وضعیت بازار خودرو از چه قرار است؟ مقایسه قیمت‌ها با هفته گذشته

0 3,056
وضعیت بازار خودرو ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ هنوز هم راکد و آرام است، چراکه فروشندگان و خریداران در شرایط فعلی تمایل چندانی به معامله ندارند. قیمت برخی خودروهای داخلی به طور ناچیز افزایش یافته است، ولی تیبا هاچبک پلاس و پژو ۲۰۷ پانوراما از این قاعده مستثنی هستند.

در مقایسه با هفته گذشته، تیبا هاچبک پلاس حدود ۴ میلیون و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما حدود ۶ میلیون تومان گران‌تر شده‌اند. برخی خودروها با افزایش یا کاهش ۱ میلیون تومانی مواجه بوده و قیمت برخی دیگر ثابت باقی مانده است.

تیبا هاچبک پلاس با قیمتی حدود ۲۱۴ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما به قیمتی حدود ۵۹۳ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند.

خودروهایی نظیر پراید ۱۱۱، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ و شاهین G مدل ۱۴۰۱ در مقایسه با هفته گذشته حدود ۱ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

ساینا EX و کوییک دنده‌ای با افت ۱ میلیون تومان مواجه شده و خودروهای دیگری همچون پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، پارس اتوماتیک، دنا معمولی و تارا اتوماتیک با همان قیمت هفته پیش در بازار معامله می‌شوند.

قیمت روز خودروها در ۲۰ شهریورماه سال ۱۴۰۱ را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

مدل خودرو قیمت در هفته گذشته قیمت فعلی
پراید ۱۱۱ ۲۰۴ میلیون تومان ۲۰۵ میلیون تومان
پراید ۱۳۱ ۱۷۹ میلیون تومان ۱۷۹ میلیون تومان
ساینا EX مدل ۱۴۰۱ ۲۰۷ میلیون تومان ۲۰۶ میلیون تومان
تیبا هاچبک پلاس مدل ۱۴۰۰ ۲۱۰ میلیون تومان ۲۱۴ میلیون تومان
کوییک دنده‌ای مدل ۱۴۰۱ ۱۹۸ میلیون تومان ۱۹۷ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ ۲۹۷ میلیون تومان ۲۹۸ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۹ ۳۵۵ میلیون تومان ۳۵۵ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما ۵۸۷ میلیون تومان ۵۹۳ میلیون تومان
پارس اتوماتیک ۴۵۳ میلیون تومان ۴۵۳ میلیون تومان
دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ ۴۰۳ میلیون تومان ۴۰۳ میلیون تومان
تارا اتوماتیک مدل ‍۴۰۱ ۵۸۰ میلیون تومان ۵۸۰ میلیون تومان
شاهین G مدل ۱۴۰۱ ۳۵۹ میلیون تومان ۳۶۰ میلیون تومان

با توجه به جدول بالا، می‌توان وضعیت بازار خودرو ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ را راکد و باثبات در نظر گرفت.

بر اساس اظهارات کارشناسان، بازار فعلی برای کسانی که قصد خرید خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای دارند، مناسب نیست. از یک طرف ممکن است مذاکرات برجام به سرانجام رضایت بخشی برسد که در این صورت با افت شدید قیمت خودرو مواجه خواهیم بود. همچنین واردات خودرو در پاییز نیز می‌تواند قیمت ماشین را کاهش دهد.

ناگفته نماند که در صورت عدم رسیدن به توافقات برجامی، باید منتظر انفجار قیمت خودروها باشیم. بنابراین یک فروشنده یا حتی خریدار در قالب سرمایه‌گذاری بهتر است فعلا دست به فروش یا خرید خودرو نزند. ولی به آن دسته افرادی که به عنوان مصرف‌کننده مایل به خرید خودرو هستند، توصیه می‌شود به سراغ بورس کالا رفته و از طریق این بستر محصول موردنظر را خریداری کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.