فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر
فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر

منتظر اعلام شرایط فروش رانا پلاس اتوماتیک با سقف پانوراما و گیربکس شش سرعته باشید

0 77
ایران‌خودرو اعلام کرده است که علاوه‌بر نسخه معمولی رانا پلاس یک نسخه جدید دیگر را نیز راهی بازار خواهد کرد که به سقف پانوراما و گیربکس شش سرعته اتومات مجهز است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر مشخصات و اخبار پیرامون این سدان ملی:

رانا پلاس اتوماتیک به خط تولید رسید؛ منتظر اعلام شرایط فروش این خودرو باشید – تیر ۱۴۰۰

ایران خودرو می‌گوید به زودی فروش نسخه پانوراما رانا پلاس اتومات را آغاز خواهد کرد. براساس تصاویر منتشر شده در فضای مجازی تولید نمونه‌های اولیه این خودرو در گروه صنعتی ایران‌خودرو آغاز شده و به این ترتیب احتمالا در طی ماه‌های آینده شرایط فروش نسخه جدید رانا پلاس به همراه یک گیربکس اتومات تولید داخل اعلام شده و این خودرو راهی بازار خواهد شد.

با این اوصاف اصلا دور از انتظار نیست که به زودی شاهد تست‌های جاده‌ای نمونه‌های اولیه رانا پلاس اتوماتیک باشیم.

تصاویر منتشر شده از نسخه‌های اولیه رانا پلاس اتومات نشان می‌دهد که ایران‌خودرو در این سدان از سبک جدید دسته دنده‌ خودروهای AMT استفاده کرده است. به عبارت دیگر گیربکس اتومات رانا پلاس مانند گیربکس سایر خودروهای اتومات از حالت پارک (P) بهره‌مند نیست. راننده این خودرو می‌تواند از میان گزینه‌های R ،N ،D و M یکی را انتخاب کند. حالت M  مخصوص تعویض دستی دنده است و به واسطه دنده‌های مثبت و منفی قرار گرفته در پشت فرمان قابل اعمال است.

همچنین حالت اسپرت و برفی هم برای سیستم انتقال قدرت رانا پلاس اتوماتیک در دسترس است.

رانا پلاس با سقف پانوراما و گیربکس شش سرعته به بازار می‌آید- خرداد ۱۴۰۰

گفتنی است رانا پلاس جدید ایران‌خودرو به همراه سقف پانوراما و گیربکس شش سرعته به زودی راهی بازار خواهد شد.

رانا پلاس جدید ایران‌خودرو به یک موتور +TU5 مجهز است که می‌تواند ۱۱۳ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این موتور نسبت به موتور پایه TU5 به فناوری CVVT مجهز است و به همین واسطه نیز در میزان آلایندگی، قدرت و گشتاور تولیدی آن بهبود صورت پذیرفته است.

ایران‌خودرو اعلام کرده است که در راستای توجه به انتظارات مشتریان رانا پلاس و کسب رضایت‌مندی آن‌ها سطح تجهیزات و این خودرو را ارتقا داده و یک گیربکس شش سرعته و سقف پانوراما را به لیست امکانات نسخه جدید این سدان اضافه کرده است.

رانا پلاس جدید نخستین خودرو ایرانی است که به یک گیربکس شش سرعته داخلی‌‌سازی شده تجهیز خواهد شد. دنده ششم در این گیربکس موجب پایین نگاه داشتن دور موتور، کاهش مصرف سوخت، کاهش فشار روی موتور در سرعت‌های بالا شده و در نهایت به عمر قوای محرکه خودرو می‌افزاید.

رانا پلاس جدید ایران‌خودرو چه مشخصاتی دارد؟

از جمله تجهیزات رانا پلاس می‌توان به فرمان برقی، کروز کنترل، مجموعه کنسول میانی بین دو صندلی و مجموعه کلیدهای شیشه بالابر درها و آیینه برقی جدید، غربیلک فرمان با آرم کرومی به همراه کلیدهای کنترلی بر روی فرمان (MFC) اشاره کرد. همانطور که گفتیم گیربکس MT6 و سقف شیشه‌ای نیز بر روی نسخه جدید این خودرو قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که رانا پلاس جدید امکانات و تجهیزات به‌روز‌شده رانا پلاس فعلی یعنی چراغ‌های جلو و عقب جدید، جلو پنجره طرح جدید، مجموعه صندلی‌ها با روکش جدید به همراه ایزوفیکس، دستگیره‌ها و زه‌های جانبی هم رنگ بدنه، آینه‌های جانبی جدید راهنمادار و سنسور دنده عقب را نیز در برخواهد داشت.

درخواست فروش سفارشی خودرو

    ثبت درخواست فروش سفارشی خودرو
    ممکن است شما دوست داشته باشید
    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.