تمدید مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی

0 785

بنابر اطلاعیه سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، ثبت نام اولیه خودروهای وارداتی جهت عرضه خودروهای مازاد تا ساعت ۱۵ امروز ۲۴ بهمن ماه به اتمام می‌رسد.

در این اطلاعیه آمده است:

به اطلاع کلیه متقاضیان که یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ پنج میلیارد ریال مسدود نموده اند و هنوز موفق به ثبت نام در سامانه خودروی وارداتی نشده اند می رساند مهلت ثبت نام و انتخاب خودرو تا ساعت ۱۵ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ تمدید گردید.

۶۰۰۰ متقاضی جدید برای خودروهای وارداتی

با اینکه خودروهای این برنامه فروش از نگاه مصرفی یا سرمایه گذاری مناسب نیستند ولی با این وجود استقبال قابل قبولی از این طرح ثبت نام به عمل آمده است. تنها شرکت سایپا ۶ هزار خودروی چانگان را برای عرضه در سامانه تدارک دیده است.

بخوانید: شرایط فروش خودروهای وارداتی ویژه متقاضیان جدید در سامانه یکپارچه

لازم به ذکر است مهلت وکالتی نمودن حساب نزد بانکها به اتمام رسیده است .

تبصره ۱- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

تبصره ۲- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.

تبصره ۳- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۴- با وکالتی نمودن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۵- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.