آغاز مرحله چهارم عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه

0 1,163
بنابر اطلاعیه سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، متقاضیانی که در سال گذشته اقدام به نام نویسی خرید خودروی وارداتی نموده و اولویت آنان مشخص شده است، می‌توانند برای انتخاب سری جدید خودروهای وارداتی از فردا (سه‌شنبه، ۱۶ آبان) تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز پنجشنبه (١٨ آبان) به وب‌سایت سامانه مراجعه کنند.

به گزارش کارنامه، مرحله چهارم عرضه خودروهای وارداتی ویژه متقاضیانی که از سال گذشته در سامانه نام نویسی کرده‌اند، از فردا سه شنبه مورخ ۱۶ آبان آغاز می‌شود. در این دور از عرضه خودروهای کیا سونت، جتا VS7، جتا VS5 ،زوتی DL5، فیات ۵۰۰ و سوزوکی سیاز که به ترتیب به شرکت‌های کوشا خودرو، ماموت خودرو، پارس خودرو، پارسیان موتور و راسا موتور خاورمیانه تعلق دارند در سامانه فروخته خواهند شد.

ضوابط:

  • قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.
  • قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارائه همه مستندات و مدارک مثبت و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌ شود.
  • مطابق مصوبه شورای رقابت، ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم محاسباتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود که متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.
  • مبلغ پرداختی در صورتی که علی‌الحساب اعلام شده باشد، پس از فراخوان اولیه به صورت ۵۰ درصد قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌شود و درباره موارد مندرج در جدول شماره ۱ و همچنین مواردی که قیمت قطعی خودرو تا زمان دریافت پیامک اعلام شود، شرکت می‌تواند به صورت کامل قیمت قطعی را دریافت کند.
  • عدم واریز وجه حداکثر تا پنج روز پس از فراخوان انجام شده، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌شود.
  • حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه است، بر این اساس واردکنندگان باید حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی انجام شود.
  • در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این زمینه خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نیست.
  • تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌ شود.
  • آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه «عدم تخصیص» را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جدول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.
  • اطلاعات همه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.