واردات خودرو برای معلولان راحت‌‌تر می‌شود؟

0 4,131
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نامه‌ای به کمیسیون زیربنایی صنعت و محیط زیست هیات دولت خواهان اصلاح بندهایی از آیین نامه واردات خودرو و تسهیل بخش‌هایی از آن برای معولان جسمسی و حرکتی شد.

به گزارش کارنامه به نقل از عصر خودرو، صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نامه خواهان اصلاح  بند دال ماده یک آیین نامه اجرایی واردات خودرو معلولین  شده است. در این بند صرفا به  معلولان جسمی و حرکتی اشاره شده که مرتضوی خواهان اصلاح آن و افزوده شدن سایر افراد دارای معلولیت ذهنی و بینایی به ویژه افراد با معلولیت شدید و خیلی شدید به علت محدودیت عملکردی و شرایط خاص رفتاری که امکان استفاده از سامانه های عمومی حمل و نقل را نداشته، شده است.

مرتضوی همچنین جهت جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی خواهان اضافه کردن بندی است تا خودروهای فوق تا پنج سال امکان واگذاری به غیر را نداشته باشند.

مرتضوی در ادامه به دلیل شرایط خاص معیشتی و اقتصادی افراد دارای معلولیت خواهان حذف کلیه حقوق گمرکی، سود بازرگانی، هزینه های گمرکی و عوارض موضوع ماده ۱۴ قانون امور گمرکی برای واردات خودروهای معلولین شد.

مرتضوی در پایان این نامه خواهان درج اینکه سهمیه هر فرد مشمول تنها یک بار باشد در آیین نامه نهایی واردات خودرو معلولان شده است.

واردات خودرو معلولان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.