پلیس: با وکالت‌نامه خودرو معامله نکنید!

0 3,034
معامله خودرو با وکالت‌نامه مشکلات و دردسرهای متعددی به‌همراه دارد. پلیس راهور بر عدم انجام معاملات خودرو با وکالت‌نامه تأکید داشته و به هم‌وطنان توصیه می‌کند تا هرگونه خرید و فروش خودرو را طبق روال معمول و بدون وکالت‌نامه انجام دهند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

معامله خودرو با وکالت‌نا‌مه دارای مزایای اندک و معایب متعددی است. اول از همه باید به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و پرداخت هزینه لازم جهت صدور وکالت‌نامه اشاره کرد. در ضمن، اعتبار وکالت‌نامه‌ها همیشگی نیست و در مدت‌زمان خاصی به پایان می‌رسد. همچنین طبق قانون در صورت فوت یکی از طرفین، وکالت‌نامه از اعتبار ساقط می‌شود.

از این گذشته، زمانی که خودرو به‌صورت وکالتی به فروش می‌رسد، خریدار با پلاکی تردد می‌کند که هنوز به نام مالک قبلی است. بنابراین هرگونه تخلف به پای مالک قبلی نوشته می‌شود.

باید خاطرنشان کرد که در معاملات وکالتی، نقش پلیس راهور در بازرسی خودرو حذف شده و در نتیجه نمی‌توان به اصالت و کیفیت خودرو اعتماد کرد.

بنابراین بهتر است طبق توصیه پلیس راهور و به‌منظور جلوگیری از مسائل و مشکلات احتمالی آینده، عدم انجام معاملات خودرو با وکالت‌نامه را ملاک قرار داده و طبق روال قانونی مراحل را طی کرد. معامله امن خودرو شامل تنظیم مبایعه‌نامه و مراجعه به مراکز تعویض پلاک می‌شود و علیرغم وقت‌گیر بودن، ارزش قانونی بیشتری دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.