شکاف قیمتی دنا پلاس در کارخانه و بازار به ۱۲۲ میلیون تومان رسید

0 22,892
اختلاف قیمت کارخانه و بازار دنا پلاس در نخستین روزهای دی‌ماه سال ۱۴۰۰ به ۱۲۲ میلیون تومان رسیده است و همین موضوع دناپلاس را به یک خودروی محبوب برای دلالان و سوداگران تبدیل کرده است.

در آخرین طرح فروش فوری اعلامی از سوی ایران‌خودرو قیمت دنا پلاس حدودا ۳۹۴ میلیون تومان اعلام شد. این در حالی است که در حال حاضر این خودرو در بازار آزاد بهایی برابر با ۵۱۶ میلیون تومان دارد. چنین فاصله معناداری در میان سایر خودروها نیز دیده می‌شود.

مشابه اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد دنا پلاس را ۲۰۷ سقف شیشه‌ای نیز دارد و در این روزهای دی‌ماه سال ۱۴۰۰ سودی بیشتر از ۳۰۰ میلیون تومان را راهی جیب دلالان می‌کند. این خودرو در حال حاضر با بهایی برابر با ۲۳۳ میلیون تومان به دست مشتری می‌رسد اما قیمت آن در بازار آزاد به ۵۴۵ میلیون تومان نیز رسیده است.

تفاوت قیمت در رانا‌ پلاس سقف شیشه‌ای نیز اگرچه کم‌تر از دو خودروی مذکور است اما با این وجود همچنان رقم قابل‌توجهی است. قیمت این خودرو در بازار ۳۰۸ میلیون تومان است اما در طرح پیش‌فروش ۲۷۷ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.

قیمت‌های کارخانه‌ای مذکور مطابق با آخرین شرایط فروش فوری اعلامی از سوی ایران‌خودرو بوده و خودروهای نام‌برده شده نیز مطابق با این شرایط فروش ظرف مدت ۳ ماه به متقاضیان تحویل داده خواهند شد.

شما میتوانید برای مشاهده آخرین تغییرات قیمت در بازار خودرو به لیست قیمت خودرو صفر کارنامه مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.