ازسرگیری عرضه خودرو در بورس کالا در آینده نزدیک

0 1,676
بر خلاف استراتژی مطلق وزارت صمت مبنی بر متمرکزسازی روند فروش خودروها، وزیر امور اقتصادی کشور در مصاحبه اخیر خود به لزوم ازسرگیری عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرده و آن را راه‌حلی مؤثر برای رفع برخی مشکلات موجود در بازار خودرو می‌داند.

وزارت صمت مخالف سفت و سخت عرضه خودرو در بورس کالا است. این وزارت با راه‌اندازی سامانه یکپارچه فروش، خودروسازان را ملزم به عرضه محصولات خود در یک بستر مشترک کرده و باقی روش‌های فروش را مسدود ساخته است. با این حال طبق گفته سخنگوی اقتصادی، سازمان بورس و اوراق بهادار می‌تواند با کاربرد ابزارهای مختلف در بازار سرمایه، نقش بسزایی در تأمین مالی داشته باشد. بورس کالا به نوبه خود یک راه‌حل عالی برای حل برخی مشکلات موجود در بازار خودرو به حساب می‌آید.

در مرحله اول عرضه خودرو در بورس کالا، هنوز توافق قطعی با وزارت صمت صورت نگرفته بود. این امر باعث شد تا دو بخشنامه متفاوت از سوی وزارت صمت و یک دستورالعمل و شیوه‌نامه توسط بورس کالا صادر شود. برای ایجاد هماهنگی و تدوین یک بخشنامه واحد، عرضه خودرو در بورس کالا به حالت تعلیق درآمد. ولی این طرح از دستور کار خارج نشده و ازسرگیری عرضه خودرو در بورس کالا پس از هماهنگی با وزارت صمت، در آینده نزدیک اتفاق می‌افتد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.