نسل جدید نیسان زامیاد با نام اکستند به بازار عرضه خواهد شد

اتاق بزرگتر و موتور جدید!

0 523

گروه خودروسازی سایپا و شرکت زامیاد قصد دارند تا در ماه آینده نسل جدید نیسان وانت را با نام نیسان اکستند به بازار عرضه کنند. این خودروی محبوب و قدیمی قرار است تا با اتاقی بزرگتر و موتوری کم‌مصرف‌تر نسبت به قبل تولید شود.

به گزارش کارنامه، نیسان زامیاد اکستند نمونه بهینه نیسان آبی است و شرکت زامیاد با هدف ارتقای رضایت مشتریان و همچنین ایجاد ظرفیت برای پشتیبانی از استانداردهای جدید ۸۵گانه این خودرو را ارتقا داده است.

مزایای نیسان جدید نسبت به نیسان قدیمی

سید محسن مرتضوی، مدیر عامل زامیاد با بیان اینکه شرکت زامیاد به‌منظور مشتری‌مداری، ارتقای ایمنی و رفاه رانندگان، اقدام به طراحی و تولید وانت زامیاد (نیسان) جدید با نام اکستند کرده است،‌ افزود: به‌منظور بهبود شرایط نشستن راننده و افزایش ایمنی خودرو یاد شده، طول کابین این محصول ۱۶ سانتی‌متر افزایش پیدا کرده است که این افزایش فضا، امکان استفاده از صندلی‌های مجزا برای راننده و سرنشین با قابلیت تنظیم موقعیت صندلی و زاویه پشتی آن را فراهم کرده است؛ این امر توانسته میدان دید راننده و تسلط بر غربیلک فرمان را بهبود ببخشد. در راستای تحقق افزایش فضای کابین، قالب‌های بدنه این محصول، بازطراحی و نوسازی شده‌اند و همچنین تزئینات داخلی اتاق، کاملاً تغییر کرده است.

مدیرعامل شرکت زامیاد درباره دیگر مزایای این محصول نسبت به وانت زامیاد معمولی که از ابتدای مردادماه سال جاری تولید آن آغاز خواهد شد،‌ تصریح کرد: با توجه به تفکیک صندلی‌های راننده و سرنشین، از فضای بین دو صندلی برای جانمایی کنسول استفاده شده است که این امر علاوه بر پرکردن فضای بین دو صندلی و زیبایی کابین، فضای کاربردی مناسبی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. همچنین با توجه به پوشش فومی دَر کنسول، در صورت استفاده راننده از فضای کابین برای استراحت، یکپارچگی صندلی‌ها مشابه طرح قدیم نیسان (صندلی نیمکتی) فراهم می‌شود.

او افزود: با آستر شدن بدنه و اتاق بار اکستند، مقاومت رنگ بدنه در مقابل خوردگی و ضربه افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند. ضمن اینکه ثابت‌کننده‌های خط مونتاژ این محصول، نوسازی شده است که سبب کنترل دقیق‌تر فواصل و هم‌سطحی قطعات و همچنین موجب بهبود توازن دَرها، تغییر طرح نوار آب‌بندی دور دَرها و در نهایت جلوگیری از نفوذ آب می‌شود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: وانت نیسان اکستند تولیدشده می‌تواند مبنای تغییر طرح‌های آتی از جمله تغییر چراغ‌های جلو، جلو پنجره، سپر و … باشد.

گفتنی است، طراحی و تولید تزئینات داخلی محصول وانت زامیاد (نیسان) جدید، شامل پوشش سقف، پوشش دیواره پشتی، کاور ستون‌ها، کاور زیر داشبورد، کف‌پوش و کاور دسته دنده است، ضمن اینکه در تولید تزئینات داخلی از مواد منطبق با استانداردهای روز، به‌ویژه استانداردهای ایمنی مربوط به مقاومت در برابر UV و عدم انتشار شعله استفاده شده است.

موتور این خودرو نیز نسبت به گذشته تغییراتی را تجربه کرده و زامیاد نام آن را از Z24 به M24 پلاس تغییر داده است. موتور M24 پلاس نسبت به Z24 دارای مصرف کمتر، سیستم برقی ارتقا یافته و استهلاک کمتر است.

مقایسه موتور Z24 و موتور M24 پلاس

مشخصات موتور Z24 موتور M24 پلاس
حداکثر توان خروجی ۹۴ اسب بخار ۹۴ اسب بخار
حداکثر گشتاور خروجی ۱۸۷ نیوتن متر ۱۸۰نیوتن متر
تعداد سوپاپ ۸ ۸
دریچه گاز سیمی برقی
استاندارد آلایندگی یورو ۵ یورو ۵
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.