تصویب فروش ۱۲۰هزار خودرو داخلی با قیمت ۵درصد کمتر از بازار

0 254

دبیر انجمن قطعه‌سازان از مصوبه فروش ۱۲۰هزار دستگاه خودرو تا پایان سال با قیمت ۵درصد کمتر از حاشیه بازار خبر داد و گفت: با وجود موافقت معاون اول هنوز این مصوبه اجرا نشده است.

به گزارش کارنامه به نقل از تسنیم، مازیار بیگلو با اعلام اینکه طرحی به تصویب و امضای وزارت صمت، خودروسازان و قطعه سازان رسیده است که تا پایان سال هر خودروساز (ایران خودرو و سایپا) ۶۰ هزار دستگاه خودرو با قیمت ۵ درصد زیر حاشیه بازار به فروش برسانند، گفت: براساس این طرح افراد می‌توانند به صورت مستقیم و تحویل روز خرید‌های خود را انجام دهند؛ به نظر می‌رسد در صورت اجرایی شدن این طرح می‌توانیم روند صعودی قیمت‌ها در بازار خودرو را متوقف کرده و تا حدودی بازار را به تعادل برسانیم.

وی با تأکید براینکه متأسفانه با گذشت یک ماه از این صورت‌جلسه هنوز اقدامی برای اجرایی شدن آن صورت نگرفته است، افزود: براساس این طرح خودروسازان می‌توانند مازاد تولید خود را به فروش برسانند تا از این طریق ضمن رفع مشکلات مالی قطعه‌ساز و خودروساز روند پرداخت مطالبات نیز با سرعت بیشتری انجام شود. امروز مطالبات قطعه‌سازان بیش از ۵۰ همت است که ۱۲ تا ۱۳ همت آن سررسید شده است.

تصویر صورت‌جلسه و مصوبه:

طرح فروش 120 هزار خودرو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.