مزایده ۱۰۱۰ خودروی توقیف‌شده در پارکینگ مرکزی کرمان

0 1,487

حدود شش ماه پیش رئیس قوه قضاییه از پارکینگ مرکزی شورای مبارزه با مواد مخدر کرمان بازدید به عمل آورد و دستور تعیین تکلیف خودروهای دپوشده در این پارکینگ را صادر کرد. حالا مزایده ۱۰۱۰ خودروی توقیفی در کرمان در حال انجام است و مهلت کمی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

رئیس قوه قضاییه در دی‌ماه سال گذشته ضمن بازدید سرزده از پارکینگ مرکزی شورای مبارزه با مواد مخدر از رئیس‌کل دادگستری استان کرمان خواست هرچه سریع‌تر تکلیف خودروهای توقیف‌شده در پارکینگ مرکزی را روشن کند. اوایل خردادماه بود که معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از صدور جواز برای فروش بیش از هزار دستگاه خودروی توقیفی در کرمان خبر داد. حال پس از گذشت تقریبا شش ماه از فرمان رئیس قوه قضاییه، حدود ۱۰۱۰ خودرو جواز فروش گرفته و به مزایده گذاشته شده‌اند.

مهلت شرکت در مزایده

مزایده ۱۰۱۰ خودروی توقیفی در کرمان از ۳ مردادماه آغاز شده و تا ۷ روز ادامه داد. متقاضیان در روز اول به‌صورت الکترونیکی و در ۶ روز باقی‌مانده به‌صورت حضوری می‌توانند از خودروها دیدن و در مزایده شرکت کنند. این مزایده شامل ۶۰ دستگاه خودروی سنگین می‌شود، ولی باقی خودروها در دسته خودروهای سواری و باری قرار می‌گیرند.

به گفته نماینده عالی قوه قضایی، تمامی مشکلات حقوقی خودروها برطرف شده و همگی آن‌ها قابل پلاک‌گذاری ملی هستند. خودروها با کارشناسی دقیق قیمت‌گذاری شده‌اند، به‌نحوی‌که ضمن حفظ صرفه و صلاح بیت‌المال، نزدیک به قیمت واقعی باشند تا بدین‌وسیله، مشتریان به خرید ترغیب شوند.

درصورتی‌که مزایده ۱۰۱۰ خودروی توقیفی در کرمان با فروش کامل به پایان برسد، بیش از نیمی از خودروهای دپوشده در پارکینگ ساماندهی خواهند شد. نیم دیگر هم به‌زودی از لحاظ قانونی و حقوقی تعیین تکلیف و در مرحله جدید به مزایده گذاشته می‌شوند، هرچند که تاریخ دقیقی برای مزایده دوم اعلام نشده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.