افزایش قیمت فیدلیتی و دیگنیتی بهمن موتور غیر قانونی است

1 1,001
افزایش شدید قیمت محصولات بهمن موتور در حالی حواشی زیادی را ایجاد کرده که سخنگوی شورای رقابت این اقدام گروه بهمن را غیر قانونی می‌داند.

به گزارش کارنامه به نقل از فارس، شرکت بهمن موتور قیمت دو محصول خود در زمستان امسال را حدود ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده ‌در حالی که برای این افزایش قیمت مجوزی از شورای رقابت دریافت نکرده است.

شرکت بهمن موتور فروش فوری ۲ خودروی مونتاژی را از روز گذشته (دوشنبه ۲۳ بهمن) به ثبت نام‌کنندگان در سامانه یکپارچه با موعد تحویل زمستان ۱۴۰۲ آغاز کرده است و این ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه سوم اسفند ادامه دارد.

براساس این اطلاعیه قیمت مصرف کننده فیدلیتی پرایم تیپ یک بصورت علی الحساب ۱۳.۳۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال و قیمت فیدلیتی پرایم تیپ ۲ بصورت علی‌الحساب ۱۳.۳۵۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال تعیین شده است.

در اطلاعیه این شرکت خودروساز آمده است: با توجه به موعد تحویل محصول فیدلیتی در طرح فروش فوق العاده (موعد تحویل ۹۰ روز کاری) و تحویل این خودرو در سال ۱۴۰۳، همه هزینه های مربوط به دیون دولتی شامل بیمه، مالیات و عوارض شماره گذاری، پلاک، مالیات بر ارزش افزوده و … به صورت عالی الحساب در قیمت مندرج در جدول زیر محاسبه شده و پس از نهایی شدن و اعلام این هزینه‌ها توسط مراجع ذیصلاح در سال ۱۴۰۳ پرداخت مابه التفاوت این مبلغ، به عهده مشتریان بوده و توسط آنها پرداخت خواهد شد.

این در حالی است که در اطلاعیه فروش آبان‌ماه امسال این خودروساز،  قیمت مصرف‌کننده  فیدلیتی پرایم تیپ یک به صورت علی الحساب ۱۱.۲۳۵.۰۰۰.۰۰۰ و فیدلیتی پرایم تیپ ۲  بصورت علی الحساب  ۱۱.۴۸۸.۰۰۰.۰۰۰ تعیین شده بود.

همچنین در اطلاعیه فروش شهریور‌ماه این شرکت خودروساز،  قیمت مصرف‌کننده فیدلیتی پرایم تیپ یک به صورت علی‌الحساب  ۱۱.۲۳۵.۰۰۰.۰۰۰ و فیدلیتی پرایم تیپ ۲ بصورت علی الحساب ۱۱.۴۸۸.۰۰۰.۰۰۰ تعیین شده بود که مقایسه قیمت این خودروها نشان می‌دهد‌ قیمت مصرف کننده این خودروها در آبان ماه نسبت به شهریور ماه تغییری نداشته است.

همچنین قیمت پایه (قیمت کارخانه) ‌خودرو فیدلیتی ۵ نفره در تیر ماه امسال براساس اعلام شورای رقابت ۹۹۱.۰۸۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال و قیمت پایه خودرو فیدلیتی ۷ نفره در تیرماه امسال براساس اعلام شورای رقابت ۱۰.۱۳۶.۶۵۳.۵۲۶ ریال تعیین شده بود.

اما مقایسه قیمت عرضه مصرف کننده این خودرو در بهمن ماه امسال نسبت به آبان ماه  و شهریور حاکی از آن که قیمت فیدلیتی پرایم تیپ یک در بهمن ماه نسبت به آبان ماه ۲.۰۷۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال و قیمت فیدلیتی پرایم تیپ ۲ نیز ۱.۸۶۵.۰۰۰.۰۰۰ افزایش یافته است.

افزایش قیمت قابل توجه این دو خودرو توسط خودروساز در حالی رخ داده است که یک منبع آگاه در شورای رقابت به خبرنگار فارس، گفت: هیچ مجوز افزایش قیمتی به خودروسازان داخلی و مونتاژی داده نشده و قیمت‌گذاری خودرو نیز همچنان براساس مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت انجام می‌شود.

به گفته وی هیچ تغییری در نحوه قیمت‌گذاری خودرو ایجاد نشده است و خودروسازان همچنان مکلف به رعایت قیمت‌های اعلامی از سوی شورای رقابت هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. پورمیرزایی
    پورمیرزایی می گوید

    با گذشت یک سال در سامانه یکپارچه با بلوکه کردن مبلغ۱۰۰میلیون اقدام به ثبت نام خودروی فیدیلیتی گروه بهمن‌موتور نمودیم و پس از آن جواب تحویل خودرو به زمستان۱۴۰۲آمد و درخواست برای خودروساز ارسال گردید و بعد از پیگیری های مکرر بهمن موتور اعلام کرد در اول زمستان(دی ماه خودروها عرضه و آمادگی تکمیل وجه داشته باشید که با توجه به مدت کوتاه تکمیل وجه اکثریت اقدام به فروش اموال خود اعم از(خودرو،طلا،ارز،دریافت وام و…)نمودیم که اکنون با گذشت یک سال و تاخیرات خودرو ساز بهمن موتور جوابهای مختلف برای تخلف خود میدهد(نبود قطعه،نوبت دهی خارج از ظرفیت، سامانه و وزارت صمت،گرانی ارز و عدم تخصیص آن و…)این اقدام آنها باعث ذوب شدن سرمایه و عدم اطمینان به سامانه ها و مراکز دولتی و بلاتکلیفی شده که خودروساز با این بهانه ها میخواهد زمان بخرد و با گران کردن محصولات در حق مشتری اجحاف کند( که دیروز ۲۵۰ میلیون افزایش قیمت آنی داد!!!)لطفا حقوق تضییع شده ما را با صدای خود پیگیری بفرمایید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.