وعده عرضه خودرو با قیمت کمتر از ۶ هزار دلار!

0 682
منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت، پس از وعده حذف قرعه‌کشی خرید خودرو تا پایان سال، قول عجیب دیگری را به مردم ایران داد. براساس وعده وی در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ می‌توانیم منتظر عرضه انواع خودروی ارزان‌قیمت باشیم به‌طوری که قیمت این خودروها احتمالا کمتر از ۶ هزار دلار خواهد بود!

این وعده نه‌چندان منطقی جناب منطقی احتمالا به پروژه معروف ایران‌خودرو اشاره می‌کند که هدف آن ساخت محصولات مبتنی بر رنو کوئید است. گفته می‌شود ایران‌خودرو قصد دارد با اعمال تغییرات ظاهری و باطنی، کوئید را به یک محصول ایرانی ارزان‌قیمت تبدیل کند.

وعده عرضه خودروی ارزان‌قیمت در راستای هدف تولید خودرو برای دهک‌های درآمدی پایین مطرح شده که به گفته آقای منطقی، تنها محدود به کشور عزیزمان نمی‌شود و یک مسئله جهانی است.

خودروی ارزانی که در بهمن‌ماه رونمایی می‌شود، از جذابیت ظاهری کافی برخوردار بوده و علیرغم هزینه پایین، دارای امکانات و تجهیزات لازم است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، این خودروی اقتصادی اسرارآمیز در شهریورماه سال ۱۴۰۲ روانه بازار می‌شود.

البته منطقی به‌طور صریح بیان نکرده که قیمت خودروی جدید حتما کمتر از ۶ هزار دلار خواهد بود. این موضوع کاملا به مشارکت سازندگان و اوضاع اقتصادی ایران در طول سال بستگی دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.