توقیف ساعتی خودروها برای مقابله با سرعت و سبقت غیرمجاز

0 1,248
پلیس راهور برای مقابله با سرعت و سبقت غیرمجاز رانندگان در محورهای بزرگراهی دست به اقدام جالب و جدیدی زده است. توقیف ساعتی خودروها در همان محل توقف، تنبیهی است که در ازای سرعت زیاد و سبقت‌های غیرمجاز شامل حال رانندگان عجول می‌شود.

ایمنی در محورهای بزرگراهی از اهمیت بسیاری برخوردار است و هرگونه تخلف عمدی یا غیرعمدی به‌طور بالقوه می‌تواند باعث بروز حادثه شود. از این رو پلیس راهور تصمیم گرفته از راهکارهای مختلف برای کنترل و نظارت روی سرعت خودروها استفاده کند.

علاوه بر توقیف ساعتی خودروها در همان محل ارتکاب تخلف، راهکار دیگری نیز برای کنترل سرعت به حالت اجرا درآمده و آن تشکیل قرارگاه سرعت است. با هماهنگی مراجع قضایی، هر صبح یک پیامک برای رانندگانی ارسال می‌شود که با سرعت غیرمجاز در محورهای بزرگراهی تردد کرده‌اند. طبق این پیامک، فرد متخلف در اولین فرصت باید به پلیس راهور مراجعه کرده و علاوه بر شرکت در یک دوره آموزشی، متعهد شود که دیگر تخلف مبنی بر سرعت غیرمجاز را انجام نخواهد داد.

با توجه به گزارش اخیر، به نظر می‌رسد اقدام جدید پلیس راهور حقیقتا نتیجه‌بخش بوده و افراد زیادی که تاکنون برای آموزش به مراکز مربوطه مراجعه کرده‌اند، دیگر مرتکب تخلف مبنی بر سرعت غیرمجاز نشده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.