نوبت سوم طرح فروش یکپارچه کی اجرایی خواهد شد؟

1 1,739

برخی متقاضیان از دومین طرح فروش در سامانه یکپارچه تخصیص بازماندند و هیچ خودرویی به آن‌ها اختصاص داده نشد. قرار بر این بود که سامانه یک بار دیگر برای این دسته از متقاضیان باز شود، ولی ظاهرا اجرای نوبت سوم طرح فروش یکپارچه به شهریورماه موکول شده است.

سامانه یکپارچه تخصیص به‌طور سفارشی توسط وزارت صمت راه‌اندازی شده است و در حال حاضر تنها بستر مجاز برای عرضه خودرو به حساب می‌آید، چرا که بورس کالا مجددا به‌عنوان یک روش غیرقانونی برای فروش خودرو شناخته و کنار گذاشته شده است. به‌هرحال، نخستین طرح فروش جامع خودرو در این سیستم در اسفندماه سال گذشته با عرضه ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو برگزار شد. در این طرح رویه قرعه‌کشی به نوبت‌دهی تغییر ماهیت داد، ولی درنهایت به تمام شرکت‌کنندگان واجد شرایط خودرو تخصیص داده شد.

احتمال برگزاری نوبت سوم طرح یکپارچه در شهریور

انتظار می‌رفت که در نوبت دوم طرح فروش هم تمام شرکت‌کنندگان صاحب خودرو شوند؛ ولی متأسفانه به دلایل مختلف، پیام تخصیص خودرو برای برخی شرکت‌کنندگان ارسال نشد. در همین راستا، مدیر سامانه یکپارچه فروش به تاریخ احتمالی برگزاری نوبت سوم فروش خودرو مخصوص این دسته افراد اشاره کرد. به گفته وی، اجرای نوبت سوم طرح فروش یکپارچه به احتمال زیاد در شهریورماه سال جاری اتفاق می‌افتد. البته امکان تغییر این تاریخ وجود دارد. خودروهای عرضه‌شده در این طرح مختص ۳ درصد متقاضیان جامانده از مرحله دوم است.

در مرحله اول فروش یکپارچه عمده محصولات ایران‌خودرو و در مرحله دوم، محصولات سایپا و مونتاژی بخش خصوصی (بهمن موتور، فردا موتور و …) در دسترس متقاضیان قرار گرفتند. تمام شرکت‌کنندگان، از مشتریان معمولی گرفته تا مادران دارای حداقل دو فرزند و مالکین خودروهای اسقاطی می‌بایست پیش از شرکت در طرح، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به حساب وکالتی به نام «سازمان حمایت» واریز و آن را مسدود کنند تا اعتبار آن‌ها توسط بانک تأیید شود و بدین‌وسیله، واجد شرایط برای اولویت‌بندی و تخصیص خودرو شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. من
    من می گوید

    در مرحله دوم بهمن موتور نبود عظیذم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.