افزایش مبلغ جریمه، راه‌حل پلیس برای کاهش تخلفات

0 4,249

فرمانده کل نیروی انتظامی در مصاحبه اخیر خود به احتمال افزایش هزینه تخلفات رانندگی در آینده نزدیک اشاره کرد و این راهکار را عامل مؤثر و مهمی در کاهش حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن دانست.

فرمانده کل نیروی انتظامی در مصاحبه خود علاوه‌بر لزوم افزایش هزینه تخلفات، از تجهیز پلیس به ۲۰ هزار دوربین البسه خبر داد. از بین این ۲۰ دوربین، ۸ هزار مورد از آن‌ها به‌صورت آنلاین و ۱۲ هزار مورد از آن‌ها به‌صورت آفلاین عمل می‌کنند و وضعیت رانندگی را در اختیار پلیس قرار می‌دهند. البته نه‌تنها پلیس انتظامی، بلکه پلیس پیشگیری، پلیس راهور، یگان ویژه، مرزبانان و … هم به البسه دوربین‌دار نیاز دارند.

استفاده از البسه دوربین‌دار برای کاهش تخلفات رانندگی

البسه دوربین‌دار، یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که به بهبود عملکرد پلیس هوشمند کمک می‌کند. در دوربین‌های آنلاین، فرمانده میدان به‌صورت آنلاین و در لحظه، نکاتی را به مأمور گوشزد می‌کند و وی را در انجام مأموریت یاری می‌دهد. اما در دوربین‌های آفلاین، فیلم تهیه‌شده در طول مأموریت بعدها استخراج و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تمام تجهیزات و راهکارهایی که پلیس انتظامی مطرح می‌کند، از جمله افزایش هزینه تخلفات رانندگی و مجازات آن‌ها، در راستای بهبود ایمنی و ترغیب افراد به رانندگی بی‌خطر و محتاطانه است تا بدین وسیله، پیش‌بینی برنامه رئیس‌جمهور و در واقع دستور وی برای کاهش ۵۰ درصدی آمار تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری محقق شود.

پیشنهاد افزایش هزینه تخلفات رانندگی فعلا به دولت داده شده و هنوز مورد تأیید نهایی قرار نگرفته است. طیق نظر پلیس، افزایش جریمه بدون شک یکی از مهم‌ترین عوامل بازدارنده برای ارتکاب تخلف و کاهش حوادث رانندگی به حساب می‌آید. البته، ایمنی رانندگان و سرنشینان خودرو تنها با رانندگی محتاطانه تضمین نمی‌شود، چون حادثه اجتناب‌ناپذیر است و خبر نمی‌دهد. کیفیت ساخت خودرو هم نقش بسزایی در کاهش تلفات جانی حین بروز سوانح رانندگی ایفا می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.