فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر
فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر

شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۰

47 94,192
چند سالی است که گرفتن معاینه فنی خودرو برای دارندگان وسایل نقلیه الزامی شده است. با توجه به تأکیدی که پلیس راهنمایی و رانندگی درباره لزوم اخذ معاینه فنی برای خودروها بر اساس قانون دارد، تمام خودرو‌های سواری اعم از داخلی و خارجی که سن آن‌ها بیش از ۴ سال باشد ملزم به اخذ معاینه فنی هستند. درصورتی‌که دارندگان خودروهایی که باید معاینه فنی بگیرند، از این امر سرپیچی یا درباره آن کوتاهی کنند، از جانب پلیس راهنمایی و رانندگی اعمال قانون می‌شوند.

معاینه فنی خودرو به چه معناست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، معاینه فنی به فرایند بررسی سلامت خودرو از هر نظر گفته می‌شود. کارشناسان مراکز معاینه فنی تمام قطعات و اجزای ماشین و نحوه عملکرد آنها را بررسی می‌کنند و گزارشی مبنی بر سلامت خودرو و کارکرد صحیح آن تهیه کرده و در اختیار راننده قرار می‌دهند.

دارندگان خودرو باید با داشتن مدارک موردنیاز به این مراکز مراجعه کنند تا برگه معاینه فنی را بگیرند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن معاینه فنی

هنگامی‌که ماشین را برای معاینه فنی می‌برید، حتما مدارک لازم برای معاینه فنی را با خودتان همراه داشته باشید. این مدارک عبارت‌اند از:

 •       اصل کارت یا سند خودرو
 •       فرم تشخیص عیوب ظاهری.

بدون کارشناسی ماشین نخر

مراحل معاینه فنی؛ چه مواردی برای اخذ معاینه فنی بررسی می‌شوند؟

در بدو ورود ابتدا پلاک خودروی شما را با دوربین مخصوص می‌خوانند و پس از ثبت اطلاعاتتان، خودرو را پذیرش می‌کنند. پس از این مرحله معاینه فنی خودرو را آغاز می‌کنند. این فرایند شامل چند مرحله است:

شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو
برای مشاهده در سایز بزرگ بر روی عکس کلیک کنید

مرحله اول: بازرسی چشمی

اولین مرحله معاینه فنی خودرو، بازرسی چشمی است که در آن خودرو را از نظر ظاهری بررسی می‌کنند. مواردی‌که در بازرسی چشمی مورد بررسی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر است:

 •       آینه‌ها
 •       شیشه‌ها
 •       برف ‌پاک‌کن
 •       سالم بودن بوقِ خودرو
 •       داشتن کمربند ایمنی
 •       بدنه (که نباید دفرمه باشد)
 •       میزان پوسیدگی بدنه
 •       وضعیت لاستیک‌ها
 •       صدای اگزوز
 •       دود خروجی از اگزوز
 •       متعلقات اضافی بدنه
 •       چراغ‌های نور‌پایین و نوربالا
 •       چراغ راهنما
 •       چراغ عقب (ترمز/ دنده عقب/ خطر/ چراغ پلاک)
 •       طلق چراغ‌های عقب

نکته: در همین مرحله لوازم و تجهیزات بسته‌شده روی خودرو هم بررسی می‌شوند. اگر غیراستاندارد باشند، اعلام مردودی می‌کنند. برای نمونه می‌توان به نصب‌کردن بوق نامتعارف یا رینگ‌اسپرت اشاره کرد.

حتما بخوانید: ۱۵ اشتباه رایجی که به سلامت ماشین‌تان ضربه می‌زند

مرحله دوم: آزمون آلایندگی

در این مرحله با کمک دستگاه مخصوص، میزان آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز را اندازه می‌گیرند که از حد مجاز تعیین‌شده بالاتر نباشد. اگر خودروی شما هوا را بیش‌ازحد آلوده می‌کند نمی‌توانید معاینه فنی بگیرید. گازهای دی‌اکسیدکربن، مونواکسیدکربن و نظایر آنها جزو آلاینده‌های هوا هستند که اگر میزان آنها زیاد تشخیص داده شود برابر است با مردود شدن خودروی شما.

مرحله سوم: آزمون کمک فنرها

در این مرحله، کمک فنرها را با دستگاه مخصوص که نتیجه آزمون را هم به‌صورت عددی و هم به‌شکل گرافیکی ثبت می‌کند آزمایش می‌کنند. تمام کمک فنرهای عقب و جلو بررسی می‌شود. اگر مشکلی در هر یک از کمک فنرها وجود داشته باشد احتمال اینکه ماشین در پیچ جاده واژگون شود وجود دارد. به همین دلیل این آزمون اهمیت زیادی دارد.

مرحله چهارم: آزمون ترمزها

در این مرحله، ترمزها را بررسی می‌کنند تا حد نهایی شتاب ترمزگیری خودرو را به منظور ارزیابی وضعیت سیستم ترمز محاسبه کنند. علاوه‌بر آن، عملکرد ترمز دستی را هم بررسی خواهند کرد. نو بودن لنت‌ها و استفاده از روغن ترمز مناسب می‌تواند در به سلامت گذشتن از این مرحله کمک‌کننده باشد!

حتما بخوانید: آشنایی با سیستم برق خودرو و اجزای آن

مرحله پنجم: آزمون سیستم تعلیق

در این مرحله، با دستگاه سیستم تعلیق خودرو را تحت فشار قرار می‌دهند تا عملکرد آن را بررسی کنند. اتصالات و قطعات این سیستم باید محکم باشند وگرنه خودرو مردود می‌شود.

مرحله ششم: آزمون سلامت چراغ‌ها

در این مرحله چراغ‌های خودرو را بررسی می‌کنند که ببینند آیا نور با زاویه و شدت مناسب انتشار می‌یابد یا نه. همچنین جهت نوربالا و نورپایین و برد آن (یعنی تا چه مسافتی از مسیر را روشن می‌کنند) را ارزیابی می‌کنند.

مرحله هفتم: هم‌راستایی چرخ‌ها

این مرحله برای اندازه‌گیری میزان انحراف جانبی خودرو به ازای هر ۱۰۰۰ متر است که اگر بیشتر از ۷ متر باشد، خودرو مردود می‌شود. به‌عبارت ساده‌تر، هنگام رانندگی فرمان خودرو را رها کنید. اگر جلوبندی و فرمان خودرو تنظیم باشد، خودرو در هر یک کیلومتر نباید بیشتر از ۷ متر انحراف پیدا کند. در این مرحله میزان باز یا بسته بودن دهانه چرخ‌های خودرو را هم بررسی می‌کنند.

شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو

هزینه معاینه فنی چقدر است؟

هزینه معاینه فنی انواع وسیله نقلیه در سال ۱۴۰۰ به‌شرح زیر اعلام شده است:

معاینه فنی خودروهای سبک ۳۷هزار تومان درصورت مردودی ۸هزار تومان
معاینه فنی خودروهای سبک دوگانه سوز ۵۹هزار تومان درصورت مردودی ۸هزار تومان
معاینه فنی خودروهای سنگین گازوییلی ۵۷هزار تومان درصورت مردودی ۱۲هزار تومان
معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین گازسوز ۷۰هزار تومان درصورت مردودی ۱۲هزار تومان
معاینه فنی موتورسیکلت ۱۰هزار تومان درصورت مردودی ۲هزار تومان

 

درباره خودروهای دوگانه سوز، جمع هزینه‌ها برابر است با هزینه معاینه به اضافه هزینه بازرسی چشمی قطعات گازسوز به اضافه هزینه بازرسی مخزن بدون بازکردن آن که به صورت زیر می‌شود:

برای خودروهای سبک

۳۷هزار تومان + ۱۰هزار تومان برای بازرسی چشمی + ۱۲هزار تومان برای بازرسی مخزن (بدون بازکردن)= ۵۹هزار تومان

۵۷هزار تومان + ۱۰هزار تومان برای بازرسی چشمی + ۱۲هزار تومان برای بازرسی مخزن (بدون بازکردن) = ۷۹هزار تومان

نکته: در صورت مردود شدن در تست معاینه فنی، حداکثر ۱۵ روز فرصت دارید تا ایراد خودرو را برطرف کنید و مجددا به همان مرکز معاینه فنی مراجعه کنید.

فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر

دلایل اصلی مردودی خودروها در معاینه فنی چیست؟

اگر خودروی شما در هریک از مراحل فوق (خواه چشمی خواه فنی) مشکلی داشته باشد مردود می‌شود. مشکل‌ترین مراحل معاینه فنی خودرو که سبب مردودشدن آنها می‌شود عبارت‌اند از:

 •       آزمون آلایندگی
 •       وضعیت ظاهری
 •       ترمزها
 •       کمک فنر
 •       آزمون هم‌راستایی چرخ‌ها.

درصورتی‌که خودرو مردود شود، برگه معاینه فنی به آن تعلق نمی‌گیرد. در چنین شرایطی ۱۵ روز به شما فرصت می‌دهند تا چک‌لیستی را که در برگه نتایج درج شده است برطرف کنید و دوباره به همان مرکز اخذ معاینه فنی مراجعه کنید.

اگر خودرو تمام مراحل را به سلامت طی کند، برگه معاینه فنی خودرو را به شما می‌دهند که همیشه باید همراهتان باشد. همچنین برچسب معاینه فنی هم روی خودرو نصب می‌شود. اعتبار این گواهی ۱ سال است.

جریمه نداشتن معاینه فنی

بر اساس قانون و اعلام پلیس راهور، محدوده اجباری برای داشتن معاینه فنی تمام شهر است و خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه مبلغ ۵۰هزار تومان جریمه خواهند شد.

حتما بخوانید: انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود

چه خودروهایی نیاز به گرفتن معاینه فنی دارند؟

اگر عمر خودروی شما از ۴ سال گذشته است یا به تازگی خودروی دست دومی خریده‌اید که عمرش بیش از ۴ سال است، حتما به گرفتن معاینه فنی نیاز پیدا می‌کنید، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیش از رفتن به مراکز معاینه فنی ایرادات ذکر شده را برطرف کنید تا مجبور به مراجعه دوباره به این مراکز نباشید.

به‌این‌ترتیب خودروهای داخلی مدل ۹۴ و پایین‌تر، وسایل نقلیه عمومی مدل ۹۷ و پایین‌تر و نیز اتومبیل‌های وارداتی سال ۲۰۱۶ و قبل از آن باید برای گرفتن معاینه فنی اقدام کنند. اما مدل‌های جدیدتر از این تاریخ‌ها نیاز نیست معاینه فنی بگیرند.

نوبت دهی معاینه فنی خودرو

متأسفانه فرایند معاینه فنی کاری زمان‌بر است و به‌همین‌دلیل مراکز معاینه فنی شلوغ و پرازدحام هستند. با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی، امکان نوبت دهی آنلاین معاینه فنی در تهران و تعداد محدودی از شهرهای بزرگ از جمله اصفهان، مشهد و تبریز فراهم شده است تا از ایجاد صف‌های طولانی در این مراکز جلوگیری به عمل آید.

برای بهره‌گیری از خدمات نوبت دهی معاینه فنی خودرو تهران، باید به سامانه با نشانی https://services27.tehran.ir/  مراجعه کنید. پس از ورود به سامانه، ابتدا در صفحه نخست ضوابط و قوانین را مطالعه کرده و دکمه «مطالعه نمودم» را کلیک کنید. در صفحه بعد، از شما درخواست می‌شود که شماره پلاک خودرو، نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، کد فعال‌سازی را به شماره همراهتان ارسال می‌کنند که با استفاده از آن، به صفحه اصلی سامانه هدایت می‌شوید. در اینجا باید نام مرکز را مشخص کرده و تاریخ مدنظرتان را وارد کنید. می‌توانید هزینه را از همین سامانه به‌صورت آنلاین هم پرداخت کنید.

ساعات کار هر مرکز معاینه فنی ممکن است با بقیه متفاوت باشد. از این رو، اطلاعات کامل تمامی مراکز از جمله ساعت کاری، آدرس و نقشه در سامانه درج شده است. برخی از مراکز معاینه فنی از جمله بیهقی، به‌صورت شبانه‌روزی و ۲۴ساعته درحال خدمات‌رسانی هستند. تعداد محدودی از مراکز روزهای جمعه هم فعالیت می‌کنند.

نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی در سایر شهرها

متأسفانه هنوز در بسیاری از کلان‌شهرها و شهرستان‌ها استقبال خوبی از این سامانه صورت نگرفته است. بااین‌حال برخی از شهرها از جمله اصفهان، مشهد و تبریز سامانه نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی را راه‌اندازی کرده‌اند. برای دریافت نشانی سامانه مربوط به شهر خودتان نام شهرتان را در گوگل جستجو کنید. اگر سامانه‌ای راه‌اندازی شده باشد آدرس آن را خواهید یافت. برای نمونه، آدرس سامانه معاینه فنی خودرو مشهد eservice.mashhad.ir/nobat و برای اصفهان http://fani.hamlebar.com/ است.

حتما بخوانید: راهنمای خرید خودرو دست دوم و آنچه باید بدانید

استعلام معاینه فنی خودرو

برای اینکه ببینید معاینه فنی خودروی شما هنوز اعتبار دارد یا نه، می‌توانید وارد سامانه سیمفا به آدرس https://symfa.ir شوید و با وارد کردن پلاک و مشخصات مربوطه، معاینه فنی خودروی خودتان را استعلام بگیرید.

چنانچه خواندن این نوشته برای شما مقید بود توصیه می‌کنیم دیگر مقالات ما در زمینه انواع روغن موتور خودرو و خرید خودرو کارتکس را نیز بخوانید.

درخواست فروش سفارشی خودرو

  ثبت درخواست فروش سفارشی خودرو
  ممکن است شما دوست داشته باشید
  47 نظرات
  1. محمد می گوید

   یه چیز الکی و چرته این معاینه فنی. هیچ کاربردی نداره و فقط هزینه الکی .

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    براساس قانون تمامی وسایل نقلیه با عمر بیش از ۵ سال موظف هستند که این مدرک رو داشته باشند و در غیر اینصورت به ازای هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

  2. احسان می گوید

   ها ولا ایول .

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    ممنون از وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید.

  3. امیرحسین می گوید

   سلام و عرض خسته نباشید به شما بنده یک سوالی در رابطه با حداکثر تعداد پلاک مجاز برای هر فرده داشتم خواستم بدونم و اینکه برای فراد و مشاغل چطور

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    برای هر فرد حقیقی این تعداد ۵ پلاک است.

  4. سهیل رمضانی می گوید

   سلام و درود
   سوال بنده این است که خودروهای بالای ۴ سال باید برگه معاینه فنی داشته باشند
   یعنی خودروی داخلی ساخت سال ۱۳۹۵ شامل نمی شود؟؟؟؟
   داخل توضیحات زده از ۱۳۹۴ به قبل

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    در حال حاضر خودرو دارای سند ۱۳۹۵ شامل معاینه فنی نمی‌شود.

  5. بلک استار116 می گوید

   باعرض سلام توضیح کاملتر اینکه اگر بیشتر از ۵پلاک به اسم یک نفرباشه هرکدام از پلاکها ک خلاف داشته باشه یا نیاز به کاری باشه ک استعلام خلافی باید بگیره از سامانه جریمه ها همگی ب خلافی صاحب پلاک میره و فرق نمیکنه که پلاک متخلف دست کیه قولنامه خرید داره یا…و توکدام جاده ها تردد داره و خلاف میکنه و فقط پای صاحب اصلی پلاک ک تو سیستم هست گیره. ولی کمتراز ۵پلاک باشه خلافی ها جداجدا ب حساب پلاکها میرود و اگر پلاک دیگه که به اسمش هست خلاف کنه نیاز نیست خلافی دیگه رو حساب کنه و کارهمون پلاک ک مخاد میتونه همون رو خلافیش بپردازه و ادامه کاررو انجام بده. نمیدونم شیره مطلب رو رسوندم یا نه.

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    توضیحاتتون کاملا درسته.

  6. جلیل می گوید

   عالی بود

   1. کارنامه می گوید

    ممنون از نظرتون

  7. عباس می گوید

   معاینه فنی خودرو برای استفاده بهینه از وسیله نقلیه توسط صاحب آن است.ولی متاسفانه باوجود قطعات فوق تقلبی وبی نهایت گران صاحبان خودرو مجبورمیشوندبرای پیداکردن قطعه موردنیاز با قیمت کمی انسانی ،مدتی زمان صرف کنند که این امربعلت بی توجهی و نگاه دشمن ستیزانه مسولین کشور به عامه مردم است. دراین اثنا جریمه روزانه ۵۰هزارتومانی دیگر ظلم مضاعف است. خداوند خودش درهم کوبنده ظالمین است .انشاا…

  8. زاهدي می گوید

   سایت وقت دهی عملا کار نمی کنه من بیش از ده بار ورود کردم نتونستم توی آبشناسان وقت رزرو کنم فقط سه مورد سایت پیشنهادی قابل رزرو هست

  9. امید خان می گوید

   ایا صدا دادن کمک فنر باعث مردود شدن در معاینات میشود کمک مشکلی ندارد ولی طبق ان صدا میدهد

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    خیر ولی نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد.

  10. نیل فروشان می گوید

   اگرماشین زمان معاینه فنی ان گذشته باشدوماشین خوابیده باشدبرای اخذ معاینه جریمه تعلق می گیرد

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    بله

  11. سایان می گوید

   سلام کیت مکش مشکلی نداره برای گرفتن معاینه فنی

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    بله

  12. سیدمتین می گوید

   سلام.
   ماشین من از ناحیه جلو ضربه مختصری خورده و گلگیر و کاپوت احتیاج به رنگ دارند اما بقیه موارد مشکلی ندارند شاملصدور معاینه مشود یا مردود میگردم ؟
   با تشکر از شما

   1. کارنامه می گوید

    سلام
    خیر امکان صدور وجود ندارد.

  13. مجید می گوید

   با سلام
   خودروی مدل ۹۵ شامل معاینه فنی میشود یا خیر؟

  14. آسمان می گوید

   سلام معاینه فنی رو حتما خود صاحب خودرو باید انجام بده؟

   از اطلاعاتتون ممنون نمی دونستم میشه وقت گرفت

   1. behnam.haji198160 می گوید

    معاینه فنی رو هرکسی می‌تواند بگیرد.

  15. پیمان می گوید

   به یکی از مرکزهای معاینه فنی اصفهان در شهر ابریشم مراجه کردیم دوستم کاتالیزور و سنسور اکسیژن دوم ماشینش رو برداشته بود اصلا متوجه نشدن و تاییدش کردن ماشین خودم دوگانه سوز بود بجای تست روی گاز، روی بنزین تست گرفت وقی بهش گفتم چرا روی بنزین تست میگیری اینکه بنزین مصرف نمیکنه ۳۰لیتر سهمیه به کجاش میرسه گفت ما تست گاز نمی گیریم ولی تاییدیه رو میدیم حالا چطوری با ریختن کف ریکا روی لوله ورودی کپسول و خروجی رگلاتور واقعا مات و مبهوت تست گرفتنشون شدم که همین هم نگرفت چون ریکا توی بطری خالی بود و جالب اینکه هزینه تست فنی گاز رو میگیرن جمعا ۸۵هزار تومان که با تست مجدد و پرس برگه صد تومانی میشه خلاصه عجب کاسبی واسه خودشون راه انداختن که هیج جا مثلش نیست

  16. حاجیان می گوید

   سلام. ممنون از اطلاعات خوبتان. ایا خودروی من که مدل ۲۰۱۶ است امسال باید معاینه فنی بگیرد؟

  17. مهران می گوید

   سلام میخواستم بدونم برای خودروهای شخصی تا چند سال معاینه احتیاج نیست ۴یا۵سال مدل ماشینم ۹۵برج۵است ایا وقت دارم یا نه
   سوال دوم این است که خودرو گاز مایع است ایا مشکلی دارد یا نه برای معاینه گرفتن

   1. behnam.haji198160 می گوید

    خودروهای سال ۹۵ باید برای معاینه فنی اقدام کنند.
    برای معاینه فنی از بنزین تست گرفته می‌شود.

  18. محمد می گوید

   باسلام ممنون از سایت خوبتون، ببخشید یه سوال، من فروردین ۹۹ معاینه فنی ماشینم تموم شد همون اولای کرونا بودیم که اعلام کردن گفتن هرخودرویی معاینه فنیش تمام بشه مشکلی نیست فعلا نیاد من دیگه کلا امسال رو نرفتم. بعد تا حالا هم پلیس جلومو نگرفته ک مدارک چک کنه جریمه کنه، حالا من اگه واسه سال ۱۴۰۰ برم معاینه فنی بگیرم اون‌جا هیچ جریمه‌ای نداره؟؟؟؟

   1. behnam.haji198160 می گوید

    دوست عزیز باید با مراجعه به مراکز معاینه فنی و سوال از آنها به روند کارتون رسیدگی کنید.ولی جریمه در سامانه +۱۰ پلیس ثبت می‌شود

  19. محسن می گوید

   با سلام و تشکر از سایت خوبتون
   میخواستم بدونم آیا خودروی سبک تولید سال ۹۸ الزامی برای معاینه فنی داره یعنی اگر پلیس مدارک بخواد و معاینه نداشته باشم جریمه میشم یا خیر؟

   1. behnam.haji198160 می گوید

    خودروی مدل ۹۸ احتیاجی به معاینه فنی ندارد.

  20. محمد می گوید

   واحد سیار یکی از مراکز معاینه فنی سمت یکی از متروها کارگران مربوطه دنبال دریافت مبالغ هستند
   تمام ماشینهای خارجی رو در دفعه اول رد میکردند ولی پراید و تاکسی و . . . خیر
   برام عجیب بود

  21. Ali می گوید

   ممنون خوب بود

  22. […] – خودروهای سبک: ۳۷ هزارتومان – در صورت مردود شدن ۸ هزار تومان – خودروهای سبک دوگانه سوز: ۵۹ هزار تومان- در صورت مردود شدن ۸ هزار تومان (دلیل بیشتر بودن هزینه معاینه فنی در این خودروها به دلیل بررسی مخزن گاز آنها است.) – خودروهای سنگین گازوئیلی: ۵۷ هزار تومان- در صورت مردود شدن ۱۲ هزار تومان – خودروهای سنگین و نیمه سنگین گازسوز: ۷۰ هزار تومان – در صورت مردود شدن ۱۲ هزار تومان – موتورسیکلت: ۱۰ هزار تومان- در صورت مردود شدن ۲ هزار تومان( منبع: کارنامه) […]

  23. شهاب می گوید

   سلام وقت بخیر
   چراغ ایربگ ماشینم روشن هستش ایا ممکنه مردود بشم تو معاینه

   1. behnam.haji198160 می گوید

    بله،حتما بررسی بفرمایید.

  24. […] تخصصی خودرو کارنامه با بررسی عوارض خودرو و معاینه فنی خودرو اطلاعات مفیدی در اختیار خریداران خودرو در سایت خود […]

  25. مريم می گوید

   انجام معاینه فنی اصولا مناسبه ولی در اجرا مشکلاتی دارد
   یک مورد اینکه برای خودروهای خارجی و استاندارد بین المللی ۴ سال واقعا نیاز نیست
   از طرفی صف های طولانی و طاقت فرسا در معطلی های ۴ تا ٧ ساعت یعنی یک روز کامل باید از کار بزنید و چرا تدابیری برای کاهش این صف های طولانی و اتلاف وقت و…مراجعین ندارند
   شخصا ۵ بار در این صف ها و ارد و هر دفعه با دو ساعت معطلی با کلی سختی خارج شدم و انصراف دادم و ماه هاست که جریمه می شوم

   1. behnam.haji198160 می گوید

    با کمی صبر و تحمل سعی شود معاینه فنی رو دریافت کنید تا از جریمه های بعدی جلو گیری شود.

  26. حمید می گوید

   سلام. برای خودرو سال ۱۳۹۶ نیاز به معاینه فنی است؟

   1. behnam.haji198160 می گوید

    خیر،خودروهای مدل ۱۳۹۶ نیازی به معاینه فنی ندارند.

  27. سلماني می گوید

   باسلام وخسته نباشید
   شما نوشتید خودروهای ۹۴ و پایینتر باید معاینه داشته باشند. آیا خودروی مدل ۹۵ (مردادماه) هنوز عمرش۵سال نشده نیاز به معاینه دارد؟

   1. behnam.haji198160 می گوید

    بله خودروهای سال ۱۳۹۵ در سال ۱۴۰۰ به معاینه فنی احتیاج دارن.

  28. سجاد می گوید

   سلام . آیا خودروی مدل ۶۶ سالم ، می تواند برای گرفتن معاینه فنی مراجعه کند؟محدودیتی برای سن خودرو که مثلا خیلی زیاد باشد وجود ندارد؟

   1. behnam.haji198160 می گوید

    بله باید معاینه فنی داشته باشد برای تردد.در صورت سلامت خودرو مانعی برای تردد وجود ندارد.

  ارسال دیدگاه

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.