هاچبک TF21 ایران‌خودرو جایگزین پژو ۲۰۶ می‌شود

0 3,707
ایران خودرو قصد دارد تا پایان تابستان سال آینده، از نسخه هاچبک و هاچبک کراس TF21 رونمایی کند. گفته‌ها و شنیده‌ها حاکی از این است که هاچبک TF21 ایران خودرو در تیپ‌های متعدد تولید و به بازار عرضه می‌شود. این ماشین قرار است جای پژو ۲۰۶ را بگیرد که هنوز پس از گذشت ده سال، یکی از محبوب‌ترین خودروهای موجود، مخصوصا در بین جوانان است.

پروژه TF21 از مدتی پیش آغاز شده و ایران خودرو به‌تازگی سبک طراحی آن را در یک ویدیوی کوتاه لو داده است. این ماشین جزو محصولات رده B محسوب می‌شود و با مشخصات فنی مختلف در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

ساده‌ترین مدل تی اف ۲۱ به پیشرانه TU3A مجهز است که به‌واسطه گیربکس ۵ سرعته دستی، موجب حرکت خودرو می‌شود. قوای این پیشرانه شبیه به تیپ‌های ۲ و ۳ پژو ۲۰۶ فعلی است.

ولی نسخه فول آپشن هاچبک TF21 ایران خودرو دارای امکانات و مشخصات بهتری است. به عنوان مثال، این نسخه از پیشرانه ۳F ایپکو استفاده می‌کند که به یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک متصل است.

هنوز اطلاعات کاملی درباره مشخصات ظاهری، کابین، مشخصات فنی و ایمنی و یا قیمت احتمالی TF21 در دسترس نیست. با این حال با توجه به زمان‌بندی ایران خودرو مبنی بر عرضه هاچبک جدید در شهریور سال ۱۴۰۲، انتظار می‌رود در طی هفته‌های آتی جزئیات بیشتری در مورد این خودرو افشا شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.