فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر
فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر

مالیات خودروهای لوکس در سال جدید مشخص شد

0 456
مالیات خودروهای لوکس در سال جاری مشخص شد. به این ترتیب از هفته آینده لوکس‌سواران شناسایی شده و تا پایان بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ نیز به آن‌ها فرصت داده می‌شود تا مالیات خودروهای لوکس خود را پرداخت کنند.

براساس قانون جدید مالکان خودروهای لوکسی با ارزش بیش از ۱ میلیارد تومان باید مالیات بپردازند. هیچ خودرو داخلی با ارزش بیش از ۱ میلیارد تومان شناسایی نشده اما ۴۲ خودرو خارجی موجود در بازار کشورمان ارزشی بیش از ۱ میلیارد تومان داشته و مالکان آن‌ها مالیات بپردازند.

پیش‌بینی می‌شود براساس قیمت‌های فعلی موجود در بازار مالیات‌های پرداختی در کمترین حالت رقمی برابر با ۱۱ میلیون تومان و در بیشترین حالت رقمی برابر با ۳۰۰ میلیون تومان داشته باشند.

نحوه تعیین مالیات خودروهای لوکس

در همین راستا تمام مالکین انواع خودروهای سواری و وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل که در پایان هر سال مجموع ارزش آن‌ها بیش از یک میلیارد تومان باشد به شرح زیر مشمول مالیات سالانه خودرو هستند: 

۱. تا ۱.۵ میلیارد نسبت به مازاد یک میلیارد تومان؛ یک درصد

۲. تا مبلغ سه میلیارد نسبت به مازاد ۱.۵ میلیارد تومان؛ دو درصد

۳. تا مبلغ ۴.۵ میلیارد نسبت به مازاد سه میلیارد تومان؛ سه درصد

۴. نسبت به مازاد ۴.۵ میلیارد تومان؛ چهار درصد

سازمان امور مالیاتی باید مالکان خودروهای لوکس را شناسایی کرده و قیمت خودروها را متناسب با ارزش سال تولید و واردات آن‌ها تعیین کند تا بدین ترتیب رقم مالیات پرداختی توسط مالکان مشخص شود. نحوه محاسبه مالیات خودروهای موضوع این بند، بر حسب قیمت روز انواع خودرو و با توجه به تاریخ ساخت یا واردات این خودروها است.

مالکان خودروهای لوکس همچون مدل‌های BMW که برچسب قیمتی آن‌ها چیزی بین ۷.۵ تا ۸.۵ میلیارد تومان است باید در سال ۱۴۰۰ چیزی بین ۳۰۰ تا ۳۳۰ میلیون تومان مالیات بپردازند. همچنین به خودرویی همچون هیوندا النترا که ارزان‌ترین خودرو وارداتی موجود در بازار است نیز مالیات ۱۱ میلیون تومانی تعلق می‌گیرد.

درخواست فروش سفارشی خودرو

    ثبت درخواست فروش سفارشی خودرو
    ممکن است شما دوست داشته باشید
    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.