شماره گذاری نیسان آبی از سر گرفته شده است

1 3,516
اوایل مردادماه بود که جمعی از معترضین عدم شماره گذاری نیسان آبی در کارخانه زامیاد دست به تحصن زده و خواستار تعیین تکلیف وانت‌های خود شدند. تقریبا دو هفته بعد، رئیس‌جمهور در جلسه‌ای با حضور مدیران شش شرکت بزرگ صنعتی دستور ازسرگیری شماره گذاری وانت‌های زامیاد را صادر کرد.

حدود ۲۱ هزار دستگاه وانت زامیاد اواخر اردیبهشت‌ماه و پیش از به پایان رسیدن مهلت قانونی سازمان استاندارد جهت اعمال استانداردهای لازم در محصولات جدید، مجوزهای لازم برای شماره گذاری را دریافت کرده بودند، ولی پلیس راهور به دلیل عدم دریافت نامه تأییدیه از سوی سازمان استاندارد، از شماره گذاری این خودروها اجتناب می‌کرد. به همین دلیل، خودروهای فروخته‌شده به مشتریان برای مدت طولانی در پارکینگ شرکت زامیاد خاک می‌خورند. ولی ظاهرا با پادرمیانی رئیس‌جمهور، مشکل شماره گذاری نیسان آبی حل شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت زامیاد، شماره گذاری نیسان آبی از سر گرفته شده و تاکنون بیش از ۳۰۰۰ دستگاه از این خودروی پرمصرف به مشتریان تحویل شده است. در حال حاضر وانت زامیاد تنها خودروی کاری کشور به حساب می‌آید که قیمت آن تقریبا یک‌پنجم قیمت خودروهای خارجی مشابه در بازار ایران است. از این رو تأخیر در تحویل این خودرو موجب اعتراضات شدید آن‌ها شده بود.

عدم شماره گذاری و تحویل وانت‌های زامیاد نه تنها وضعیت کار و معیشت خریداران را با مشکل مواجه کرده، بلکه زیان هنگفتی را نیز برای شرکت سازنده به همراه داشته است. طبق گزارش‌های به دست آمده، زامیاد در ازای هر روز نگهداری اجباری از نیسان‌های آبی، حدود ۳.۷ میلیارد تومان به حساب خریداران واریز می‌کرد!

در هر صورت، حالا ۲۱ هزار خودروی وانت فروخته‌شده مشکلی در شماره گذاری ندارند و به زودی تمام آن‌ها به مشتریان تحویل داده می‌شوند. مدیرعامل سایپا علاوه بر رفع مشکل شماره گذاری نیسان آبی، از عرضه چند مدل خودروی برقی در آینده نزدیک خبر داده است. خودروهای وارداتی چانگان نیز در حال تحویل بوده و خودروهای زوتی نیز به محض قیمت‌گذاری روانه بازار می‌شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. علی
    علی می گوید

    راست‌فرمان نباشه یه‌وقت ما رو ببره کنیا!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.