خرید و فروش سهمیه بنزین ممنوع شد

مسدودی کارت و جریمه در انتظار متخلفان است

0 2,503
اطلاعیه جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران حکایت از ممنوعیت خرید و فروش سهمیه بنزین دارد.

در این اطلاعیه که امروز منتشر شده است شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ضمن اشاره به ممنوعیت خرید و فروش سهمیه بنزین عنوان کرده است که متخلفان از این قانون علاوه‌بر مسدودی کارت، جریمه نیز خواهند شد.

در این اطلاعیه‌ آمده است:

«شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به اطلاع همه دارندگان کارت هوشمند سوخت اعم از بنزین و نفت‌ و گاز می‌رساند، بر اساس مواد ۹ و ۱۶، ضوابط اختصاصی فرآورده‌های نفتی، منبعث از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خرید و فروش فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای (نرخ اول و دوم) از طریق سهمیه شخص دیگر مانند خرید و فروش از محل سهمیه کارت هوشمند سوخت وسایل نقلیه، ممنوع است.

در صورت احراز تخلف از سوی مراجع صالح رسیدگی، علاوه بر مسدودی کارت هوشمند سوخت، متخلف مشمول جریمه‌ای معادل دو تا چهار برابر ارزش فرآورده (به نرخ بین‌المللی ماه مربوطه) خواهد شد.

بر این اساس و با توجه به اطلاع‌رسانی به عمل آمده، اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده وسایل نقلیه می‌بایست به‌منظور پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی تمهیدات لازم را در حفظ، نگهداری و عدم واگذاری به غیر کارت هوشمند سوخت وسیله نقلیه به عمل آورده و مسئولیت هرگونه خرید یا فروش غیرقانونی سهمیه سوخت برعهده آنان خواهد بود.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.