خودروهای سایپا در بازار روسیه با چه قیمتی به فروش می‌رسند؟

0 658
گروه صنعتی سایپا قرار است در سال ۲۰۲۴، هاچبک کوییک و همین‌طور سدان‌های ساینا S و شاهین را روانه بازار روسیه کند. مشخصات و قیمت شاهین در روسیه و همین‌طور دو خودروی دیگر در یک وب‌سایت محلی اعلام شده است.

خودروهای کوییک، ساینا S و شاهین به عنوان خودروهای اقتصادی در دسترس مشتریان روسی قرار می‌گیرند. صادراتی‌های ایرانی باید با خودروهای اوتوواز در روسیه رقابت کنند. با انتشار این خبر، رسانه‌های روسی شروع به اطلاع‌رسانی درباره محصولات سایپا کرده و مشخصات فنی و قیمت آن‌ها را در دسترس مخاطبین قرار داده‌اند.

با استناد به یکی از وب‌سایت‌های روسی، ساینا S و کوییک با موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر ۸ سوپاپه با قدرت ۸۷ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر و در دو مدل دنده دستی و دنده اتوماتیک عرضه می‌شوند. ساینا S در مدل پایه با قیمت ۱ میلیون و ۲۲۰ هزار روبل (حدود ۱۲.۸ هزار دلار) به فروش می‌رسد. قیمت کوییک نیز از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار روبل (حدود ۱۵.۷ هزار دلار) شروع می‌رسد.

سدان مدرن‌تر و پرچم‌دار اصلی سایپا، یعنی شاهین نیز با موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر در دسترس مشتریان روسی قرار می‌گیرد. حدود ۱۰۹ اسب بخار قدرت و ۱۷۸ نیوتن متر گشتاور از طریق گیربکس ۵ سرعته دستی یا CVT‌ اتوماتیک به چرخ‌های جلو وارد شده و موجب حرکت ماشین می‌شود. قیمت شاهین در روسیه نیز از ۲ میلیون و ۵۰ هزار روبل آغاز شده که تقریبا برابر با ۲۱.۵ هزار دلار است.

در حال حاضر ساینا S، کوییک و شاهین به ترتیب حداقل با قیمت ۲۴۱، ۱۹۳ و ۴۲۵ میلیون تومان از درب کارخانه خارج می‌شوند. قیمت بازار آزاد این محصولات نیز به ترتیب ۳۵۰، ۳۴۹ و ۵۷۰ میلیون تومان است. اگر قیمت روز دلار را حدود ۴۹ هزار تومان در نظر بگیریم، این خودروها در بازار آزاد به ترتیب حدود ۷۱۴۲، ۷۱۲۲ و ۱۱۶۳۲ دلار قیمت دارند. البته نباید فراموش کرد که قیمت شاهین در روسیه و همین‌طور قیمت اعلامی برای دو خودروی دیگر مربوط به سال ۲۰۲۴ هستند. در ضمن، امکانات و تجهیزاتی که سایپا برای خودروهای صادراتی در نظر گرفته، هنوز مشخص نشده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.