محمد می گوید

  با سلام.واسه تعویض پلاک برگ کمپانی لازمه؟من فقط برگ سبز و کارت ماشین و بیمه نامه دارم و سند قطعی و کمپانی ندارم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله لازم است.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 103. سارا
  سارا می گوید

  ماشین مدل۸۷ هست نمیشه بدون ماینه فنی پلاک کرد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 104. حمید
  حمید می گوید

  سلام
  وقتتون بخیر
  در صورتیکه صرفا آدرس محل سکونت تغییر کرده باشه امکان تعویض پلاک هست؟ بنده کرج بودم و الان ساکن تهران شده ام. با مبایعه نامه جدید و سایر مدارک بروم مرکز تعویض پلاک، کارم انجام میشود؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی مشکلی نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 105. سعید
  سعید می گوید

  سلام وقت بخیر من فردا وقت تعویض پلاک دارم الان متوجه شدم ماشین و اسفند ماه بیمه کردم بیمه نامه رو نگرفتم چون گفتن دیگه سیستمی هست فردا خود تعویض پلا‌ک برای استعلام بیمه انجام میدهند؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی مشکلی نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 106. علیرضا
  علیرضا می گوید

  سلام ، من اجاره نامه منزلم کد رهگیری نداره چون برای ۲ سال پیش هستش ، بدون اجاره نامه چه مدرک دیگه ای میتونم ارائه بدم برای تعویض پلاک ؟ یک پلاک فک شده هم دارم که سال ۸۷ فک شده . ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   دفترچه بیمه
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 107. سلمانزاده
  سلمانزاده می گوید

  سلام.چجورمیتونم خودروی لندکروز پلاک گذر موقت رو پلاک منطقه ازاد ارس بکنم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید به سازمان منطقه آزاد مراجعه کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 108. محمد
  محمد می گوید

  سلام وقت بخیر اگر ساکن تهران باشیم و ماشینی را بخواهیم از شهرستان بخریم برای تعویض پلاک آن باید چه کاری انجام بدهیم تشکر از راهنمایی شما

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   با وکالت تعویض پلاک در تهران انجام بدین.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 109. زاهدی
  زاهدی می گوید

  سلام ماشنی که خریدم تولید ۹۶هست برای تعویض پلاک مطرح شده معاینه فنی برای ماشین های بالای ۴سال لازم هست برای ماشین من هم لازم هست الان ۴سال تولیدشده اما نمی دونم شاملش میشه یانه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی شامل میشود.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 110. علیرضا
  علیرضا می گوید

  من بچه سیرجان هستم ولی بخاطری پدر مادرم شهرستان بافت بدنیا اومدن کد ملی من مال شهرستان بافت هست و چندتا ماشین هم داشتم قبلا پلاک سیرجان گرفتم الان ماشین ازسایپا کارخانه ثبت نامی برنده شدم پول کامل پرداخت کردم نوشته اماده تخصیص سوالم اینه نکنه چون کد ملی ام براشهردیگست نیاز باشه مدارک بفرستم به نمایندگی ادرس محل سکونت م هم سیرجان دادم نمیخوام پلاک سیرجان بهم بدن فقط حیرونم بخاطر کد ملی مدارک نخوان ازم ماشین سریعتر پلاک بشه بخاطر پلاک حیرون نشم چون وسیله ندارم حیرونم بخوام بخاطر پلاک بیشتر حیرونم کنند ظلم میشه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید به خود نمایندگی تشریف ببرید و استعلامش رو از خودروساز مربوطه بگیرید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 111. میلاد
  میلاد می گوید

  سلام وقت بخیر وشادی
  بنده برای تعویض پلاک فقط اجاره نامه ای در دست دارم که کد رهگیری و هلوگرام ندارد و به نام عمو بنده هستش . لطفا راهنماییم کنید
  سپـــــــــــــــــــاس

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   قبول نمیکنند ازتون.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 112. Ruhullah
  Ruhullah می گوید

  سلام هزینه تعویض پلاک چقدر است و این هزینه رو باید هم خریدار و فروشنده بپردازند یا فقط خریدار
  درضمن اگر وکالت رو خریدار بگیره فروشنده بایددر تعویض پلاک همراه خریدار باید باشد

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام خریدار باید پرداخت کنه.
   خیر نیازی به فروشنده نیست.

 113. رضا
  رضا می گوید

  سلام. من مخواهم پلاک شهر خودم رو بگیرم ولی اجاره نامه ندارم اما شناسنامه ام کد همون شهره میتونم تعویض پلاک انجام بدم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مشکلی نیست میتونید انجام بدید
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 114. مهدی
  مهدی می گوید

  سلام
  من از بابل اومدم ساکن کرج شدم و برای تردد در البرز و تهران میخوام پلاک رو تعویص کنم.بیزحمت راهنماییم کنین.ممنونم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   با مدارک هویتی و سکونتی به تعویض پلاک مراجعه کنید
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 115. ایوب
  ایوب می گوید

  سلام من استان ایلام هستیم میخاهم پلاک تهران بگیرم تمامی مدارک را هم دارم وکالت تام فروشنده .بیمه.اجاره نامه چون یک ماه هست نوبت بهمان نمیفته آیا امکانش هست از شهرستان پلاک تهران بگیرم
  قبلا پلاک نداشته ام

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر امکانش نیست
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 116. ایزد
  ایزد می گوید

  سلام خسته نباشید پلاک ماشبن من جعل شده من شکایت کردم و در نهایت نامه دادن برای تعویض،پلاک اگر من تعویض،پلاک نرم مشکلی برام پیش می اد یا خیر سوال دوم برای دریافت سند سبز بایذ هزینه پرداخت کنم ؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بلی باید برای تعویض پلاک اقدام کنید و هزینه رو پرداخت کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 117. باقر غیبی
  باقر غیبی می گوید

  با سلام
  آیا بدونه کارت ماشین امکان تعویض پلاک هستش.ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 118. جوادجوکار
  جوادجوکار می گوید

  سلام ممنون ازتوضیحات کاملتون خیلی عالی توضیح دادید ممنون

 119. علی
  علی می گوید

  خیلی خوب بود ممنون از توضیحاتتون?

 120. جعفری
  جعفری می گوید

  سلام
  برای تعویض پلاک کارت معاینه فنی رو فروشنده گم کرده ؟
  باید چکار کنم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   به مرکز معاینه فنی مراجعه کنید
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 121. Masih
  Masih می گوید

  با سلام بنده یه ماشین دسته دوم گرفتم وکالت ده روزه داده برای تعویض پلاک. اما هنوز کارت ماشین نیامده رفتم اداره پست گفته کارت ماشین برگشت خورده در یکی از مراکز تعویض پلاک هست آیا میشود همانجا ماشین را ببرم تعویض پلاک کنم کارت دست خودشان هست یا اینکه نه حتما باید پست شود از اول نوبت بگیرم ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   امکان تعویض پلاک وجود دارد
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 122. یونس
  یونس می گوید

  برای انتقال سند قطعی چه مبلغی و چه مدارکی لازم است؟لطفا بگید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مدارک هویتی دو طرف+مدارک کامل خودرو+تسویه خلافی و عوارض شهرداری و آژادراهی
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 123. حسام
  حسام می گوید

  سلام ماشینو خریدم ولی سندش تو ایران خودرو هست بدون بدهی‌ هستش باید یکسال تو کمپانی باشه ولی برگ سبزش دستمه میتونم پلاک بزنم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر امکانش نیست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 124. مهدی
  مهدی می گوید

  سلام اگه قول نامه کد رهگیری نداشته باشه تعویض پلاک انجام میشه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 125. متین
  متین می گوید

  سلام برای سند محل سکونت حتما باید اصل سند تک برگ رو ببریم یا کپی سند کافی است ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اصل مدارک نیاز است.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 126. مهدی
  مهدی می گوید

  سلام.آیا اسپرت بودن و ارتفاع پایین خودرو تو تعویض پلاک مشکلساز میشه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله اگر به هر دلیلی از اندازه استاندارد خارج شده باشد امکان تعویض پلاک وجود ندارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 127. 16meysam.sh@gmail.com
  16meysam.sh@gmail.com می گوید

  سلام من میخام ماشین به نام کنم خونه مادرم زندگی میکنم خونه دو دانگش به نام مادرمه با ارائه سند تعویض پلاک انجام میشه؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 128. سینا حیدری
  سینا حیدری می گوید

  سلام
  شرایط تعوض پلاک برای دانشجو ها ها ساکن شهر دیگه چطور هست ؟ خرید خودرو در شهر محل تحصیل انجام شده که با محل سکونت والدین متفاوت هست در این صورت چطور میتونه پلاک شهر محل تحصیل خودش رو بگیره ؟ طی مدت تحصیل توی خوابگاه دانشگاه هست.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   پلاک محل تولدتون رو اخذ میکنید شما
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 129. شهبازی
  شهبازی می گوید

  برگه سبز ماشین گوشه وسط سمت چپ اش زمان در اوردن از پاکت پستی به چسب لبه ی پاکت خورده و عددش پاک شده حالا اصلشو عوض میکنن یا باید طبق مراحل مفقودی اقدام کنیم المثنی بگیریم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بستگی داره که مخدوش شده یا خیر.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 130. بهنام
  بهنام می گوید

  سلام
  ماشین خریداری کردم که صاحبش فوت کرده الان از۵نفرورسه ۳ نفر موجود هستن و۲ نفر دیگر وکالت قبل ازفوت پدرشان دردست است آیا باید کل ورسه حاظر باشند یابا۳نفر میشود تعویض پلاک کرد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   باید همگی حضور داشته باشند
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 131. آریا
  آریا می گوید

  سلام، من از سنندج به کرج مهاجرت کردم، ماشینم پلاک سنندج هستش، اجاره نامه کرج هم دارم، برای تعویض پلاک اول به پلیس +۱۰ مراجعه کنم یا همون مرکز تعویض پلاک؟

  1. بهمن حامدی‌نژاد
   بهمن حامدی‌نژاد می گوید

   مراکز تعویض پلاک

   1. مهرداد
    مهرداد می گوید

    سلام وقت بخیر
    من قبلا پلاک داشتم که الان آزاد هست اگر بخوام دوباره همون پلاک رو بگیرم هم باید سند مالکیت و قبض آب وبرق ببرم؟ممنون

    1. منوچهر
     منوچهر می گوید

     درود بر شما وقت بخیر
     بله نیاز به مدارک احراز هویتی و سکونتی دارید.
     سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 132. F
  F می گوید

  سلام بنده در خانه سازمانی زندگی میکنم و بازنشسته شدم و نامه کارگزینی بهم نمیدن میخواستم بدونم فقط با دفترچه بیمه و قبض برق بهم پلاک شهر تهرانو میدن یا نه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر شناشنامتون صادره از تهران باشه بله
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 133. محمد
  محمد می گوید

  باسلام
  من ساکن تهران بودم و الان دوتا پلاک فک شده تهران دارم. الان ساکن کرمان هستم و اینجا میخوام تعویض پلاک انجام بدم.کد رهگیری تهران هم دارم. آیا میتونم از پلاک های تهرانم استفاده کنم؟
  تعویض پلاک کرمان چه مدارکی در این باره ازم میخواد؟

  1. بهمن حامدی‌نژاد
   بهمن حامدی‌نژاد می گوید

   بله امکان گرفتن پلاکتون وجود داره

 134. behrad
  behrad می گوید

  ممنون عالی بود

 135. متخصص ارتوپد
  متخصص ارتوپد می گوید

  دمتون گرم ازین مقاله کاملتون

 136. زینب
  زینب می گوید

  سلام ما امروز رفتیم تعویض پلاک ۵ سال تهران زندگی میکنیم متاهل هستم و اجاره نامه داری کد رهگیری و هولوگرام هست بردیم میگه باید بیمه تامین اجتماعی داشته باشین اگه ندارین پلاک به نام شهری که شناسنامه اتون از اونجا صادر شده زده میشه ما برای استان مرکزی هستیم پلاک اونجا رو گفت بهتون میدیم ما بیمه تامین اجتماعی نداریم اجاره نامه خونه هم کدرهگیری همه چی داره این حرف حقیقت داره یا نه اشتباه گفته راه حل راه حلی داره لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله حقیقت داره و درست به اطلاعتون رسوندن
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 137. زینب
  زینب می گوید

  سلام ما امروز به تعویض پلاک رفتیم و اجاره نامه داری کد رهگیری دار و هولو گرام که ساکن تهران هستیم هم داشیم ۵ سال تهران زندگی میکنیم از اول ازدواج و ماشین به نام من هست واجاره خانه به نام همسرم قبض اب و برق اینا هم داشتیم به ما گفتن چون بیمه تامین اجتماعی ندارین باید پلاکتون پلاک همون شهری میشه که شناسنامه تون از اونجا صادر شده زده میشه من شناسنامه ام صادره از استان مرکزی خمین پلاک اونجا رو بهمون دادن والان چون ما پلاک شهرستانیم توی این طرح الودگی هوا به جای ۲۰ روز باید ۱۵ روز بریم میخواستم بدون همچین چیزی که بیمه تامین اجتماعی ندارین پلاک ی که شناسنامه اتون از اونجاست بزنید مرکز تعویض پلاک گفت حقیقت داره یا نه اشتباه گفته خواهش میکنم راهنماییم کنید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   درست به اطلاعتون رسوندند.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 138. حامد
  حامد می گوید

  سلام
  ماشینم را فروخته ام و خریدار در شهرستان دیگر زندگی و تعویض پلاک کرده است .پلاک من به کجا میرود تا جهت نصب به ماشین جدید اقدام کنم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   به همه مراکز میتونید مراجعه کنید
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 139. علی
  علی می گوید

  سلام سوالی دارم ممنون میشم پاسخ بدید .

  بنده ساکن شیراز هستم محل صدور شناسنامه هم شیراز.
  الان میخوام اولین پلاکم رو بگیرم ونیاز به احراز محل سکونت دارم ،
  دفترچه تامین اجتماعی ندارم .
  سندی که کد رهگیری داشته باشه ندارم ، سند پدرم مسکن مهر و در رهن بانک .
  درسم هم تموم شده و گواهی اشتغال به تحصیل ندارم و سر کار هم نیستم .
  الان باید چیکار کنم ؟
  ایا بر اساس فقط محل صدور شناسنامه و قبض اب و برق میشه احراز محل سکونت رو انجام داد ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 140. علی
  علی می گوید

  سلام روزتون بخیر .
  ساکن شیراز هستم و محل صدور شناسنامه هم شیراز .
  برای دریافت اولین پلاکم نیاز به احراز محل سکونت دارم .
  دفترچه تامین اجتماعی ندارم .
  سند با کد پیگیری هم ندارم و سندی که داریم مسکن مهر و در رهن بانک و کد پیگیری ندارد .
  درسم هم تموم شده و اشتغال به تحصیل ندارم جایی مشغول به کار نیستم .

  آیا فقط و فقط با محل صدور شناسنامه که شیراز و قبض اب و برق میتوان احراز محل سکونت رو انجام داد ؟
  اگر راه دیگه ای هست ممنون میشم راهنمایی کنید .

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بلی امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 141. بهاره توتونچیان
  بهاره توتونچیان می گوید

  بنده دو تا ماشین با دو پلاک یکی کرج و یکی تهران دارم .الان ماشین پلاک تهران رو فروخته ام و میخوام پلاک ان را به ماشین پلاک کرج انتقال دهم باید چه کنم؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   با مدارک سکونتی و احراز هویت و مدارک خودرو به تعویض پلاک مراجعه کنید
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 142. امیرحسین
  امیرحسین می گوید

  سلام و قت بخیر
  ضمن تشکر از توضیحات شما ، خواستم ببینم من که ساکن تهران هستم با کد ملی تهران و منزل استجاری در تهران و دارای دفترچه بیمه تهران هستم ، برای تعویض پلاک برای محل سکونت باز هم باید مدارک دیگری هم ببرم؟؟؟؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 143. ابوالفضل
  ابوالفضل می گوید

  سلام ما یک ماشین ال نود خریدیم اومدیم تعویض پلاک گفت باید خلافی رو صفر کنیم رفتیم پلیس +۱۰ خلافی گرفتیم دیدیم ۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومن خلافی شده اونم از ۲ سال قبل مونده و ما فقط ۱۲۶ هزار تومن جریمه داریم آیا ماباید خلافی را پرداخت کنیم یا فروشنده ؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مالک قبلی باید پرداخت کند.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 144. سام
  سام می گوید

  سلام
  بدون کارت ماشین میشه تعویض پلاک کرد ؟
  کارت سبز با سند کمپانی و بسمه و وکالت دارم ولی صاحب قبلی گفت کارت رو گم کرده

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 145. امیر
  امیر می گوید

  سلام وقت بخیر

  من ۱۸ سالمه و گواهینامه دارم و میخوام ماشین بخرم ؛ ساکن شهرستان بیرجندم و مدارک احراز هویت و سکونتم ایناست : شناسنامه ، دفترچه تامین اجتماعی ، گواهی اشتغال به تحصیل مهر شده توسط مدرسه برای مرکز تعویض پلاک ، کارت ملی

  همین موارد کافیه و موردی یا مشکلی پیش نمیاره ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله کفایت میکنه
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 146. Fardin
  Fardin می گوید

  سلام من چند ماهه که کارت ماشین رو گم کردم الان میخوام ماشین رو بفروشم لازمه کارت ماشین باشه یا بیمه و برگه سبز کفایت میکنه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بیمه و برگه سبز کفایت میکنه
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 147. شهاب
  شهاب می گوید

  ممنون از توضیحات کاملتون⚘

 148. خسروی
  خسروی می گوید

  ممنونم از توضیحات شفاف و زیبایتان .

 149. سامان
  سامان می گوید

  من رفتم تعویض پلاک اولین پلاکم بود که بهم میدادن یک پلاک دست دوم برام نصب کردن و تو بخش عوارض آزادراهی که میرم بدهی داره از سال های قبل . باید چیکار کنم برای حلش؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر مبلغ قابل توچهی است به پلیس راهور مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 150. امید
  امید می گوید

  با سلام
  من یک ماشین خریدم واسه تعویض پلاک فروشنده به من وکالت داده و توی وکالت نامه قید شده مرکز میثم ولی موقع نوبت گیری من دقت نکردم به این مسئله و نوبت از مرکز خاوران گرفتم چون به خونمون نزدیک بود ، حالا مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر مشکلی نیست و توافقی است
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 151. Sm
  Sm می گوید

  سلام.یه سوال داشتم.دوست من تازه ماشین خریده و میخواد پلاک بزنه به نامش. اما خودش پردیس زندگی میکنه و اجاره نامه ی پردیس داره. من که تهران زندگی میکنم میتونم سند خونه ای که به نامم هست رو ببرم و بگم اون با من زندگی میکنه که پلاک تهران بگیره؟
  آیا پلاک پردیس با پلاک تهران فرق داره؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله متفاوت است و این امکان وجود ندارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 152. نیلوفر زارع
  نیلوفر زارع می گوید

  برای تعویض پلاک لازم هست بیمه نامه شخص ثالث همراهمان باشد یا میشه آنجا استعلام گرفت

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   امکان استعلام وجود دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 153. رضا
  رضا می گوید

  سلام و درود
  بنده ساکن تهران ، دارای اجاره نامه با کد رهگیری می‌باشم ، منتهی محل کار بنده شهر دیگری هست و از آن شهر بیمه صادر شده خواستم بپرسم با توجه به شرایط گفته شده امکان دریافت پلاک با نمره تهران برای بنده وجود دارد یا خیر ؟

  با تشکر

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر شناسنامتون صادره از تهران باشه بله.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 154. محمد صالح
  محمد صالح می گوید

  سلام و تشکر از راهنمایی تون
  من یه ماشین خریدم و میخوام پلاکش را بزنم به نام بچه ام که ۷ سالشه،میخواستم بدونم هنگام گرفتن نوبت و ثبت نام اینترنتی واسه تعویض پلاک باید مشخصات بچه ام را وارد کنم یا خودم که قیم اش هستم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مشخصات خودوتون و خودرو رو وارد کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 155. هادی
  هادی می گوید

  سلام
  من روی یک ماشین پلاک فعال مشهد دارم. آیا برای خرید و تعویض پلاک ماشین دوم دوباره باید مدارک سکونت ارائه بدم یا با توجه به پلاک اول صادر میشه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر نیازی نیست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 156. رامین
  رامین می گوید

  سلام ماشینم رو تران تعویض پلاک کردن خودم شهرستان هستم چند روز طول میکشه که پلاک رو بفرستن شهرستان

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   سلام پلاک برای شما ارسال نمیشه.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 157. سمیرا
  سمیرا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من اهل شیراز هستم ولی تهران زندگی میکنم و خانه تهران به نام برادرم است برای دریافت پلاک مشکلی پیش میاد؟ باید قولنامه داشته باشم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   باید مدارک احراز سکونتتون برای دریافت پلاک تهران به نام خودتون باشه.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 158. مصطفی عباسی
  مصطفی عباسی می گوید

  اگر ماشین خوابیده بوده وخریداری شده ونیاز به باسازی دارد ونمیتوان معاینه فنی قبل از بازسازی گرفت چگونه باید تعویض پلاک بشه ماشین خریدم چهل روز زمان برایه تعویض پلاک دارم ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   نهایتا باید در این تایم به تعویض پلاک مراجعه نماید یا اخذ وکالت جدید کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 159. مسعود
  مسعود می گوید

  سلام
  من کرج با دوستم زندگی میکنم و اجاره نامه به اسم اونه و اگه بخوام تعویض پلاک کنم واسه آدرس محل سکونت باید چکار کنم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مدارک شناسایی هویتی و سکونتی باید به نام خودتون باشه.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 160. فردین
  فردین می گوید

  سلام خیلی ممنون از توضیحات شما ???
  من یک خودرو وانت مدل ۶۲ از شهر یزد میخام بگیرم خودم ساکن البرز هستم، ماشین پلاک عمومی هستش و مدارک کامل، من سوال که برام پیش اومده و ممنون میشم که جواب بدید اینکه آیا من این ماشین رو بگیرم در تعویض پلاک به مشکل بر نمی‌خورم؟ اصن تعویض پلاک برای این مدل میشود یا خیر؟و یا میتونم تو مراکز همون استان انجام بدم یا اینکه باید بیام استان خودم کار تعویض پلاک رو انجام بدم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست با وکالت تعویض پلاک در صورت اسقاطی نبودن خودروی فوق تعویض پلاک رو در شهر محل سکونتتون انجام داد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 161. مریم
  مریم می گوید

  سلام ۳ماه پیش ماشین خریداری کردم و مراحل احراز سکونت رو انجام دادم وپلاکم ازاد نیست.مجددا ماشینی خریداری کردم برای تعویض پلاک نیاز به احراز سکونت هست؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله نیاز هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 162. حسین
  حسین می گوید

  سلام خسته نباشید من اجاره نامه دارم مال سال قبله سال جدید همینجوری تمدید کردم با اجاره نامه قبلی میشه تعویض پلاک کرد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 163. یوسف
  یوسف می گوید

  سلام
  من ماشینی خریدم که دو هفته پیش فک پلاک شده و هنوز کارت ماشین نیومده. آیا میشه هنوز که کارت قبلی نیومده من اقدام به فک پلاک مجدد کنم یا باید صبر کنم کارت قدیم بیاد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 164. ابوالفضل
  ابوالفضل می گوید

  سلام بنده دوسال هست ساکن تهرانم و اجاره نامه بصورت دستی بین من وصاحب خانه نوشته شده بود چون میخاستم تعویض پلاک کنم گفتن باید دارای کد رهگیری و هولوگرام باش منم رفتم ۶۰۰تومن دادم اجاره نامه رو نوشتم و یک ماه هم ازتاریخ کدرهگیری میگذره شغلمم آزاده و نیاز به پلاک تهران دارم برای رفت وآمد درمرکز تعویض پلاک، کار نننشناس اون بخش بمن میگ باید دوماه از تاریخ کد رهگیری بگذره و وقتی میگم همچین چیزی رو از کجا آوردی تو قانون نیست با لحن تندی برخورد کرد حالا من باید چیکار کنم بابت این مشکل

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   به مدیر فنی مرکز مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 165. محمدرضا
  محمدرضا می گوید

  سلام خسته نباشید
  بنده پلاک تهران ۵۵ دارم…ولی الان در شهر جدید پرند ساکن هستم…پلاک ۵۵ بنده هم آزاد هست..کد بیمه هم برای رباط کریم میباشد…امکانش هست که پلاک ۵۵ خودمو روی ماشین جدید بهم بدن…سند خونه هم دارم که همون برای پرنده

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 166. محمد
  محمد می گوید

  سلام من میخوام ماشین بفروشم تمام مدارکم مفقود شده همه کارهارو کردم ازنظر قانونی فقط میمونه معاینه فنی که بدون مدارک صادرنمیکنن وازاین طرف هم این مرکز تعویض پلاک نمیکنه چکنم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   به مرکزی که معاینه فنی گرفتید مراجعه کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 167. مهرداد
  مهرداد می گوید

  سلام ببخشید با کپی معاینه فنی میشه تعویض پلاک کرد یا حتما نسخه مهره برجسته دار لازمه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 168. غلام
  غلام می گوید

  آیا بدون سند کمپانی و فقط با برگ سبز و سند دفترخانه ای خودرو می‌توان کار تعویض پلاک رو انجام داد؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 169. فروشگاه ایدوکالا
  فروشگاه ایدوکالا می گوید

  با سلام
  ببخشید من در حدود ۱ سال پیش در یکی از مراکز تعویض پلاک تهران ، پلاک ماشینم را فک کردم الان که ماشین جدید گرفتم میتوانم همان پلاک را در یکی دیگر از مراکز تعویض پلاک تهران تحویل بگیرم ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   در صورت موجود بودن پلاکتون بله امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 170. محمد ثقفی
  محمد ثقفی می گوید

  خودروی سواری بالای ۲۵ سال که پلاک ملی داشته باشد را تعویض پلاک می‌کنند؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 171. علیمرادط
  علیمرادط می گوید

  سلام جهت تعویض پلاک کارت واکسن لازمه ؟؟؟ممنون میشم جواب بدیدوچندروزقبل بایدنوبت بگیریم؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر نیازی نیست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 172. میلاد
  میلاد می گوید

  با سلام
  امکان گرفتن پلاک شهرستان در مراکز تعویض پلاک تهران هست؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله این امکان وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 173. علی
  علی می گوید

  سلام اگه شناسنامه فروشنده نباشه و فقط کارت هوشمند ملی همراهش باشه میپذیرند که تعویض پلاک انجام بشه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر کپی شناسنامه موجود باشه بله.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 174. حمید
  حمید می گوید

  بسیار بسیار عالی و کامل. ممنون

 175. مهدی
  مهدی می گوید

  جدیدا برای تعویض پلاک مراجعه کردم و برگه کمپانی یا سند مالکیت از من نخواستند. به خاطر اختلاف بین ثبت اسناد و راهنمایی و رانندگی هستش ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر قاون تعویض پلاک عوض شده است.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 176. مسعود
  مسعود می گوید

  سلام
  شخصی خودرو بنده را خریده و در شهر دیگری است،قرار است بزودی تعویض پلاک کند تا پلاک قبلی من که روی خودرو فروخته شد است آزاد شود،آیا برای نصب همان شماره پلاک قبلی روی خودروی جدیدم باید پلاکها از آن شخص بگیرم یا برایم دوباره همان شماره را میسازند؟ چقدر زمان میبرد

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بستگی به زمان و محل تعویض پلاک دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 177. سجاد
  سجاد می گوید

  سلام وقتتون به خیر
  من حدود ۳ سال ساکن تهران هستم و اجاره نامه ی من مربوط به ۳ سال قبل هستش (کد رهگیری داره ) که هر سال با توافق صاحب خانه با پشت نویسی در قرارداد اجاره نامه را تمدید کردیم . ایا با توجه به اینکه این قرارداد کد رهگیریش برای ۳ سال قبل هست اعتبار دارد جهت پس گرفتن پلاک قبلی م که برای تهران بودش ؟
  سوال دومم اینه پسر صاحب خانه جهت گرفتن وام , یک قرار صوری در املاک تنظیم کرد که خانه فعلی که من در آن مستاجرم , از ابتدای مهر امسال , ایشون مستاجر این خانه هستن به ظاهر . ایا با وجود این شرایط من باز میتونم پلاک خودروم رو مجدد بگیرم ؟

 178. ناشناس
  ناشناس می گوید

  سلام آیا میشه پلاکی ک به نام خودم هستم مثلا مال اصفهانه تعویض کرد و جای دیگه گرفت؟این امکان وجود دارهک اعداد پلاک هم عوض بشه؟ لطفا جوابم رو بدید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   این امکان وجود داره که جای دیگه ای پلاکتون رو بگیرید بله و خودتون امکان تغییر اعدادشون رو ندارید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 179. امیر
  امیر می گوید

  سلام تازه ماشین خریدم مدل ۹۶ ۳۰ شهریور هست برای تعویض پلاک نیاز به معاینه فنی هست??? لطف کنید جواب بدید ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله نیاز هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 180. امیری
  امیری می گوید

  از مطلبی که نوشته بودین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کارام رو اینترنتی انجام میدم. اینجا هر چیزی که میخوایم پیدا میشه و کسایی مثل شما با ارائه مطلبای بدردبخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با دوتا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم همگی شما صاحبای سایت های مختلف گرم که اینطوری کارمون رو راحت کردین.

 181. محمد
  محمد می گوید

  سلام ببخشید برای تعویض پلاک حتما باید فروشنده باشه من قولنامه رو انجام دادم بیمه هم کردم ۲ روز پیش هم رفتیم دفتر خانه فروشنده هم اومد امضا کردن بعد دفتر خانه گفت دیگه تموم شد شما میتونین برین برای تعویض پلاک آیا حتما در این شرایط من باید فروشنده باشه یا نه
  آیا برای تعویض پلاک گواهینامه میخوان

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر نیازی به ایشون و گواهینامه رانندگی نیست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 182. علی
  علی می گوید

  میخوام یه ماشین صفر از نمایندگی تهران بخرم ولی ساکن اهواز هستم امکانش هست در تهران پلاک اهواز گرفت بعد مدارک به اهواز ارسال میشه ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 183. اسدی
  اسدی می گوید

  سلام‌من ماشین فروختم و یک پلاک دارم و خریدار از من زمان ۲ ماهه گرفته برای تعویص پلاک
  من خودم ماشین جدید خریدم و خریدار ۱۵ روز به من زمان داده برای تعویض پلاک .‌میتونم پلاک جدید بگیرم و بعدا پلاک قدیم خودمو برم تغییر بدم و نصب کنم ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست و مجددا باید به تعویض پلاک مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 184. کاربر
  کاربر می گوید

  با توجه به قانون جدید که برگه سبز خودرو سنده .برای تعویض پلاک سند خودرو لازمه؟ برگه سبز داریم ولی سند خودرو رو به نام نزدیم ، نداریمش

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر نیازی نیست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 185. حسین
  حسین می گوید

  ممنون از راهنماییتان عالی بود،فقط یک سوال من یک ماشین خریدم و بنام همسرم زدم،ولی من باهاش میرم سره کار،و از یک شهر به شهری دیگر برای کار میروم،و میخوام پلاک بنام همان شهر محل کارم باشه آیا نامه از کارگزینی محل کارم،مورده قبوله

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر مورد قبول نیست
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 186. محمد
  محمد می گوید

  سلام خودروی وانت دارم چند سال پیش پلیس پلاک ماشین را گرفت پلاک تحت تعمیر بهم داد بعد از اون چند سال ماشین خوابیده بود ولی الان بازسازی شده وکالت فروش دارم پلاک به نام مالک قبلی هست خواستم راهنمایی کنید چیکار باید بکنم برای تعویض پلاک به نام خودم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   ابتدا باید پلاک رو با پلاک قبلی جایگزین کنید و بعد به نام خودتون انتقال بدبد .
   با وکالت فروش و تعویض پلاک نیازی به حضور مالک قبلی ندارید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 187. محسن
  محسن می گوید

  برای تعویض پلاک خودروی شخص متوفی، ارائه برگه مالیات بر ارث الزامی داره؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله الزامی است
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 188. محمد حسابی
  محمد حسابی می گوید

  با سلام
  بنده به تازگی تعویض پلاک کردم و به من یک پلاک مصرف شده و قدیمی دادن!آیا همچین چیزی میشه؟در ضمن چک کردم عوارض آزادراه هم بدهکاره این پلاک?

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله متاسفانه در حال حاضر این اتفاق امکان پذیر هست و موارد مشابه هم وجود دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 189. حسین
  حسین می گوید

  من از سازمان دولتی در تهران ماشین مزایده گرفتم ..خودم ساکن شهرستان ام برای تعویض پلاک میتونم از تهران اقدام کنم و پلاک شهر خودم رو بگیرم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله ولی باید تعویض پلاکی تشریف ببرید که پلاک شهر شما رو موجود داشته باشن.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 190. سعید
  سعید می گوید

  با سلام و عرض ادب،
  ممنونم از توضیحات خوبتون،

  آیا برای تعویض پلاک باید حتمآ مالیات و دارایی و عوارض شهرداری پرداخت شده باشه؟
  یامیتونم بعدا پرداخت کنم، بنده خریدار هستم، ماشین مورد نظر وانت مزدا دوکابین هست،
  ماشین رو ۳ساله پیش خریدم و تمام هزینه ها با خودمه، ،،ممنون میشم راهنمایی کنید
  باتشکر

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   در محل تعویض پلاک همه این ها قابل انجام هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 191. محمد
  محمد می گوید

  سلام من با یه هم خونه داخل تهران زندگی میکنم که اجاره نامه به اسمه ایشونه حالا باید چیکار بکنم برای تعویض پلاک و سند زدن

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   باید قولنامه به اسم خود شخص باشد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 192. علی
  علی می گوید

  سلام
  اجاره نامه من ۱ماه از تاریخش گذشته
  میشه باهمین قول نامه تعویض پلاک کرد یا باید قولنامه جدید بگیرم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر باید قولنامه جدید بگیرید.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 193. سعید
  سعید می گوید

  من کرج گواهینامه گرفتم الان ساکن قم هستم میشع پلاک کرج بگیرم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر ارتباطی به همدیگه ندارند.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 194. امین.همت افزا
  امین.همت افزا می گوید

  سلام و ارادت.در خصوص وزن پر کامیونهای کمپرسی امکانداره هنگام صدور کارت جدید یک تن اضافه بشه.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر این امکان وجود نداره
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 195. فرهاد
  فرهاد می گوید

  سلام خسته نباشید من ساکن شهرستان و روستا هستم آیا میتونم شناسنامه و کارت ملی که صادر همون جاست پلاک بگیرم بدون اینکه سند خونه ای چیزی بدم چون ۷ سال پیش یه بار گرفتم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله این امکان وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

   1. اشکان
    اشکان می گوید

    سلام من برای ثبت نام تو سایت نوبت دهی تعویض پلاک چون لازم بود کد ملی برای صاحب سیمکارت باشه کد ملی پدر رو ثبت کردم و بعد از انتخاب تاریخ و ساعت توی فرم مشخصات پلاک و خریدار کد ملی خودم رو به عنوان خریدار موقع حضور در تاریخی که نوبت گرفتم کد ملی ثبت نامم مشکلی ایجاد میکنن که برای خودم نبود یا فقط کد ملی تی که به عنوان خریدار زدم مهمه؟

 196. محمد
  محمد می گوید

  سلام من ساکن تهران هستم شاغل قم هستم محل تولد هم قم هست یه ماشین از قم خریدم میتونم پلاک تهران بگیرم از تهران فقط اجاره نامه منزلم دارم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر با توجه به شرایط موجود امکانش نیست.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 197. جواد
  جواد می گوید

  سلام وقت بخیر
  من یک ماشین دارم میخوام امتقالش بدم به اسم یکی دیگه تا ثبت نام ایران خودرو و سایپا بتونم شرکت کنم چندتا سوال داشتم:
  ۱- برای ثبت نام ماشین با فک پلاک این امکان وجود دارد که ثبت نام انجام شود یا خیر باید سند قطعی ان بخورد؟
  ۲- انتقال سند و دریافت پلاک جدید به نام یک فرد بی گواهی نامه ممکن است؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   امکانش هست و ممکن است.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 198. Hasan
  Hasan می گوید

  سلام
  من ساکن آمل هستم ولی محل کارم چالوس هست
  آیا میتونم برای تعویض پلاک از چالوس اقدام کنم و پلاک آمل بگیرم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونید اقدام کنید.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 199. Shahin
  Shahin می گوید

  باسلام وتشکر ازتوضیحات کامل وجامع شما.میخوام بدونم برای تعویض پلاک آیا به دفترچه بیمه نیاز هست ؟اگه جواب مثبته چرادربندی که مدارک لازم راتوضیح دادید این مورد وجود ندارد.مرسی

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   دفترچه بیمه یکی از مدارک احراز هویت است که در بعضی تعویض پلاک ها به جای سند خودرو مورد قبول است.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 200. ناشناس
  ناشناس می گوید

  آیا در این مراحل توقیفی بودن خودرو و ممنوع المعامله بودن مالک چک میشود؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله چک میشود.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 201. اشکان
  اشکان می گوید

  سلام ما مدتی ساکن تهران هستیم و قول نامه به نام دامادمون هست برای تعویض پلاک با این قول نامه میشه اقدام کرد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکان پذیر نیست.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 202. هادی
  هادی می گوید

  سلام. بنده خودرویی خریداری کردم. جهت تعویض پلاک تمامی مدارک موجوده، اما فروشنده از اسناد مربوط به خودرو، تنها برگه سبز رو داره و سند محضری و سند کمپانی مفقود شده، آیا در مراکز تعویض پلاک برگه سبز کفایت می کنه یا حتما باید سند کمپانی و سند محضری هم در دست فروشنده موجود باشه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   نیاز به سند کمپانی برای نقل و انتقال دارید.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 203. فرح
  فرح می گوید

  سلام روز بخیر ممنون از راهنمایی کامل شما من خودرو خریدم همه مدارک و وکالتنامه هست به جز کارت ماشین برای تعویض پلاک اقدام کنم یا به مشکل بر میخورم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر مشکلی براتون به وجود نمیاد.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 204. مجید
  مجید می گوید

  سلام.ببخشید میخواستم بدونم که با قرارداد خونه داداشم میشه پلاک تهران بگیرم آخه خودم فعلا نمیتونم خونمو بیارم تا یکسال.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش وجود نداره.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 205. مجید
  مجید می گوید

  سلام. بنده ساکن شهرستان بودم و یک ماه هست که تهران منزلی اجاره کرده ام(با هولوگرام) و یک پلاک فعال شهرستان هم دارم. با توجه به اینکه محل کارم شهرستان هستش(فاقد بیمه تهران)، ایا امکان گرفتن پلاک تهران برای خودرو دوم(کارکرده) دارم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش وجود نداره.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 206. امیر
  امیر می گوید

  سلام بنده با عموم در تهران زندگی میکنم می خواستم بدونم با ارائه سند و قبض خانه ایشان میتوانم پلاک بگیرم؟ و مدارک اگر کپی باشه مشکلی نیست یا حتما باید اصل آن باشد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   اگر شما شناسنامتون صادره از شهرستان باشه و پلاک تهران رو بخواید باید پلاک رو به نام عموتون بزنید واصل مدارک رو هم همراه داشته باشید.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 207. اسی
  اسی می گوید

  با سلام من ساکن تهران هستم قبلا پلاک شهرستان داشتم ک فک شده الان رفتم تعویض پلاک ک پلاک تهران بگیرم قولنامه کد رهگیری دار هم دارم میگن باید دفترچه بیمه هم داشته باشی اگر بیمه ازاد بریزم قابل قبول هست

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام اسماعیل جان وقت بخیر
   نوع بیمه تفاوتی نمیکنه و فقط دفترچه بیمهرو برای تایید مدارک احراز سکونت شما نیاز دارن تا بتونن به شما پلاک تهران تخصیص بدن.
   موفق و پیروز باشید
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 208. مبین
  مبین می گوید

  با سلام کن ماشین قبلیم پلاک تهران بود و الان یه ماشین پلاک شهرستان گرفتم اگه بخوام پلاک تهران که به اسم خودم هستش رو بندازم رو ماشین جدیدم باز هم قولنامه کد رهگیری دار میخوتد یا نه ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام مبین جان وقت بخیر
   بله مدارک احراز سکونتتون برای تعویض پلاک جدید مورد نیاز هست.
   موفق و پیروز باشید
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 209. احسان
  احسان می گوید

  سلام
  من میخوام تعویض پلاک کنم و دو ساله ک ماشینمو فروختم و پلاک قبلی فک شده
  حالا از کجا بدونم هنوز پلاکم موجوده یا واگذار شده؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام احسان جان
   فقط مراکز تعویض پلاک موجود در سطح شهر میتونن پاسخ سوالتون رو بدن و فقط باید از اون کانال پیگیری کنید.
   موفق و پیروز باشید
   کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 210. حسین
  حسین می گوید

  سلام وقت بخیر من تازه ساکن تهران شدم و میخواستم پلاکم رو تعویض کنم فقط اجاره نامه با کدرهگیری کفایت میکنه برای احراز سکونتم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مدارک هویتیتون هم مورد نیاز هست.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 211. رضا مارالی
  رضا مارالی می گوید

  سلام ممنون از مقاله بسیار خوبتان .
  یک سوال : تاییدیه کد پستی که از پلیس +۱۰ میگیریم به جای سند خانه کافی هست ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر متولد تهران باشید بله
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 212. مهدی
  مهدی می گوید

  سلام بنده میخام یه ماشینرسنگین رو بصورت شراکتی ۵۰ درصد تعویض پلاک کنیم در مرکز استان فارس
  ضمنا من و شریکم هر دو ساکن و اهل یکی از شهرستانهای استان فارس هستیم یعنی شناسنامه و کارت ملیممون اینو نشون میده
  سوال من اینه که مدرک احراز سکونت لازم داریم یا نه چون ما مدرکی دال بر سکونتنداریم یعنی سند خونه یا اجاره نامه. و چیز دیگری نداریم آیا به ما پلاک استان فارس میدن یا خیر

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله به شما تعلق میگیره
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 213. نیلوفر موسوی
  نیلوفر موسوی می گوید

  سلام وقتتون بخیر.
  من چند تا سوال دارم ازتون
  ۱.من طلاق گرفتم و با عمم زندگی میکنم و سابقه ی بیمه هم دارم و محل کارم تهرانه میخواستم بدونم با طلاق نامم و کپی سند و قبض برق و شناسنامه ی عمم میتونم پلاک تهران بگیرم؟و اینکه اگر از روی قبض کپی رنگی بگیرم مشکل ساز میشه؟
  ۲.یا باید آدرس خونه ی پدرم که پرند هستن و سند به نامشون هست رو بدم؟در این صورت نمره ی پلاک چند میشه؟
  ۳.کپی سند به همراه یکی از قبوض آب و برق کافیه؟یا حتما باید اصل سند باشه؟
  ۴.پلاک پرند با تهران تفاوتی داره؟یا همشون ۴۰ میشه؟
  ۵.من دفترچه بیمه دارم فقط انقضاش تموم شده،ممکنه ایراد بگیرن یا فقط برای احراز هویته؟چون کد بیمم رو هم میتونن چک کنن دیگه.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   سلام خیر کپی قبض مشکل ساز نمیشه ولی اصل مدارک هم مورد نیاز هست.
   بله پلاک پرند با تهران تفاوت داره.
   دفترچه بیمه فقط برای احراز هویت شما است.
   مدارک هویتی و احراز سکونتتون رو کامل ببرید برای تعویض پلاک تا به مشکل نخورید.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 214. هانیه ملکی
  هانیه ملکی می گوید

  سلام آیا برای تعویض پلاک از شهرستان به تهران باید جریمه طرح ترافیک پرداخت کنیم یا مالیات پلاک؟؟؟

 215. سپهر
  سپهر می گوید

  بسیار عالی بود…فقط من نماینده شرکت هستم…وکالت نامه دارم که ماشین خریداری شده شرکت را بنام و تعویض پلاک کنم…مدارک شرکت چی باید ببرم ؟ در این خصوص توضیحاتی ندیدم..‌سپاس

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مدارک شناسایی خودتون به همراه معرفی نامه شرکت و مدارک خودرو
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 216. پامیدا
  پامیدا می گوید

  سلام میشه ماشین رو ک فروختم ببرم وفک پلاک کنم بعدش ماشین جدید رو توی همون روز ببرم و پلاک فک شده رو نصب کنم در همان روز؟

 217. مسعود
  مسعود می گوید

  سلام وقت بخیر، آیا در هنگام تعویض پلاک اگر خودرو شیشه دودی باشد، کار تعویض پلاک به مشکل میخورد؟

 218. Ghazal
  Ghazal می گوید

  سلام ممنون از راهنماییتون
  من در شهرستان زندگی میکنم و یک پلاک فعال شهرستان به اسم خودم دارم.اخیرا ماشینی خریداری کردم که میخوام پلاک تهران باشه سند خونه تهران هم به اسم پدرم هست آیا امکانش هست پلاک تهران بگیرم؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   با سند و مدارک احراز سکونتتون به تعویض پلاک مراجعه کند.
   سپاس از لطفتون، درکنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 219. Sara
  Sara می گوید

  میخواستم بدونم شرط سنی برای تعویض پلاک هست یا خیر

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله فرد باید به سن قانونی رسیده باشد.
   سپاس از لطفتون، درکنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

  2. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله سن قانونی فرد مورد نیاز است.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 220. رضا
  رضا می گوید

  سلام اگه شیشه دودی باشه تعویض پلاک میشه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله با توجه به قانون جدید مشکلی نیست.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 221. کوروش
  کوروش می گوید

  با سلام همراه داشتن اصل شناسنامه برای تعویض پلاک اجباریست ویا کارت ملی کافیست

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر اجباری نیست.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 222. محمود
  محمود می گوید

  با سلام
  تو شهرستان ماشین خودم رو با ماشین دیگه تعویض کردم
  میخوام برم تعویض پلاک، مدارک احراز محل سکونت رو تهران جا گذاشتم . ولی کپی رو دارم با کپی مدارک سند خونه میتونم پلاک ماشین قبلی خودم رو بگیرم ؟
  در ضمن دفترچه تامین اجتماعی و سوابق بیمه و فیش حقوقی همراه من هستش.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 223. عاب
  عاب می گوید

  سلام من ساکن شهرستان هستم و میخواهم از تهران ماشین جدید بخرم شرایط من که ساکن شهرستان هستم چگونه است؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مشکلی نیست با در دست دادشتن مدارک مورد تیاز میتونید در تهران تعویض پلاک انجام بدید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 224. مهران شکروند
  مهران شکروند می گوید

  سلام خسته نباشید با گواهی اشتغال به کار هم میشه پلاک گرفت؟
  ماشین که پلاک عوض میشه ماینه فنی خودرو هم باید جدید گرفت یا اصلاح میشه ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر با گواهی امکان پذیر نیست.
   نیازی به معاینه جدید نیست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 225. سید محسن میرمعینی
  سید محسن میرمعینی می گوید

  با سلام ،من قبلا پلاک تهران داشتم که سال ۹۵ فک شده الان بخواهم اون پلاک رو مجددا بگیرم نیاز به اجاره نامه هلوگرام داره ؟چون کد ملی من شهرستان است

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله با توجه به شرایطتتون.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 226. رضا
  رضا می گوید

  با سلام خدمت شما
  بنده امروز رفتم تو مراکز پلیس +۱۰ ماشینی که ۸ سال پیش فروختم به بنگاه به نام خریدار انتقال دادم فقط خریدار مدعی بود کارت خودرو گم کرده ولی به همین خاطر ازم یه برگه نمیدونم تعهد نامه چی بود گفتن امضا کنید البته به مسئول مرکز پلیس ۱۰ گفتم من ماشین چند سال فروختم و این که امضا میکنم برا من مشکلی ایجاد نمیکنه گفتن موردی نداره خواستم بپرسم این برگه که من امضا کردم در آینده برام مشکلی ایجاد نمیکنه با تشکر از شما

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر مشکلی پیش نمیاد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 227. رضا
  رضا می گوید

  با سلام خدمت شما
  بنده امروز تو مرکز پلیس ۱۰ ماشین بنام خریدار انتقال دادم فقط تو مرکز پلیس ۱۰ متوجه شدم خریدار مدعی شده کارت ماشین گم کرده و از من یه برگه که دقیقاً نمیدونم تعهد نامه چی بود امضا گرفتن خواستم بدونم این برگه ای که بنده امضا کردم در آینده مشکلی ایجاد نمیکنه با تشکر از شما

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر مشکلی ایجاد نمیکنه
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 228. رضا
  رضا می گوید

  با سپاس از شما
  ببخشید من دوباره سوال تکرار کردم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر

   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 229. علی
  علی می گوید

  سلام ماشین مورد معامله تمام مدارکش(برگ سبز و کارت ماشین) کامل موجوده سند دفترخانه به نام فروشنده هم موجوده(۳دست خریدوفروش شده و سندهای دفترخانه همه‌اش موجوده) فقط برگه کمپانی رو فروشنده نداره،میخواستم ببینم ما برای تعویض پلاک به مشکل میخوریم یا نه؟ سپاس از شما

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر مشکل بوجود نمیاد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 230. محمد
  محمد می گوید

  سلام برگه کمپانی برای تعویض پلاک لازمه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر نیازی نیست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

  2. علی
   علی می گوید

   سلام ممنون از شما و سایت خوبتون و اینکه کار مردم رو راه میندازید. برای تعویض پلاک وکالت فروش از فروشنده داخل دفترخانه گرفتیم،روز مراجعه به تعویض پلاک مدارکی از فروشنده(مثل کپی کارت ملی و شناسنامه یا امثال اینها) لازم هست یا خیر همون وکالت فروش کفایت میکنه؟ سپاس از شما

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    درود بر شما وقت بخیر
    همون وکالت فروش کفایت میکنه.
    سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 231. سجاد
  سجاد می گوید

  ممنون از اطلاعات مفید و کاملتون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر

   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 232. شروین
  شروین می گوید

  سلام واحترام
  با تشکر از گروه کارنامه، من خودرو مورد نظرم را با تایید کارشناسی کارنامه خریداری کرده ام و از بابت خدمات فوق‌العاده عالی گروه کارنامه سپاسگزارم.

  سوالی داشتم :

  من حدود ۱۰سال پیش یک پلاک داشتم که آن خودرو را فروخته و پلاک قدیمی من پس از فک در انبار پلاک قیچی شده…
  آیا این امکان وجود دارد که آن پلاک قدیمی به این خودرو جدید که البته دست دوم هست نصب شود؟
  و یا پلاک با سریال جدید برای این خودرو جدید نصب می‌شود؟

  البته من یک خودرو دیگر با پلاک فعال نیز دارم و ساکن تهران هستم.
  با احترام وسپاس و تشکر از راهنمایی شما ??

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر پلاکتونرو به شخص دیگه ای تخصیص نداده باشن امکانش هست در غیر اینصورت خیر احتمالا پلاک جدیدی بهش ما تخصیص بدن.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 233. سمیه
  سمیه می گوید

  سلام
  هیچ جا از داشتن گواهینامه صحبت نشده. من گواهینامه ندارم ولی می خوام ماشین بخرم و البته نمی خوام خودم سوار بشم
  امکانش هست یا نیست

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   نیازی به داشتن گواهینامه یست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 234. فاطمه
  فاطمه می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  برادرم مجرده و با من زندگی میکنه و خونه به اسم منه . الان میتونه با سند و حضور من پلاک ماشین به نام بزنه
  ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 235. آذری
  آذری می گوید

  سلام‌. من متاسفانه شناسنامه رو گم کردم چکار کنم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   به ثبت احوال جهت گرفتن تاییده مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 236. مهدی
  مهدی می گوید

  سلام ممنون از راهنماییهای خوب شما خواستم بپرسم من یه ماشین صفر تحویل گرفتم و همه مدارک رو دارم به جز کارت ماشین که هنوز پست نشده و می خوام ماشین رو بفروشم آیا برای تعویض پلاک باید کارت ماشین رو داشته باشم یا نه آیا اگر کارت رو ندارم تعویض پلاک انجام نمیشه و نمی تونم اشین رو بفروشم ممنونم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله مشکلی بوجود نمیاد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 237. علیرضا
  علیرضا می گوید

  سلام من ی ماشین مدل ۱۴۰۰ خرید کردم واز طرف وکالت دارم ماشین بیمه داره ولی من بیمه نامه ندارم مشکلی ایجاد میکنه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر با کد وین درج شده در کارت خودروتون استعلام بیمه رو بگیرید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 238. محمد
  محمد می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای تعویض پلاک در صورتی که فروشنده وکالت تعویض پلاک بده چه مدارکی از فروشنده باید همراهم ببرم؟ درصورت داشتن وکالت، برگ سبز خودرو بردنش لازمه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   از فروشنده نیازی نیست مدارکی رو ببرید و فقط با در دست داشتن موارد احراز هویتی خودتون و مدارک خودرو به مرکز مراجعه کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 239. میثم
  میثم می گوید

  سلام وقت بخیر
  خواستم بدونم وانت با باربند مشکلی نداره برا تعویض پلاک یا اینکه باید باز بشه باربند؟
  سپاس از شما

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   باید باز بشه.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 240. محمد
  محمد می گوید

  سلام خسته نباشید
  من یه سوالی داشتم اینکه ما تازه شهرستان تبریز به تهران اومدیم و در خونه داییم ساکن هستیم و قولنامه ای در دستم ندارم میخوام ماشین بخرم تعویض پلاک چطوری با پلاک تهران به نام خودم بزنم؟
  واینکه اگه راه بالا نشد بعد از نوشته شدن اجاره نامه چقدر وقت لازمه تا کد رهگیری تایید بشه و برم به تعویض پلاک آیا بعد ۲ساعت بعد نوشته شدن اجاره نامه میشه به تعویض پلاک رفت؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر با این شرایط امکانش نیست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 241. نفس
  نفس می گوید

  سلام وقت به خیر
  در سال ۹۷ ماشینی به نامم بود که پلاک تهران داشت و من آن ماشین را در سال ۹۸ فروختم.
  الان ماشین دیگری خریدم و در اصفهان هستم ولی منزلم در تهران را دارم.
  آیا میتوانم از طریق اصفهان پلاک تهرانم را بگیرم یا حتما باید ماشین را به تهران ببرم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر شناسنامتون صادره از تهران باشه بله.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 242. احمد
  احمد می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من مشهد زندگی میکنم ولی متولد مشهد نیستم. یه ماشین خریدم که میخوام بنام دخترم که متولد مشهد هست پلاک کنم. ایشون بالای هجده سال هستند. ایا نیاز به مدرک دیگه ای برای احراز محل سکونت هست؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   مئارک هویتی مورد نیاز است.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 243. یاسر
  یاسر می گوید

  سلام سوال اینه ک
  من خودم ساکن ی استانی هستم
  و ماشین از ی استان دیگه خریدم ایا میتونم ب مرکز تعویض پلاک فروشنده حاضر شیم و تعویض پلاک کنیم و پلاک خودمم بگیرم یا نه باید تو شهری ک هستم باید ب مرامز مراجعه کنم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

   1. فاطمه
    فاطمه می گوید

    سلام وقت بخیر ، مطمئن هستید که پلاک فک شده به مدت ۱ سال نگهداری میشه ؟ طبق قانون جدید گفتند ۶ ماه هست ، جواب این مورد قطعی از کجا میتونم جویا بشم ؟

    1. منوچهر
     منوچهر می گوید

     درود بر شما وقت بخیر
     با توجه به ظرفیت انبار پلاک هریک از مراکز و با توجه به تعداد مراجعه کننده این مورد در مراکز از شش ماه تا یکسال متغیر هست و برای استعلام موجود بودن پلاکتون هم فقط باید به یکی ازمراجع تعویض پلاک مراجعه نمایید.
     سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 244. fatemeh
  fatemeh می گوید

  سلام برای تعویض پلاک مخدوش شده خودمان هم نیاز به تسویه خلافی خودرو هست؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله .
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 245. آرش
  آرش می گوید

  سلام و احترام
  بنده یک ماشین صفر از شرکت تحویل گرفتم که تمام مدارک آن به غیر از کارت خودرو دریافت شده است. به سامانه najatracking.post.ir هم که مراجعه میکنم اعلام میکند با این مشخصات مدرکی تحویل پست نشده است. سوال بنده این است که ایا بدون کارت خودرو میتوانم آن را بفروشم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 246. احسان
  احسان می گوید

  ممنون از توضیحات کاملتون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر

   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 247. Za
  Za می گوید

  سلام وقت بخیر
  ماشینم روبایکی ازاقوام جابه جا کردیم ایشون تهران هستن وما اصفهان وهردومون ماشین هامون روتازه ازنمایندگی تحویل گرفتیم وبعدبه صورت قول نامه ای جابه جا کردیم ومیخواستم بدونم برای انتقال سند ممکنه هرکدوم فقط دریک شهر انتقال سند روانجام بدیم وتعویض پلاک بشه؟