اعلام زمان بازگشایی سامانه یکپارچه تخصیص برای ۳ درصد متقاضی جامانده

0 935

در نوبت دوم طرح فروش یکپارچه در سال ۱۴۰۲، حدود ۳ درصد از متقاضیان واجدالشرایط پس از دریافت پیام «عدم تخصیص خودرو» دچار سردرگمی شدند، چون قرار بر این بود که به تمام واجدین شرایط، خودرو تخصیص داده شود. در همین راستا، مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از بازگشایی سامانه یکپارچه برای جاماندگان در شهریورماه خبر داد.

نوبت دوم طرح فروش یکپارچه از طریق سامانه انحصاری صمت در خردادماه آغاز شد. در این طرح، شرکت دولتی سایپا و سه شرکت خصوصی کرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور محصولات متنوع خود را به عرضه درآوردند. بیش از ۲ میلیون نفر در سه گروه متقاضیان عادی، مادران دارای دو فرزند و مالکین خودروهای اسقاطی در این طرح شرکت کردند، ولی اتفاق جالبی در این طرح رخ داده است.

با توجه به حذف قرعه‌کشی و تبدیل آن به اولویت‌بندی، قرار بر این شد که در سال ۱۴۰۲ به تمام ثبت‌نام‌کنندگان واجد شرایط خودرو تخصیص داده شود. اما در نوبت دوم طرح فروش جامع، حدود ۳ درصد از واجدین شرایط پیامک مبنی بر «عدم تخصیص خودرو» را روی نمایشگر گوشی هوشمند خود مشاهده کردند، چراکه خودروساز مربوطه، ظرفیت متناسب با تقاضا را نداشته است. به این ۳ درصد متقاضی وعده داده شد که سامانه یکپارچه بار دیگر به‌طور اختصاصی برای آنها بازگشایی می‌شود.

سامانه یکپارچه شهریور باز می‌شود

حال با توجه به اظهارات مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، زمان بازگشایی سامانه یکپارچه برای جاماندگان به شهریورماه موکول شده است. اواخر مردادماه تاریخ دقیق این بازگشایی مشخص می‌شود تا متقاضیان بتوانند خود را برای ثبت نام مجدد در این سامانه آماده کنند. پس از تخصیص خودرو به این گروه خاص، امکان ویرایش خودرو برای متقاضیان فراهم می‌شود.

پس از بازگشایی سامانه یکپارچه برای جاماندگان در شهریورماه و تکمیل نوبت دوم، زمان برگزاری نوبت سوم فروش جامع خودرو مشخص می‌شود. طبق ادعای خودروسازان، متقاضیان به ترتیب اولویت و بدون تأخیر، خودروی خریداری‌شده را تحویل می‌گیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.