مروری بر وضعیت بازار خودرو در هفته اول مردادماه ۱۴۰۱

0 651
آرامش تیرماه به بازار خودرو در هفته اول مردادماه ۱۴۰۱ نیز انتقال یافته است. به دلایل مختلف از جمله انتظار برای ازسرگیری واردات و کمبود خودرو در بازار، تکاپوی خریداران و فروشندگان به حداقل رسیده است. در حقیقت وضعیت فعلی بازار تنها مناسب و دلخواه افرادی است که خریدار واقعی ماشین بوده و به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای به آن نگاه نمی‌کنند.

تفاوت فاحش میان عرضه و تقاضا و همین‌طور تمرکز فروش خودروها در سامانه یکپارچه فروش باعث شده ثبات و آرامش موقتی در بازار حکم‌فرما شود. با اینکه سرمایه سرگردانی در دست مردم است، اما معاملات خاصی در بازار صورت نمی‌گیرد. وضعیت بازار خودرو در هفته اول مردادماه ۱۴۰۱ و قیمت روز خودروهای پرطرفدار را در ادامه مشاهده می‌کنید. اگرچه قیمت برخی ماشین‌ها افزایش و قیمت برخی از آن‌ها کاهش یافته، ولی نوسان چندانی در بازار ایجاد نشده است.

نام خودرو

قیمت فعلی در تاریخ ۲ مردادماه ۱۴۰۱

تیپ دو پژو ۲۰۶ مدل ۱۴۰۱

۳۰۰ میلیون تومان

تیپ پنج پژو ۲۰۶ مدل ۱۳۹۹

۳۶۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما مدل ۱۴۰۰

۶۲۵ میلیون تومان

پژو پارس اتوماتیک

۴۹۹ میلیون تومان

دنا مدل ۱۴۰۱

۴۱۱ میلیون تومان

تارا اتوماتیک ۱۴۰۱

۶۰۰ میلیون تومان

پراید ۱۱۱

۲۰۵ میلیون تومان

پراید ۱۳۱

۱۷۷ میلیون تومان
ساینا EX مدل ۱۴۰۱

۲۱۰ میلیون تومان

تیبا هاچبک پلاس مدل ۱۴۰۰

۲۱۰ میلیون تومان

کوییک دنده‌ای مدل ۱۴۰۱

۲۰۸ میلیون تومان

شاهین G مدل ۱۴۰۱

۳۶۴ میلیون تومان

وضعیت فعلی احتمالا برای روزهای آتی نیز برقرار خواهد بود. البته هرگونه خبر درباره واردات خودرو می‌تواند تکاپو و هیجان جدیدی در بازار ایجاد کند. با عرضه خودروهای خارجی، تفاوت میان عرضه و تقاضا کاهش یافته و موجودی کافی جهت عرضه خودرو برای خریداران فراهم می‌شود. از طرف دیگر، خودروسازان نیز وعده اصلاح خودروهای کف پارکینگ خود را داده و به‌زودی آن‌ها را روانه بازار خواهند کرد. با افزایش عرضه به‌واسطه واردات خودرو و تلاش خودروسازان، انتظار می‌رود قیمت خودروهای داخلی تا حدی کاهش یابد.

ولی یک عامل منفی نیز در این میان وجود دارد که موجب افزایش قیمت خودرو خواهد شد. هرگونه خبر درباره شکست در مذاکرات برجام و به موجب آن، افزایش قیمت دلار، موج جدیدی از خریدها را به همراه خواهد داشت. البته فعلا خبری درباره مذاکرات نیست و آرامش فعلی در وضعیت بازار خودرو در هفته اول مردادماه ۱۴۰۱ را می‌توان برای روزهای آتی نیز پیش‌بینی کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.