دردسر جدید سامانه یکپارچه خودرو متقاضیان را به ستوه آورده است

0 2,071

سامانه یکپارچه خودرو از تاریخ ۵ اردیبهشت‌ماه بازگشایی شده تا متقاضیان نسبت به تغییر نوع خودرو یا انصراف از خرید اقدام کنند. ولی شکایات متعددی مبنی بر عدم امکان انصراف از طرح در سامانه گزارش شده و این مشکل هنوز برطرف نشده است.

تقریبا یک هفته پیش بود که سخنگوی وزارت صمت از بازگشایی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برای تغییر نوع خودرو خبر داد. قرار بر این شد که پس از تعیین نوبت‌ها، سامانه بازگشایی شود تا افراد بتوانند خودروی انتخابی‌شان را تغییر دهند یا به‌طور کلی از خرید انصراف دهند.

سامانه یکپارچه تخصیص در روز موعود، یعنی ۵ اردیبهشت‌ماه بازگشایی شد و در دسترس ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفت. از آنجا که طبق نوبت‌دهی، تحویل برخی خودروها به سال ۱۴۰۳ موکول شده، برخی افراد تمایل داشتند نوع خودرو را تعویض کنند یا از خرید انصراف دهند و برای این منظور وارد سامانه شده‌اند. البته در این میان متقاضیانی وجود داشتند که به جای گزینه «تغییر نوع خودرو» به اشتباه گزینه «انصراف» را انتخاب کرده و از کل طرح حذف شدند.

مشکل جدید سامانه یک‌پارچه

این مشکل به گوش وزارت صمت رسید و پس از مدت کوتاهی، خبر آمد که انصراف‌دهندگان می‌توانند دوباره به سامانه فروش بروند و برای تغییر نوع خودرو اقدام کنند. اما ظاهرا بازگشت انصراف‌دهندگان باعث ایجاد مشکل جدیدی در سامانه یکپارچه شده است. بسیاری از متقاضیان این بار از عدم امکان انصراف از طرح در سامانه شکایت کرده‌اند. به بیان بهتر، در حال حاضر هیچ فرد ثبت‌نامی نمی‌تواند از طرح فعلی انصراف دهد و در نتیجه امکان ثبت‌نام وی برای مرحله دوم وجود ندارد.

وزارت صمت هنوز مشکل عدم امکان انصراف از طرح در سامانه یکپارچه تخصیص را برطرف نکرده است و این موضوع باعث نگرانی متقاضیانی شده که به هر دلیلی مایل به انصراف از طرح فروش فعلی هستند. با توجه به اینکه قیمت خودروها در زمان تحویل مطابق قیمت روز حساب می‌شود و البته تحویل برخی مدل‌ها به سال‌ آینده موکول شده، جای تعجبی نیست که برخی از متقاضیان بخواهند از خرید خودرو انصراف دهند و شانس خود را برای مرحله دوم ثبت‌نام امتحان کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.