شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۳

229 635,985

چند سالی است که گرفتن معاینه فنی خودرو برای دارندگان وسایل نقلیه الزامی شده است. با توجه به تأکیدی که پلیس راهنمایی و رانندگی درباره لزوم اخذ معاینه فنی برای خودروها بر اساس قانون دارد، تمام خودرو‌های سواری اعم از داخلی و خارجی که سن آن‌ها بیش از ۴ سال باشد ملزم به اخذ معاینه فنی هستند. درصورتی‌که دارندگان خودروهایی که باید معاینه فنی بگیرند، از این امر سرپیچی یا درباره آن کوتاهی کنند، از جانب پلیس راهنمایی و رانندگی اعمال قانون می‌شوند.

معاینه فنی خودرو چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، معاینه فنی به فرایند بررسی سلامت خودرو از هر نظر گفته می‌شود. کارشناسان مراکز معاینه فنی تمام قطعات و اجزای ماشین و نحوه عملکرد آنها را بررسی می‌کنند و گزارشی مبنی بر سلامت خودرو و کارکرد صحیح آن تهیه کرده و در اختیار راننده قرار می‌دهند.

دارندگان خودرو باید با داشتن مدارک موردنیاز به این مراکز مراجعه کنند تا برگه معاینه فنی را بگیرند.

مدارک موردنیاز برای معاینه فنی خودرو در سال ۱۴۰۳

فراموش نکنید که قبل از مراجعه به معاینه فنی، حتما مدارک لازم را با خود ببرید تا مشکلی پیش نیاید. مدارک لازم برای معاینه فنی خودرو در سال ۱۴۰۲ این موارد هستند:

 • سند یا اصل کارت خودرو: سند یا اصل کارت خودرو همان کارت شناسایی ماشین شماست. برگ سبز هم سند مالکیت آن به‌شمار می‌رود. بنابراین کارت خودرو به‌همراه برگ سبز مدارک هویتی ماشین شما هستند و حداقل یکی از این دو را باید همراه خود ببرید.
 • مدارک شناسایی مالک خودرو: شما به‌عنوان مالک خودرو، باید شناسنامه و کارت ملی خود را که مدارک شناسایی شما هستند، با خود ببرید.
 • فرم تشخیص عیوب ظاهری خودرو: هنگام مراجعه به معاینه فنی خودرو، یک فرم به شما می‌دهند که عیوب ظاهری خودرو را وارد کنید. این فرم را باید با دقت پر کنید و تحویل دهید.

در مرکز معاینه فنی هم باید روند زیر را طی کنید:

 • ارائه مدارک لازم؛
 • ثبت اطلاعات در سیستم مرکز؛
 • دریافت بارکد پس از ثبت اطلاعات؛
 • پرداخت هزینه.
promotion banner

مهلت اعتبار معاینه فنی چقدر است؟

اعتبار معاینه فنی خودرو چقدر است؟ بعد از سپری‌شدن چه مدت‌زمانی باید دوباره به مراکز معاینه فنی مراجعه کنید؟

 • موتور سیکلت، خودروی سواری شخصی و دولتی سبک؛ ۱ سال.
 • خودروهای عمومی سبک‌و‌سنگین با عمر کمتر از ۱۰ سال؛ ۶ ماه.
 • خودروهای عمومی سبک‌وسنگین با عمر بیشتر از ۱۰ سال؛ ۳ ماه.

مراحل معاینه فنی؛ چه مواردی برای اخذ معاینه فنی بررسی می‌شوند؟

در بدو ورود ابتدا پلاک خودروی شما را با دوربین مخصوص می‌خوانند و پس از ثبت اطلاعاتتان، خودرو را پذیرش می‌کنند. پس از این مرحله معاینه فنی خودرو را آغاز می‌کنند. این فرایند شامل چند مرحله است:

شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو
برای مشاهده در سایز بزرگ بر روی عکس کلیک کنید

مرحله اول: بازرسی چشمی

اولین مرحله معاینه فنی خودرو، بازرسی چشمی است که در آن خودرو را از نظر ظاهری بررسی می‌کنند. مواردی‌که در بازرسی چشمی مورد بررسی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر است:

 •       آینه‌ها
 •       شیشه‌ها
 •       برف ‌پاک‌کن
 •       سالم بودن بوقِ خودرو
 •       داشتن کمربند ایمنی
 •       بدنه (که نباید دفرمه باشد)
 •       میزان پوسیدگی بدنه
 •       وضعیت لاستیک‌ها
 •       صدای اگزوز
 •       دود خروجی از اگزوز
 •       متعلقات اضافی بدنه
 •       چراغ‌های نور‌پایین و نوربالا
 •       چراغ راهنما
 •       چراغ عقب (ترمز/ دنده عقب/ خطر/ چراغ پلاک)
 •       طلق چراغ‌های عقب

نکته: در همین مرحله لوازم و تجهیزات بسته‌شده روی خودرو هم بررسی می‌شوند. اگر غیراستاندارد باشند، اعلام مردودی می‌کنند. برای نمونه می‌توان به نصب‌کردن بوق نامتعارف یا رینگ‌اسپرت اشاره کرد.

حتما بخوانید:

۱۵ اشتباه رایجی که به سلامت ماشین‌تان ضربه می‌زند

مرحله دوم: آزمون آلایندگی

در این مرحله با کمک دستگاه مخصوص، میزان آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز را اندازه می‌گیرند که از حد مجاز تعیین‌شده بالاتر نباشد. اگر خودروی شما هوا را بیش‌ازحد آلوده می‌کند نمی‌توانید معاینه فنی بگیرید. گازهای دی‌اکسیدکربن، مونواکسیدکربن و نظایر آنها جزو آلاینده‌های هوا هستند که اگر میزان آنها زیاد تشخیص داده شود برابر است با مردود شدن خودروی شما.

مرحله سوم: آزمون کمک فنرها

در این مرحله، کمک فنرها را با دستگاه مخصوص که نتیجه آزمون را هم به‌صورت عددی و هم به‌شکل گرافیکی ثبت می‌کند آزمایش می‌کنند. تمام کمک فنرهای عقب و جلو بررسی می‌شود. اگر مشکلی در هر یک از کمک فنرها وجود داشته باشد احتمال اینکه ماشین در پیچ جاده واژگون شود وجود دارد. به همین دلیل این آزمون اهمیت زیادی دارد.

مرحله چهارم: آزمون ترمزها

در این مرحله، ترمزها را بررسی می‌کنند تا حد نهایی شتاب ترمزگیری خودرو را به منظور ارزیابی وضعیت سیستم ترمز محاسبه کنند. علاوه‌بر آن، عملکرد ترمز دستی را هم بررسی خواهند کرد. نو بودن لنت‌ها و استفاده از روغن ترمز مناسب می‌تواند در به سلامت گذشتن از این مرحله کمک‌کننده باشد!

حتما بخوانید:

آشنایی با سیستم برق خودرو و اجزای آن

مرحله پنجم: آزمون سیستم تعلیق

در این مرحله، با دستگاه سیستم تعلیق خودرو را تحت فشار قرار می‌دهند تا عملکرد آن را بررسی کنند. اتصالات و قطعات این سیستم باید محکم باشند وگرنه خودرو مردود می‌شود.

مرحله ششم: آزمون سلامت چراغ‌ها

در این مرحله چراغ‌های خودرو را بررسی می‌کنند که ببینند آیا نور با زاویه و شدت مناسب انتشار می‌یابد یا نه. همچنین جهت نوربالا و نورپایین و برد آن (یعنی تا چه مسافتی از مسیر را روشن می‌کنند) را ارزیابی می‌کنند.

مرحله هفتم: هم‌راستایی چرخ‌ها

این مرحله برای اندازه‌گیری میزان انحراف جانبی خودرو به ازای هر ۱۰۰۰ متر است که اگر بیشتر از ۷ متر باشد، خودرو مردود می‌شود. به‌عبارت ساده‌تر، هنگام رانندگی فرمان خودرو را رها کنید. اگر جلوبندی و فرمان خودرو تنظیم باشد، خودرو در هر یک کیلومتر نباید بیشتر از ۷ متر انحراف پیدا کند. در این مرحله میزان باز یا بسته بودن دهانه چرخ‌های خودرو را هم بررسی می‌کنند.

شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو

هزینه معاینه فنی چقدر است؟

هزینه معاینه فنی انواع وسیله نقلیه در سال ۱۴۰۳ به‌شرح زیر اعلام شده است:

معاینه فنی خودروهای سبک ۹۲ هزار تومان درصورت مردودی ۱۹هزار و ۵۰۰ تومان
معاینه فنی خودروهای سبک دوگانه سوز ۹۲ هزار تومان درصورت مردودی ۱۹هزار و ۵۰۰ تومان
معاینه فنی خودروهای سنگین گازوییلی ۱۱۹ هزار تومان
معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین گازسوز ۱۱۹ هزار تومان
معاینه فنی موتورسیکلت ۲۲ هزار تومان درصورت مردودی ۳هزار و ۹۰۰ تومان

 

نکته: در صورت مردود شدن در تست معاینه فنی، حداکثر ۱۵ روز فرصت دارید تا ایراد خودرو را برطرف کنید و مجددا به همان مرکز معاینه فنی مراجعه کنید.

دلایل اصلی مردودی خودروها در معاینه فنی چیست؟

اگر خودروی شما در هریک از مراحل فوق (خواه چشمی خواه فنی) مشکلی داشته باشد مردود می‌شود. مشکل‌ترین مراحل معاینه فنی خودرو که سبب مردودشدن آنها می‌شود عبارت‌اند از:

 •       آزمون آلایندگی
 •       وضعیت ظاهری
 •       ترمزها
 •       کمک فنر
 •       آزمون هم‌راستایی چرخ‌ها.

درصورتی‌که خودرو مردود شود، برگه معاینه فنی به آن تعلق نمی‌گیرد. در چنین شرایطی ۱۵ روز به شما فرصت می‌دهند تا چک‌لیستی را که در برگه نتایج درج شده است برطرف کنید و دوباره به همان مرکز اخذ معاینه فنی مراجعه کنید.

اگر خودرو تمام مراحل را به سلامت طی کند، برگه معاینه فنی خودرو را به شما می‌دهند که همیشه باید همراهتان باشد. همچنین برچسب معاینه فنی هم روی خودرو نصب می‌شود. اعتبار این گواهی ۱ سال است.

جریمه نداشتن معاینه فنی

بر اساس قانون و اعلام پلیس راهور، محدوده اجباری برای داشتن معاینه فنی تمام شهر است و خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه مبلغ ۵۲ هزار تومان جریمه خواهند شد.

حتما بخوانید:

انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود

چه خودروهایی نیاز به گرفتن معاینه فنی دارند؟

اگر عمر خودروی شما از ۴ سال گذشته است یا به تازگی خودروی دست دومی خریده‌اید که عمرش بیش از ۴ سال است، حتما به گرفتن معاینه فنی نیاز پیدا می‌کنید، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیش از رفتن به مراکز معاینه فنی ایرادات ذکر شده را برطرف کنید تا مجبور به مراجعه دوباره به این مراکز نباشید.

به‌این‌ترتیب خودروهای داخلی مدل ۹۹ و پایین‌تر و نیز اتومبیل‌های وارداتی سال ۲۰۲۰ و قبل از آن باید برای گرفتن معاینه فنی اقدام کنند. اما مدل‌های جدیدتر از این تاریخ‌ها نیاز نیست معاینه فنی بگیرند.

معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز

لازم است بدانید که معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز اهمیت بیشتری نسبت به خودروهای عادی دارد، زیرا خطرات این نوع خودروها چندبرابر است و می‌تواند حوادث جبران‌ناپذیری ایجاد کند. دریافت معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز دقیقا شبیه به خودروهای عادی است و می‌توانید با مدارکی که بالاتر نام بردیم، برای دریافت آن اقدام کنید.

معاینه فنی برتر

معاینه فنی برتر تقریبا شبیه به معاینه فنی عادی است اما آزمایش‌های آن در برخی موارد سخت‌گیرانه‌تر انجام می‌شود، به‌خصوص در تست‌های مربوط به آلایندگی هوا! هدف از معاینه فنی برتر کنترل آلودگی هوا است، به همین دلیل در دور موتور بالاتر انجام می‌شود و آلودگی‌های خودرو را بررسی می‌کند. زمانی که اتومبیل‌ها در دور موتور بالا هستند، بیشتر هوا را آلوده می‌کنند و آزمایش‌های معاینه فنی برتر این موضوع را تشخیص می‌دهند. یکی از فواید معاینه فنی برتر برای مالکان خودرو، تخفیف ۳۰ درصدی برای پرداخت عوارض طرح ترافیک است. هزینه و مدارک لازم صدور معاینه فنی برتر، دقیقا مشابه معاینه فنی عادی است.

دریافت نوبت برای معاینه فنی چگونه است؟

برای مراجعه به مراکز معاینه فنی می‌توانید به‌سادگی و از راه اینترنتی نوبت بگیرید. در بسیاری از شهرستان‌ها، نیازی به نوبت‌گرفتن نیست. مراکز در طول هفته آن‌قدر شلوغ نیستند که نیازی به وقت‌گرفتن از پیش باشد. با این حال، آگاهی از روش‌های نوبت‌گرفتن خالی از لطف نیست. برای مراجعه به این مراکز در تهران هم باید با روش‌ نوبت‌دهی آشنا باشید.

حتما بخوانید:

آدرس و شماره تماس مراکز معاینه فنی خودرو در اهواز و دیگر شهرهای خوزستان

دریافت نوبت از سایت تهران من

با مراجعه به وبسایت تهران من یا دانلود اپلیکیشن آن می‌توانید اقدام به دریافت نوبت کنید. برای ورود به این سامانه، نیاز به ثبت‌نام دارید:

 • با ثبت‌نام در «تهران من» می‌توانید وارد پنل کاربری‌تان شوید.
 • در منوی پنل کاربری‌تان، گزینه «حمل‌ونقل» را انتخاب کنید و بعد به‌سراغ بخش «نوبت‌دهی معاینه فنی» بروید.
 • با پذیرش قوانین سایت، وارد صفحه جدیدی می‌شوید.
 • مدل خودرو و نوع سوختش را مشخص کنید.
 • به تاریخ و ساعت نوبت‌ها نگاه و از میان آنها مورد مناسب را انتخاب کنید.

مراجعه به سایت یا اپلیکیشن۲۴

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای بررسی وضعیت معاینه فنی خودرو، مراجعه به اپلیکیشن یا سایت پیشخوان ۲۴ (pishkhan24.com) است. با مراجعه به بخش خودرو در این سامانه، می‌توانید گزینه معاینه فنی را انتخاب و کد VIN خودرو را وارد کنید. گزینه استعلام را انتخاب کنید و از وضعیت معاینه فنی وسیله‌تان باخبر شوید.

مراجعه به سایت سیمفا

به‌کمک سایت سیمفا (symfa.ir) هم می‌توانید از وضعیت معاینه فنی خودرو باخبر شوید. باید در بخش مربوط به استعلام گواهی مذکور، کد VIN خودرو را وارد کنید و نتیجه را ببینید.

اگر قصد حذف نوبت دریافت‌شده را دارید، باید دست‌کم ۲ ساعت قبل از رسیدن نوبت‌تان وارد بخش «سوابق رزرو معاینه فنی» شوید و نوبت‌تان را در سامانه تهران من لغو کنید.

نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی در سایر شهرها

متأسفانه هنوز در بسیاری از کلان‌شهرها و شهرستان‌ها استقبال خوبی از این سامانه صورت نگرفته است. بااین‌حال برخی از شهرها از جمله اصفهان، مشهد و تبریز سامانه نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی را راه‌اندازی کرده‌اند. برای دریافت نشانی سامانه مربوط به شهر خودتان نام شهرتان را در گوگل جستجو کنید. اگر سامانه‌ای راه‌اندازی شده باشد آدرس آن را خواهید یافت. برای نمونه، آدرس سامانه معاینه فنی خودرو مشهد eservice.mashhad.ir/nobat و برای اصفهان http://fani.hamlebar.com/ است.

حتما بخوانید:

راهنمای خرید خودرو دست دوم و آنچه باید بدانید

استعلام معاینه فنی خودرو چطور انجام می‌شود؟

برای استعلام‌گیری معاینه فنی خودرو روش‌های مختلفی وجود دارد:

 • مراجعه به سایت یا اپلیکیشن پیشخوان ۲۴؛
 • استفاده از سامانه پیامکی؛
 • مراجعه به سایت سیمفا.

در گذشته، کدی دستوری هم برای استعلام معاینه فنی خودرو وجود داشت که دیگر استفاده از آن امکان‌پذیر نیست. شماره ۲۰۰۸ هم پیش‌تر برای دریافت نتیجه استعلام معاینه فنی وجود داشت که ظاهراً دیگر قابل‌استفاده نیست.

آدرس و شماره مراکز معاینه فنی (با کمترین معطلی!)

گاهی‌اوقات برای دریافت معاینه فنی خودرو کمی بیشتر از حالت عادی معطل می‌شوید. خوشبختانه تعدادی از خطوط معاینه فنی ساعت کاری خود را افزایش داده‌اند. این مراکز بدون معطلی کار شما را راه می‌اندازند. در اینجا برخی از این مراکز را معرفی می‌کنیم.

مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سبک دماوند

 • آدرس: بعد از سه راه تهرانپارس، بعد از ساختمان ایر تویا، روبه‌روی بیمه ایران
 • شماره تماس: ۰۲۱۷۷۲۹۷۶۷۳
 • سامانه پاسخگو: ۹۶۰۰۶۰۰۰
 • ساعت کاری: شنبه تا پنج‌شنبه، ۷:۳۰ الی ۱۷:۰۰

مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سبک شهید چمران

 • آدرس: خیابان شهید رجایی، بالاتر از پل شهید آوینی، جنب مرکز خرید و فروش خیابان معاینه فنی خودرو
 • شماره تماس:۰۲۱۵۵۲۳۱۷۰۰
 • سامانه پاسخگو: ۹۶۰۰۶۰۰۰
 • ساعت کاری: شنبه تا پنج‌شنبه، ۷:۳۰ الی ۱۷:۰۰

مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سبک و موتورسیکلت شقایق (غرب تهران)

 • آدرس: بزرگراه آزادگان، بالاتر از میدان میوه و تره بار مرکزی، بلوار شقایق
 • شماره تماس: ۰۲۱۵۵۸۴۹۸۲۹
 • سامانه پاسخگو: ۹۶۰۰۶۰۰۰
 • ساعت کاری: شنبه تا پنج‌شنبه، ۷:۳۰ الی ۱۷:۰۰

چنانچه خواندن این نوشته برای شما مقید بود توصیه می‌کنیم دیگر مقالات ما در زمینه انواع روغن موتور خودرو و خرید خودرو کارتکس را نیز بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
229 نظرات
 1. محمد
  محمد می گوید

  یه چیز الکی و چرته این معاینه فنی. هیچ کاربردی نداره و فقط هزینه الکی .

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   براساس قانون تمامی وسایل نقلیه با عمر بیش از ۵ سال موظف هستند که این مدرک رو داشته باشند و در غیر اینصورت به ازای هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

   1. یه انسان
    یه انسان می گوید

    خدا لعنت کند آنکه این معاینه فنی را اجباری کرده در این شرایط اقتصادی مردم حتی پول بنزین ماشین رو هم ندارن پول بیمه شخص ثالث رو ندارن
    قیمت لوازم یدکی و اجرت مکانیک و قیمت خودرو هم بسیار زیاده و هی بیشتر میشه
    تو این شرایط چجوری معاینه فنی بگیرن مردم بیچاره
    زوره دیگه انگار مگه اینجا آلمان که بخوان این سخت گیری های بی ارزش رو کنن وقتی اقتصاد نابوده

    1. رضا
     رضا می گوید

     خدا بیامرزه پدرشو که این معاینه فنی رو گذاشت وگرنه تهران رو کثافت بر می داشت کسانی هستند که اگه دود ماشینشون شهر رو به آلودگی بکشه به هیچ جاشون هم نیست بازم با معاینه فنی سالی یکبار ماشینشون رو سرویس می برن و تنظیم موتور میکنن خدا رحمت کنه پدرشو که این طرح خوب رو گذاشت

 2. احسان
  احسان می گوید

  ها ولا ایول .

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   ممنون از وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید.

 3. امیرحسین
  امیرحسین می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید به شما بنده یک سوالی در رابطه با حداکثر تعداد پلاک مجاز برای هر فرده داشتم خواستم بدونم و اینکه برای فراد و مشاغل چطور

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   برای هر فرد حقیقی این تعداد ۵ پلاک است.

 4. سهیل رمضانی
  سهیل رمضانی می گوید

  سلام و درود
  سوال بنده این است که خودروهای بالای ۴ سال باید برگه معاینه فنی داشته باشند
  یعنی خودروی داخلی ساخت سال ۱۳۹۵ شامل نمی شود؟؟؟؟
  داخل توضیحات زده از ۱۳۹۴ به قبل

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   در حال حاضر خودرو دارای سند ۱۳۹۵ شامل معاینه فنی نمی‌شود.

  2. منوچ
   منوچ می گوید

   فقط برای شما

 5. بلک استار116
  بلک استار116 می گوید

  باعرض سلام توضیح کاملتر اینکه اگر بیشتر از ۵پلاک به اسم یک نفرباشه هرکدام از پلاکها ک خلاف داشته باشه یا نیاز به کاری باشه ک استعلام خلافی باید بگیره از سامانه جریمه ها همگی ب خلافی صاحب پلاک میره و فرق نمیکنه که پلاک متخلف دست کیه قولنامه خرید داره یا…و توکدام جاده ها تردد داره و خلاف میکنه و فقط پای صاحب اصلی پلاک ک تو سیستم هست گیره. ولی کمتراز ۵پلاک باشه خلافی ها جداجدا ب حساب پلاکها میرود و اگر پلاک دیگه که به اسمش هست خلاف کنه نیاز نیست خلافی دیگه رو حساب کنه و کارهمون پلاک ک مخاد میتونه همون رو خلافیش بپردازه و ادامه کاررو انجام بده. نمیدونم شیره مطلب رو رسوندم یا نه.

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   توضیحاتتون کاملا درسته.

 6. جلیل
  جلیل می گوید

  عالی بود

  1. کارنامه می گوید

   ممنون از نظرتون

 7. عباس
  عباس می گوید

  معاینه فنی خودرو برای استفاده بهینه از وسیله نقلیه توسط صاحب آن است.ولی متاسفانه باوجود قطعات فوق تقلبی وبی نهایت گران صاحبان خودرو مجبورمیشوندبرای پیداکردن قطعه موردنیاز با قیمت کمی انسانی ،مدتی زمان صرف کنند که این امربعلت بی توجهی و نگاه دشمن ستیزانه مسولین کشور به عامه مردم است. دراین اثنا جریمه روزانه ۵۰هزارتومانی دیگر ظلم مضاعف است. خداوند خودش درهم کوبنده ظالمین است .انشاا…

 8. زاهدي
  زاهدي می گوید

  سایت وقت دهی عملا کار نمی کنه من بیش از ده بار ورود کردم نتونستم توی آبشناسان وقت رزرو کنم فقط سه مورد سایت پیشنهادی قابل رزرو هست

 9. امید خان
  امید خان می گوید

  ایا صدا دادن کمک فنر باعث مردود شدن در معاینات میشود کمک مشکلی ندارد ولی طبق ان صدا میدهد

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   خیر ولی نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد.

 10. نیل فروشان
  نیل فروشان می گوید

  اگرماشین زمان معاینه فنی ان گذشته باشدوماشین خوابیده باشدبرای اخذ معاینه جریمه تعلق می گیرد

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   بله

  2. نکظتیی
   نکظتیی می گوید

   خیر

 11. سایان
  سایان می گوید

  سلام کیت مکش مشکلی نداره برای گرفتن معاینه فنی

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   بله

 12. سیدمتین
  سیدمتین می گوید

  سلام.
  ماشین من از ناحیه جلو ضربه مختصری خورده و گلگیر و کاپوت احتیاج به رنگ دارند اما بقیه موارد مشکلی ندارند شاملصدور معاینه مشود یا مردود میگردم ؟
  با تشکر از شما

  1. کارنامه می گوید

   سلام
   خیر امکان صدور وجود ندارد.

 13. مجید
  مجید می گوید

  با سلام
  خودروی مدل ۹۵ شامل معاینه فنی میشود یا خیر؟

 14. آسمان
  آسمان می گوید

  سلام معاینه فنی رو حتما خود صاحب خودرو باید انجام بده؟

  از اطلاعاتتون ممنون نمی دونستم میشه وقت گرفت

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   معاینه فنی را هرکسی می‌تواند بگیرد.

 15. پیمان
  پیمان می گوید

  به یکی از مرکزهای معاینه فنی اصفهان در شهر ابریشم مراجه کردیم دوستم کاتالیزور و سنسور اکسیژن دوم ماشینش رو برداشته بود اصلا متوجه نشدن و تاییدش کردن ماشین خودم دوگانه سوز بود بجای تست روی گاز، روی بنزین تست گرفت وقی بهش گفتم چرا روی بنزین تست میگیری اینکه بنزین مصرف نمیکنه ۳۰لیتر سهمیه به کجاش میرسه گفت ما تست گاز نمی گیریم ولی تاییدیه رو میدیم حالا چطوری با ریختن کف ریکا روی لوله ورودی کپسول و خروجی رگلاتور واقعا مات و مبهوت تست گرفتنشون شدم که همین هم نگرفت چون ریکا توی بطری خالی بود و جالب اینکه هزینه تست فنی گاز رو میگیرن جمعا ۸۵هزار تومان که با تست مجدد و پرس برگه صد تومانی میشه خلاصه عجب کاسبی واسه خودشون راه انداختن که هیج جا مثلش نیست

 16. حاجیان
  حاجیان می گوید

  سلام. ممنون از اطلاعات خوبتان. ایا خودروی من که مدل ۲۰۱۶ است امسال باید معاینه فنی بگیرد؟

 17. مهران
  مهران می گوید

  سلام میخواستم بدونم برای خودروهای شخصی تا چند سال معاینه احتیاج نیست ۴یا۵سال مدل ماشینم ۹۵برج۵است ایا وقت دارم یا نه
  سوال دوم این است که خودرو گاز مایع است ایا مشکلی دارد یا نه برای معاینه گرفتن

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   خودروهای سال ۹۵ باید برای معاینه فنی اقدام کنند.
   برای معاینه فنی از بنزین تست گرفته می‌شود.

 18. محمد
  محمد می گوید

  باسلام ممنون از سایت خوبتون، ببخشید یه سوال، من فروردین ۹۹ معاینه فنی ماشینم تموم شد همون اولای کرونا بودیم که اعلام کردن گفتن هرخودرویی معاینه فنیش تمام بشه مشکلی نیست فعلا نیاد من دیگه کلا امسال رو نرفتم. بعد تا حالا هم پلیس جلومو نگرفته ک مدارک چک کنه جریمه کنه، حالا من اگه واسه سال ۱۴۰۰ برم معاینه فنی بگیرم اون‌جا هیچ جریمه‌ای نداره؟؟؟؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   دوست عزیز باید با مراجعه به مراکز معاینه فنی و سوال از آنها به روند کارتون رسیدگی کنید. ولی جریمه در سامانه +۱۰ پلیس ثبت می‌شود

 19. محسن
  محسن می گوید

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  میخواستم بدونم آیا خودروی سبک تولید سال ۹۸ الزامی برای معاینه فنی داره یعنی اگر پلیس مدارک بخواد و معاینه نداشته باشم جریمه میشم یا خیر؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   خودروی مدل ۹۸ احتیاجی به معاینه فنی ندارد.

 20. محمد
  محمد می گوید

  واحد سیار یکی از مراکز معاینه فنی سمت یکی از متروها کارگران مربوطه دنبال دریافت مبالغ هستند
  تمام ماشینهای خارجی رو در دفعه اول رد میکردند ولی پراید و تاکسی و . . . خیر
  برام عجیب بود

 21. Ali
  Ali می گوید

  ممنون خوب بود

 22. […] – خودروهای سبک: ۳۷ هزارتومان – در صورت مردود شدن ۸ هزار تومان – خودروهای سبک دوگانه سوز: ۵۹ هزار تومان- در صورت مردود شدن ۸ هزار تومان (دلیل بیشتر بودن هزینه معاینه فنی در این خودروها به دلیل بررسی مخزن گاز آنها است.) – خودروهای سنگین گازوئیلی: ۵۷ هزار تومان- در صورت مردود شدن ۱۲ هزار تومان – خودروهای سنگین و نیمه سنگین گازسوز: ۷۰ هزار تومان – در صورت مردود شدن ۱۲ هزار تومان – موتورسیکلت: ۱۰ هزار تومان- در صورت مردود شدن ۲ هزار تومان( منبع: کارنامه) […]

 23. شهاب
  شهاب می گوید

  سلام وقت بخیر
  چراغ ایربگ ماشینم روشن هستش ایا ممکنه مردود بشم تو معاینه

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله، حتما بررسی بفرمایید.

 24. […] تخصصی خودرو کارنامه با بررسی عوارض خودرو و معاینه فنی خودرو اطلاعات مفیدی در اختیار خریداران خودرو در سایت خود […]

 25. مريم
  مريم می گوید

  انجام معاینه فنی اصولا مناسبه ولی در اجرا مشکلاتی دارد
  یک مورد اینکه برای خودروهای خارجی و استاندارد بین المللی ۴ سال واقعا نیاز نیست
  از طرفی صف های طولانی و طاقت فرسا در معطلی های ۴ تا ٧ ساعت یعنی یک روز کامل باید از کار بزنید و چرا تدابیری برای کاهش این صف های طولانی و اتلاف وقت و…مراجعین ندارند
  شخصا ۵ بار در این صف ها و ارد و هر دفعه با دو ساعت معطلی با کلی سختی خارج شدم و انصراف دادم و ماه هاست که جریمه می شوم

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   با کمی صبر و تحمل سعی کنید معاینه فنی رو دریافت کنید تا از جریمه‌های بعدی جلوگیری شود.

  2. علی
   علی می گوید

   خودروهای خارجی که می گید دو ایراد داره
   اولا اکثرا چینی هستند یا وسایلشون چینی هست حتی همون هیوندایی که سوار می شید اکثر وسایلش چینی هست حتی بدتر از مثلا پژو ۲۰۶ خودمون.پس به نظرم همون ۴ سال نیازه
   دوما اگر خودرو لوکس مثل بی ام و یا پورشه منظورتونه چون در ایران نمایندگی ندارند قائدتا مشکلی در سیستم آلایندگی پیدا کنند نه شما می فهمید نه مکانیک مگر اینکه جاهایی ببرید که دستگاه های مخصوص الایندگی دارند.
   پس خارجی ایرانی نداره اتفاقا نصف این خارجی ها چون چینی هستن و از قطعات بد استفاده شده حتی بدتر از خودروهای داخلن

 26. حمید
  حمید می گوید

  سلام. برای خودرو سال ۱۳۹۶ نیاز به معاینه فنی است؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   خیر، خودروهای مدل ۱۳۹۶ نیازی به معاینه فنی ندارند.

 27. سلماني
  سلماني می گوید

  باسلام وخسته نباشید
  شما نوشتید خودروهای ۹۴ و پایینتر باید معاینه داشته باشند. آیا خودروی مدل ۹۵ (مردادماه) هنوز عمرش۵سال نشده نیاز به معاینه دارد؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله خودروهای سال ۱۳۹۵ در سال ۱۴۰۰ به معاینه فنی احتیاج دارن.

 28. سجاد
  سجاد می گوید

  سلام . آیا خودروی مدل ۶۶ سالم ، می تواند برای گرفتن معاینه فنی مراجعه کند؟محدودیتی برای سن خودرو که مثلا خیلی زیاد باشد وجود ندارد؟

  1. behnam.haji198160
   behnam.haji198160 می گوید

   بله باید معاینه فنی داشته باشد. در صورت سلامت خودرو مانعی برای تردد وجود ندارد.

 29. مهندس شیرزاد
  مهندس شیرزاد می گوید

  سلام
  بهمن ماه سال ۹۹ معاینه فنی رفتم ولی الان هیچ برگه‌ای پیدا نمی کنم
  آیا به صورت فیزیکی برگه‌ای باید داشته باشم یا سیستمی شده؟
  اگه باید برگه داشته باشم میتونم درخواست چاپ مجدد بدم یا باید دوباره طی کنم از اول؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونید از همان مرکز معاینه فنی درخواست برگه جدید رو بدید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 30. نوید
  نوید می گوید

  داشتن شیشه دودی و لاستیک پهن(۲۰۵) با رینگ اسپرت مشکلی بوجود میاره برای گرفتن معاینه فنی؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 31. محمدرضا
  محمدرضا می گوید

  سلام. اصلا این کارایی که گفتین رو انجام نمیدن. حداقل تو شهری که من زندگی میکنم. ماشینم ایرادای زیادی داره ولی هر سال معاینه فنی میدن. حتی تست چشمی و تست آلایندگی رو هم انجام نمیدن و مستقیم معاینه فنی میدن. اگه این قوانینی که گذاشتن عالیه، به شرطی که اجرا بشه

 32. حمید
  حمید می گوید

  سلام ببخشید من قسمتی از تلق چراغ عقلم شکسته ولی لامپا سالمن ایراد میگیره معاینه فنی ?

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   اگر زیاد باشد بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 33. بهمن
  بهمن می گوید

  سلام و خسته نباشید، بنده اطلاع نداشتم که امسال به معاینه فنی نیاز دارم مدل ماشین مهر ۹۵ هست سمند ، از چه روزی جریمه محاسبه میشود ؟
  ممنونم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   از ماه تولید خودرو
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 34. سعید
  سعید می گوید

  سلام در صورت گرفتن نوبت و پرداخت هزینه معاینه فنی ومراجعه نکردن در زمان مقرر باید دوباره هزینه پرداخت شود برای نوبت دهی؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 35. علی
  علی می گوید

  سلام.من امروز برای معاینه فنی رفتم برگه رو دادن بهم امضا و مهمور شده.ولی تو عکس شماره پلاک خودرو خیلی تار هست و دیده نمیشه.آیا این مشکلی ایجاد خواهد کرد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر مشکلی نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 36. میثم
  میثم می گوید

  سلام من فکر میکنم خودرو سال ۹۶ نیاز به معاینه فنی داره چون ۴ سال از تولیدش گذشته.درسته؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله کاملا درسته.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 37. ابتین
  ابتین می گوید

  بعضی از ماشین های کلاسیک به طور فابریک آینه سمت راست رو ندارن.
  این برای دریافت معاینه فنی مشکلی داره؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 38. حسام تقوی مقدم
  حسام تقوی مقدم می گوید

  با سلام من یه ساینا مدل ۹۶ برج ۷ دارم ایا امسال نیاز به معاینه فنی دارد اگر نه چه سالی باید اقدام کنم ممنون پاسخ بدهید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله امسال نیاز دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 39. Majid
  Majid می گوید

  سلام برای مراجعه به مراکز معاینه فنی حتمآ باید وقت گرفت یا حضوری هم میشه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   حتما باید وقت بگیرید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 40. محسن
  محسن می گوید

  سلام. ایا شیشه دودی مشکل ساز میشه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 41. ناصر
  ناصر می گوید

  خودروی مدل ۹۶ نیاز به معاینه فنی دارد

 42. ganji
  ganji می گوید

  سلام و خسته نباشید
  بنده دیروز ماشین ساینا مدل (بهمن ۱۳۹۶) خریدم
  میخوام برم برای تعویض پلاک
  لازم هستش معاینه فنی بگیرم یا نه؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله نیاز است.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 43. رافا
  رافا می گوید

  سلام ماشینه دوگانه کارخونه اگه گازشو بازکنیم کلا معاینه میدن؟

  1. بهمن حامدی‌نژاد
   بهمن حامدی‌نژاد می گوید

   متاسفانه خیر

 44. امیر
  امیر می گوید

  سلام
  من قبل از اتمام تاریخ معاینه فنی به مرکز معاینه فنی مراجعه کردم ولی هنوز موفق نشدم معاینه فنی بگیرم چون تعمییر ماشین زمان براست وتاریخ معاینه فنی قبلیم تمام شده است آیا آلان درصورت ثبت دوربین جریمه میشوم ؟
  تا چه تاریخی فرست دارم فرایند رفع عیب کامل کنم البته بیشترش رفع شده وفقط دود آبی دارد . باتشکر از شما لطفا پاسخ بدهید چون منزلم داخل طرح اصلی و مجبورم ترد کنم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   با هر بار تردد در طول روز فقط یکبار جریمه میشید نسبت به اخذ معاینه اقدام کنید
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 45. مهران نوری
  مهران نوری می گوید

  باسلام و دورد
  ماشین من مدلش ۹۶برج ۷هستش نیازی به معاینه فنی دارم یا نه؟ممنون میشم جواب بدین ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 46. احسان
  احسان می گوید

  سلام و عرض ادب . خودرو من مدل ۸۹ هست . تقریبا ۴ سال معاینه فنی نگرفتم .اگر امروز بخواهم به مراکز معاینه فنی مراجعه کنم، آیا جریمه ای تعلق میگیرد ؟ حدودا چقدر؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر جریمه ای تعلق نمیگیره
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 47. دکتر
  دکتر می گوید

  سلام خسته نباشید منبع اگزوز اسپرت سایلنسر دار برای معاینه فنی محدودیت داره

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   منبع اگزوز در کل اگر صدای ناهنجار داشته باشه بله و اگر صدای طبیعی خیر.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 48. روزبه محبی
  روزبه محبی می گوید

  سلام
  در مورد خودرو های کاربراتوری شرایط به چه صورت هست ؟
  به پاترول ۶ سیلندر ، در صورت سلامت ، معاینه فنی برای تردد در تهران میدن ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش وجود دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 49. حبیب
  حبیب می گوید

  سلام
  ترک‌خوردگی شیشه جلو.
  عیب حساب میشه و باعث مردودی است؟ ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله همینطور است.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 50. محمد
  محمد می گوید

  با سلام
  با توجه به اینکه در سال ۱۴۰۰ هستیم
  یعنی خودرو های زیر ۹۶ نیاز به معاینه فنی دارند!؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله همینطوره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 51. علیرضا
  علیرضا می گوید

  سلام اگر نور پایبن و نور بالای ماشین هدلایت باشه و مه شکنای جلو زنون باشه معاینه تایید میکنه؟

  1. امیر
   امیر می گوید

   خیر، نور بالا و مه شکن باید فابریک باشه

 52. غلامحسین
  غلامحسین می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید مخواستم بپرسم که خودروی مدل زیر ۸۰از سال آینده معاینه فنی میشه یا نه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 53. امید
  امید می گوید

  سلام من منبع اگزوز نصب کردم ایا مردود میشم یا خیر؟؟؟؟ ب خاطر منبع اگزوز؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر تولید صدای ناهنجار کند بله.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

  2. اریک
   اریک می گوید

   سلام خسته نباشید
   من یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم جوابمو بدین
   من یه پراید ۹۷ دارم که بیشتر خواب بوده رینگ اسپرت داره ارتفاع نرمالی بهش دادم چراغ عقبم اسپرت منبع اگزوزم اسپرته ولی صداش نرماله گوش خراش نیست چراغ جلو معمولیه ولی لامپ هفت رنگ که به زردی می زنه انداختم حالا با این حال می خواستم معاینه فنی برتر بگیرم میشه البته شیشه ها هم دودیه نرماله با تشکر فراوان

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    درود بر شما وقت بخیر
    خیر امکانش وجود نداره.
    سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 54. عليرضا
  عليرضا می گوید

  آیا چراغ هدلایت بر روی ماشین تاثیر داره یعنی در معاینه فنی مردود میشه ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   بله تاثبر داره .امکان مردودی در صورت زنندگی نور وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 55. علی
  علی می گوید

  اگه تست رو رد بشه خودرو ۱۴ روز وقت میدن ، تو این ۱۴ روز برین تو شهر برا تعمییر جریمه نمیشیم ؟!

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت تردد براتون جریمه لحاظ میشود.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 56. کاربر شماره4
  کاربر شماره4 می گوید

  سلام ببخشید یه سوال داشتم اگه ماشین به نام خودت باشه و گواهینامه نداشته باشی معاینه فنی میدن یا نمیدن؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله مشکلی نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 57. عباس
  عباس می گوید

  سلام
  اگر ایربگ خودرو باز شده باشد برای معاینه فنی باید ایربگ عوض شود یا که نیازی نیست؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   باید تعویض شود.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 58. حسین
  حسین می گوید

  سلام خسته نباشید بالا بودن ارتفاع عقب خودرو باعث مردودی میشه؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بستگی به مرکز کنترل ککنده دارد.
   ئلی طبق قانون هرگونه دستکاری در شکل ظاهری خودرو باید مردود اعلام شود.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 59. رامین
  رامین می گوید

  سلام ،اعتبار معاینه فنی چند سال هست

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   برای خودروهای سواری شخصی یک سال است.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 60. وحید
  وحید می گوید

  سلام وقت بخیر
  ماشین من مدل ۲۰۱۵ هستش تاریخ ترخیص گمرک دی ۹۳ و تاریخ تنظیم فاکتور و سند بهمن ۹۳ هستش من چه زمانی برای معاینه فنی جدید باید مراجعه کنم؟الان استعلام میگیرم میزنه معتبر است ممنون میشم پاسخ بدید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   شما باید برای اخذ معاینه به مرکز معاینه فنی مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 61. محمدرضا
  محمدرضا می گوید

  سلام خسته نباشید
  ۲۰روز از انقضای معاینه فنی خودروی ما گذشته و فردا قرار شده ببریمش آیا در مرکز جریمه ای تعلق میگیره برای دیرکرد؟
  خودرو در این مدت کار نکرده و توی پارکینگ بوده

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر هیچ جریمه ای تعلق نمیگیرد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 62. سعید
  سعید می گوید

  سوال:
  سلام. اگر خودرو دوگانه سوز فابریک باشه،و کلا گازشو از ماشین باز کنیم و به صورت تک سوز استفاده کنیم،
  آیا میتونیم فقط معاینه فنی بگیریم یا باید حتما گازشو ببندیم و معاینه گاز هم بگیریم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   حتما باید گاز رو ببندید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 63. علی
  علی می گوید

  سلام وقت بخیر
  اگر ماشین دوگانه سوز مردود شود،در مرکز دیگر چند روز باید بگذرد تا بتواند نوبت بگیرد‌

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   ۲۴ ساعت.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 64. زهرا
  زهرا می گوید

  کارت ماشین و معاینه گم شده باید چیکار کنم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   برای معاینه به مرکز معاینه فنی مراجعه نمایید.
   برای کارن خودرو به مرکز شماره گزاری مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 65. مجید
  مجید می گوید

  با سلام وخسته نباشید من ماشینم ده ماه در پارکینگ خوابیده بوده و معاینه فنی قبلیش از تیر ماه تموم شده و کپسول گازم از ۲۰۰۲ تا اخر ۲۰۲۲ مهلت داره ایا بهم معاینه فنی داده میشود ممنون از زحماتتون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله مشکلی نیست
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 66. وحید صوفی
  وحید صوفی می گوید

  با سلام وخسته نباشید من ماشینم ده ماه در پارکینگ خوابیده بوده و معاینه فنی قبلیش از تیر ماه تموم شده و کپسول گازم از ۲۰۰۲ تا اخر ۲۰۲۲ مهلت داره ایا بهم معاینه فنی داده میشود ممنون از زحماتتون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 67. وحید صوفی
  وحید صوفی می گوید

  با سلام وخسته نباشید وتشکر بابت زحماتتون من ماشینم پرشیای دوگانه سوزه این ماشین ده ماه تو پارکینگ خواببده بوده و تاریخ مخزن گازش از سال ۲۰۰۲ تا ۱۲/۲۰۲۲ تاریخ داره ایا به من معاینه فنی داده میشود؟؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 68. سعید
  سعید می گوید

  سلام مزدا ۳ نیو سال ۹۷ احتیاج به معاینه فنی داره؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   در سال ۱۴۰۱ بله .
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 69. مرتضی مهران پور
  مرتضی مهران پور می گوید

  سلام- ماشین من مدل مرداد سال ۱۳۹۶است. آیا از ابتدای سال ۱۴۰۱ باید معاینه فنی داشته باشم یا از ماه مرداد ۱۴۰۱- اضافه می نماید در کارت ماشین من ذکر شده مدل ۱۳۹۶ و ماه آن درج نشده است.

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   درود بر شما وقت بخیر
   از ابتدای مردادماه.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

   1. ربانی
    ربانی می گوید

    سلام ادمین
    ماشین این بنده خدا که مرداد ۹۶ هستش باید از مرداد ۱۴۰۰ معاینه داشته باشه نه مرداد۱۴۰۱ درسته؟
    چون الان قانون ۴ ساله شده است.

    1. منوچهر
     منوچهر می گوید

     سلام وقتتون بخیر
     بله با توجه به تغییرات قوانین پست ها هم هر چنر مدت یکبار آپدیت میشن و این کامنت برای زمانی بوده که قانون معاینه ۵ ساله بود.
     امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 70. فرزاد
  فرزاد می گوید

  سلام برای معاینه فنی برتر ایا عوارض تردد باید تسویه بشود ؟؟
  مرکز ابشناسان پنج شنبه برای فردا ۷/۱۱/۱۴۰۰پذیرش دارند

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 71. نسیم
  نسیم می گوید

  ماشین من پلاک تهران است. اما در حال حاضر رشد ساکن هستم. امروز برایم پیامک معاینه فنی آمد آیا به مراکزی که در رشت هستند می‌توانم مراجع کنم یا باید به تهران بیایم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر به همون مرتاکز معاینه فنی رشت هم میتوانید مراجعه نمایید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 72. ندا
  ندا می گوید

  با سلام ی سوال داشتم
  ماشین من مشکل داشت حالا اون چند روزی که برای تعمیر میرم درصورت تردد توی شهر جریمه میشم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 73. فرامرز
  فرامرز می گوید

  اتومبیل من سانتافه ix45 مدل ۲۰۱۷ با موتور GDI میباشد در مراجعه به مرکز معاینه فنی اعلام گردید باید تنظیم موتور شود جهت تنظیم موتور به کمپانی مراجعه نمودم طبق اظهار شرکت این خودروها دارای کاتالیزور نمیباشد به همین دلیل شامل معاینه فنی برتر نیست ایا از دوستان کسی با این مشکل مواجه شده لطفا راهنمایی فرمایید

 74. علی
  علی می گوید

  سلام من شش ماه پیش برا تعویض پلاک معاینه فنی گرفتم
  امروز هم میخوام تعویض پلاک جدید انجام بدم باز هم معاینه فنی لازن هست؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   اگر خودروتون سواری شخصی هست خیر.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 75. علي
  علي می گوید

  سلام خسته نباشید اگر خودروی داخلی تولید ۹۰ که تا سال ۹۵ معاینه فنی داشته است و پس از آن برای معاینه فنی تا امروز اقدام نکرده است مشمول جریمه خواهد شد؟؟اگر مشمول خواهد شد هزینه حدودی آن چقدر است؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به تردد در محدوده طرح کاهش الودگی هوا روزانه ۵۰ هزار تومان.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 76. فرامرز
  فرامرز می گوید

  باسلام و خسته نباشید،
  ساینا دارم، سندش بهمن ۹۵ ولی کارت ماشین سال ۹۶ زده، امسال شامل معاینه میشه؟!

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 77. ALI BAGHERI
  ALI BAGHERI می گوید

  سلام وقت بخیر
  ماشینم مدل دی ماه ۹۶ هست
  از کی مشمول طرح معاینه فنی میشه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خودروتون مشمول اخذ معاینه فنی است.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 78. جلال منجمی
  جلال منجمی می گوید

  باسلام.اگر اتومبیل تاریخ معاینه فنی آن تمام شده باشد ولی تاگرفتن معاینه جدید ترددی درسطح شهر صورت نگیرد این موضوع ازنظر اداره راهنمایی ورانندگی مشمول جریمه خواهدشدیاخیر.ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر مشمول جریمه نمی شود.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 79. بندری
  بندری می گوید

  سلام، بنده برای نوبت دهی اینترنتی اقدام میکنم و پیغام « جهت اخذ نوبت اینترنتی، تسویه بدهی عوارض محدوده های ترافیکی الزامی است» را بمن میدهد، و‌ میگوید که عوارض شهرداری را پرداخت کنم.
  وقتی وارد این قسمت میشوم بیش از ۲۰ تردد مربوط به سال ۱۳۹۷ میشود که جمعأ مبلغش ۴۹۵۰۰۰ تومان میشود که باید پرداخت بشه تا من بتونم وقت معاینه فنی بگیرم…. اما این تردد ها مربوط به صاحب قبلی پلاک هست ، چون این پلاک اسفند ۱۳۹۹ بنام من خورده..!!!! لطفأ راهنمایی میکنید؟! ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   شما باید به پلیس راهور برای حل این موضوع مراجعه نمایید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 80. کوروش
  کوروش می گوید

  باسلام.بنده کارت ماشین وبرگه سبزوبرگه کمپانی روگم کردم وتوی روزنامه هم آگهی کردم بیشتراز۱۰روز هم ازش گذشته پس فردا هم براس تعویض پلاک باید بریم وگفتن همین روزنامه برای تعویض پلاک کافیه.الان هم فقط بیمه نامه ومعاینه فنی پارسال دستمون هست.برای گرفتن معاینه فنی جدیدچه کاربایدکنم؟
  ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   میتونید به همون مرکز اخذ معاینه تشریف ببرید و رونوشت بگیرید
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 81. امیدرضا فتاحی
  امیدرضا فتاحی می گوید

  سلام ماشین مدل ۹۵ یکسال از معاینه فنی گذشته و اقدام نکردیم که امسال میخوام بگیرم مشکلی نداره

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر مشکلی وجود ندارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 82. علي
  علي می گوید

  سلام.من اقدام به معاینه فنی کردم و مردود شد.۲۵ روز وقت دادن جهت اصلاح.توو این مدت ماشین جریمه میشود؟

 83. پيامي
  پيامي می گوید

  سلام
  خودروی بنده جک اس ۵ مدل ٩۶ هست ولی بابت معاینه فنی جریمه شدم علت چیه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   صحیح جریمه شدید و خودروتون مشمول اخذ معاینه فنی میباشد و برای اخذ معاینه اقدام نمایید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 84. رضا
  رضا می گوید

  سلام باتشکراززحمات همه کسانی که دراین ارتباط زحمت میکشند
  من برای گرفتن معاینه فنی مراجعه کردم وبه دلیل عیب ترمز خودرو نتیجه مردود داده شد
  بلافاصله برای رفع عیب اقدام کردم مرکزی که مراجعه کردم درشهرستان است وروزها جمعه تعطلیل است ومن نمی توانم برای روزشنبه بمانم ایا می شود درشهرستانی دیگر باپرداحت هزینه مجدد نسبت به گرفتن گواهی اقدام کرد ؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر ظبق قانون معاینه فنی باید به همان مرکز مراجعه نمایید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 85. زهرا
  زهرا می گوید

  با سلام
  خودروی شخصی بنده تولید خرداد ۹۷ است. از چه موقع مشمول معاینه فنی میشود؟
  اول سال ۱۴۰۲؟
  اول خرداد ۱۴۰۱؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   همه خودروها دقیقا متناظر با ماه تولیدشون مشمول معاینه فنی می شوند.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 86. آرسام
  آرسام می گوید

  سلام و وقت بخیر، ماه تولید خودرو را از کجا باید بفهمیم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   از سند کمپانی خودرو.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 87. سمیرا
  سمیرا می گوید

  سلام و عرض ادب.۲۰۶ سال ۹۶ دارم.تک سوز.
  سنسور اکسیژن پایینی خراب هست.برای معاینه فنی به مشکل میخورم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بلی امکانش هست با آلایندگی بالا مردود شوید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 88. اسی
  اسی می گوید

  سلام ایا سنسور اکسیژن هم در گرفتن معاینه فنی مهمه یا میشه اگه چراغ چک هم روشن باشه باز هم معاینه گرفت

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام بله آلایندگی خودروتون بالا میره و امکان اخذ معاینه وجود ندارد.

 89. سعدی
  سعدی می گوید

  آقا من معاینه فنی خودرو رد کردن برای بار دوم باید همونجا برم یا جای دیگه میتونم بعد ۱۳ روز

 90. یوسف
  یوسف می گوید

  سلام
  ماشین های قدیمی و کلاسیک هم می تونند معاینه فنی بگیرند؟ ای معاینه فنیسال تولید خودرو ملاک هست؟

 91. احمد
  احمد می گوید

  با سلام
  آیا فرو رفتگی در بدنه باعث مردودی در معاینه فنی می شود؟

 92. قاسمپور
  قاسمپور می گوید

  سلام مالک ماشین پدرم هست ایا با بردن مدارک شناسایی ایشون
  من میتونم معاینه بگیرم یا ایشون حتماً باید حضور داشته باشه ؟

 93. یاشار
  یاشار می گوید

  سلام من ی ۲۰۶ خریدم ظاهرش ۲۰۷ شده معاینه فنی ایراد میگیره

 94. سام
  سام می گوید

  سلام وقت بخیر بنده یه خودرو دوگانه کارخونه خریدم چون بار اول میخوام ببرم برا معاینه فنی خب الان دقیقا نمیدونم چکار باید بکنم برای دریافت نویت اینترنت هم اقدام کردم ولب یک نوشته ای ذهنم را درگیر کرد که خودرو های دوگانه اول باید برای سی ان جی مراجعه بکنن بعد نوبت بگیرند مگر دوتا معاینه فنی یجا نیسن یعنی اول باید قبل نوبت گرفتن برم کار های معاینه سی ان جی را انجام بدم بعد نوبت بگیرم کلا قاطی کردم چون اولین بارم اگر کسی تونست منو راهنمایی بکنه ممنون اگر نوبت دهی ها فرق نکنه میبرم الغدیر

 95. امیر
  امیر می گوید

  سلام آیا شکستگی جزیی چراغ عقب موجب مردودی میشود؟
  لامپ ها سالم هست

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   بله
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 96. مجتبی
  مجتبی می گوید

  سلام من یه،پراید دوگانه،کارخانه،دارم.کپسول دوقلو دارد.تاریخ انقضاء تموم،شده والان میخام کپسول نو بزارم میخاستم،بدونم،آیا حتما باید دوقلو ببندم یا کپسول تک هم قبوله

 97. Starmax
  Starmax می گوید

  سلام خیلی ممنون از مطلب جامع و کامل
  یه سوالی داشتم، برای گرفتن معاینه فنی عدم خلافی لازمه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر نیازی نیست
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 98. اذری
  اذری می گوید

  با سلام برای نقل و انتقال خودرو در هر شهری باید الزاما معاینه فنی همان شهر را داشته باشیم یا از سایر شهرها هم مورد قبول است ممنون

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر معاینه فنی سراسری است و در کل کشور معتبر است.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 99. منصور تاجیک
  منصور تاجیک می گوید

  بالاخره متوجه نشدیم بعد ۴ سال باید معاینه بگیریم یا ۵ سال،هرکی ی چیزی میگه؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   متن پست رو بخونید کاملا واضح است.

 100. مجتبي
  مجتبي می گوید

  سلام من یک چانگان مدل اردیبهشت ۱۳۹۷ دارم آیا برای تعویض پلاک نیاز به معاینه فنی دارد؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام بله

 101. محمد
  محمد می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  اگر جفت ایربگ های ماشین باز شده باشه، میشه معاینه فنی گرفت ؟؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 102. علی
  علی می گوید

  ایا ماشین دوگانه دستی شامل دوگانه سوز میشه

 103. ایمان
  ایمان می گوید

  سلام
  من معاینه فنی رد شدم آیا امکان دارد به یه مرکز دیگه مراجعه کنم؟

  1. R
   R می گوید

   سلام میخواستم بدونم میشه پلاک ماشین رو به اسم کسی که گواهینامه نداره زد؟

   1. منوچهر
    منوچهر می گوید

    سلام وقتتون بخیر
    بله امکانش هست.
    امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 104. محمدرضا
  محمدرضا می گوید

  سلام
  طلق چراغ جلو سمت راست ماشینم ترک خورده.. آیا شامل مردودیت میشود؟

 105. سهیل
  سهیل می گوید

  سلام برای خودرو نیسان وانت خیلی تمیز مدل پایین که همه تجهیزات برقی وفنی سالم

  معاینه فنی که راحت میشه گرفت یانه

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   قطعا اگر خودروتون استانداردهای لازم رو داشته باشه میتونید معاینه فنی رو اخذ کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 106. سجاد
  سجاد می گوید

  کاش این معرکه مزخرف معاینه فنی از بین میرفت…کم بدبختی و گرفتاری داریم
  کلی هزینه کردم واسه معاینه یارو میگه تغییری نکرده
  خدا لعنت کنت باعث و بانی رو

 107. ج
  ج می گوید

  سلام
  یک ماه معاینه فنی تمام شده
  ماشین خواب بوده
  الان بروم برای معاینه
  برای یک روز یعنی امروز فقط ۵۰تومان باید جریمه بدهم
  یا
  برای ۳۰روز روزی ۵۰تومن یعنی ۱۵۰۰۰۰۰تومن؟؟
  متشکرم

 108. هوشمند
  هوشمند می گوید

  سلام و عرض ادب من ماشینم پارس مدل ۹۷ است تا کی فرصت دارم برای معاینه فنی

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   طبق قانون بستگی به ماه تولید خودروتون داره.
   امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 109. زمردیان
  زمردیان می گوید

  سلام و وقت بخیر ، برای معاینه فنی خودرو فقط کارت شناسایی ماشین کفایت میکنه یا حتما باید برگه سبز ارائه بدیم ؟

 110. ساسان
  ساسان می گوید

  سلام ، معاینه فنی من آخر برج ۱۲ تموم میشه و من چون الان قصد فروش دارم یعنی ۴۰ روز زودتر آیا میتونم اقدام کنم برای معاینه فنی ؟

 111. تیموری
  تیموری می گوید

  سلام من دوبار به یکی از مراکز مراجعه کردم و همان ایراد را دوباره ازم گرفته و من کلی مکانیکی خرج ماشین کردم و کمتر از دو هفته شده و می‌خواهم به مرکز دیگری مراجعه کنم آیا امکان پذیر هست یا حتما باید دو هفته بگذرد و بعد به مرکز دیگری مراجعه کنم ؟؟؟؟؟؟؟

 112. حسین
  حسین می گوید

  سلام .ببخشید اگر خودروی با سن ۲۰ سال معاینه فنی یکساله داشته باشد ولی مشکل فنی پیدا کرده ومیخواییم دوباره پیش از موعد و سررسیدن تاریخ انقضا .به مرکز معاینه فنی مراجعه کنیم؟ ایا امکانش وجود داره مثلا۷ ماه زودتر بریم معاینه فنی. و سوالم این هست ملاک سنجش معاینه قبلی است ؟یامعاینه جدید
  وایااعتبار معاینه قبلی ازبین میرود ؟

 113. هادی
  هادی می گوید

  باسلام
  خودروی ۴۰۵ اس ال ایکس مدل ۹۶ برج ۸ نیاز به معاینه فنی داره ??

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام بله نیاز دارد.

 114. معززی
  معززی می گوید

  من پنجشنبه یک خودرو را توسط کارشناس شما کارشناسی کردم و الان که تحویل گرفتم باتری خالی کرده
  این چه کارشناسی است که انجام دادید .

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   موارد زیادی در خالی کردن ناگهانی باتری خودرو میتونه دخیل باشه از جمله روشن بودن چراغ سقف خودرو به مدت طولانی.
   کارشناسان کارنامه با استفاده از تجهیزات روز باتری خودروی شما رو در زمان کارشناسی نست و بررسی میکنند و شما را در همان لحظه از سلامت ان قطعه با خبر میسازند.
   امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 115. سما
  سما می گوید

  سلام من ماشینم فروردین۹۷ است فکر میکردم معاینه بعد ۵ سال باید بگیرم الان نوشته بعد ۴ سال یعنی من برای این یک سال باید جریمه بدم؟

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام
   اگر به محدودهطرح کاهش آلودگی هوا تردد داشته باشید بله در غیر اینصورت خیر.

  2. زاهدی
   زاهدی می گوید

   ماشین من هم مدل ۹۷ هست از پارسال ( ۴۰۱ ) تا به امروز خیلی تردد داشتم به محدوده زوج و فرد ولی فقط آخرین بار که ۱۴ فروردین ۴۰۲ بود جریمه ۵۰ تومنی شدم و میخوام ببرم معاینه فنی بگیرم

 116. سعید
  سعید می گوید

  سلام
  ایا برای تمدید معاینه فنی کارت معاینه فنی قبلیش لازمه؟

 117. محمد
  محمد می گوید

  سلام خودرو مدل اردیبهشت ۹۸ نیاز به معاینه فنی دارد ؟ توی شهر اهواز هستم

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 118. محمد
  محمد می گوید

  سلام واحترام خدمت سایت خوب کارنامه
  من تمایل دارم یه پراید کاربراتوری برای مادرم بخرم
  آیا منعی جهت معاینه فنی و یا تردد در تهران دارم یا خیر.تشکر میکنم اگر پاسخ بدید

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقت بخیر
   جواب سوالتون رو در کامنت قبلی دادم دوست عزیز.
   ممنون از دیدگاه خوبتون ،در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 119. محمد
  محمد می گوید

  باسلام و احترام خدمت سایت خوب کارنامه
  من تمایل دارم یک پراید کاربراتوری برای مادم بخرم
  آیا منعی جهت معاینه فنی و تردد در شهر تهران دارد یا خیر
  ممنون میشم پاسخ بدید
  تشکر

  1. منوچهر
   منوچهر می گوید

   سلام وقت بخیر
   در صورت اخذ معاینه فنی و سلامت خودرو هیچ مشکلی برای تردد در سطح کشور و تهران ندارید.
   ممنون از دیدگاه خوبتون ،در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 120. علیرضا
  علیرضا می گوید

  ماشین قدیمی ها معاینه فنی بهشون تعلق میگیره

 121. ریحانه
  ریحانه می گوید

  سلام خودرو ی من سند ۹۷ داره شامل معاینه فنی میشم؟و‌ دو قسمت سپر جلو رنگش رفته بهم معاینه فنی میدن؟

  1. کارشناس کارنامه
   کارشناس کارنامه می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله شامل میشه و مشکلی نیست.
   ممنون از دیدگاه خوبتون ،امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه ،در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 122. علیرضا
  علیرضا می گوید

  سلام عرض ادب
  بیمه نامه شخص ثالث باید باشه برای معاینه فنی بیمه داره ولی نرفتم برگه بیمه رو از کارگزار تحویل بگیرم

 123. علی
  علی می گوید

  سلام، پژو ۴۰۵ تولید ۱۳۹۸، امروز ۲۷‌مهر ۱۴۰۲ نیاز یه معاینه فنی داره؟
  توضیحات صفحه فقط نوشته ۹۸ معاینه نمیخواد؟ درسته؟
  کی مشمول معاینه خواهد شد؟

  1. کارشناس کارنامه
   کارشناس کارنامه می گوید

   سلام وقت بخیر
   اگر از ماه تولید خودروتون گذشته بله.
   ممنون از دیدگاه خوبتون ،امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه ،در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 124. امیر
  امیر می گوید

  سلام ماشین های خارجی مدل پایین مثل دوو ریسر و سییلو و اسپرو تا چه سالی معاینه فنی میدن بهشون؟دوو ریسر تا ۱۹۹۴ آخرین مدلشه و دوو سیلو تا ۸۵ شمسی

 125. مهدی
  مهدی می گوید

  سلام چراغ چک روشن باشه معاینه فنی میدن؟

 126. پیروز
  پیروز می گوید

  سلام
  چطور میشه برای پیکان مدل ۶۳ معاینه فنی گرفت؟
  راهی هست؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.