وزیر صنعت: از سال آینده قرعه‌کشی خودرو حذف خواهد شد

0 2,950
با توجه به گفته‌های وزیر صنعت از سال آینده قرعه‌کشی از فرآیند خرید خودرو از کارخانه حذف خواهد شد.

حذف قرعه‌کشی از فرآیند خرید خودرو از جمله وعده‌هایی بود که وزیر صنعت پیش از کسب رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی مطرح کرده بود و حالا به نظر می‌رسد این وعده در حال نزدیک شدن به مرحله عملیاتی‌شدن است.

گفته می‌شود میزان تقاضای ایرانیان برای خرید خودرو سالانه ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه است. این در حالی است که در حال حاضر تولید خودرو در کشور به ۱ میلیون دستگاه رسیده است و این اختلاف ۵۰۰ هزار دستگاهی سبب شده که عرضه از میزان تقاضا کمتر باشد. به نظر می‌رسد که وزارت صنعت پس از افزایش قیمت خودروها به‌دنبال آن است که سال آینده این ۵۰۰ هزار کمبود خودرو را جبران کند و میزان تیراژ تولید خودروسازان را افزایش دهد.

وزیر صنعت در این خصوص گفت: «با برنامه‌ای که طراحی شده از سال آینده عرضه خودرو متناسب با تقاضا خواهد بود و به همین جهت نیز به‌زودی شاهد حذف فرآیند قرعه‌کشی خودرو خواهیم بود.»

اگر وعده مطرح‌شده از سوی وزیر صنعت عملیاتی شود به‌طور قطع بازار خودرو کشورمان بسیار تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. قطعا این اتفاق دست دلالان و سوداگران را از بازار خودرو کوتاه می‌کند و سبب خواهد شد که بازار کمی رنگ آرامش ببیند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.