بدعهدی سایپا در تحویل خودرو به مشتریان

2 1,204
شرکت سایپا بدلیل بدعهدی خود در قبال تحویل خودروی مشتریان، موجب نارضایتی آن‌ها شده است. حواله داران بسیاری از محصولات سایپا از جمله شاهین، ساینا دوگانه سوز و انواع وانت نیسان مدت‌ها از زمان تکمیل وجه‌شان گذشته ولی خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند.

به گزارش کارنامه و به نقل از فارس، کاربران با انتقاد از تاخیر در تحویل خودرو به مشتریان توسط این خودروساز، عنوان کرده‌اند که دلایل عدم تحویل خودرو توسط شرکت سایپا در موعد مقرر به مشتریان پیگیری شود و مسئولان جلوی بدعهدی این خودروساز در عمل به تعهدات را بگیرند.

در ماه های گذشته گزارش های مختلفی از عدم تحویل به موقع خودرو توسط خودروسازان به خبرگزاری فارس رسیده است. ضمن اینکه پویش های متعددی توسط کاربران خبرگزاری فارس در بخش فارس من ثبت شده مبنی بر اینکه خودروسازان مختلف از جمله شرکت سایپا به تعهداتشان درخصوص مشتریان عمل نمی‌کنند و خودروهایشان را به مشتریان تحویل نمی‌دهند.

براساس گزارش رسمی که شرکت سایپا به بورس ارائه داده است، این شرکت در ۵ ماه نخست امسال ۱۲ هزار خودروی تولید خود را به مشتریان عرضه نکرده است.

همچنین برررسی اطلاعات منتشر شده سایپا در سایت کدال سازمان بورس، این خودروساز در مرداد فقط ۲۶ درصد از شاهین‌های تولیدی خود را برای مشتریان فاکتور کرده است.

البته به دنبال طرح مسائلی از سوی مشتریان مبنی بر عدم تحویل خودروهای شاهین این شرکت خودروساز اعلام کرد که تولید و فاکتور شاهین در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، با این وجود مردم از عدم تحویل خودرو توسط این خودروساز گلایه دارند.

کارشناسان معتقدند که  علت عدم تحویل خودرو به مشتریان و کاهش عرضه خودرو به بازار، ناشی از برنامه خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو و سپس عرضه با نرخ‌ها جدید است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. مهدی
    مهدی می گوید

    مقایسه فروش سال گذشته با امسال یه نکته انحرافی است. سال پیش از ۴۰۰۰ شاهین در بورس ۱۵۰۰ تا با قیمت پایه فروش رفته لذا باید دید سال پیش چه تعداد درخواست بوده وچه تعداد تحویل شده بعد مقایسه کرد.

  2. مهدی
    مهدی می گوید

    ۶ماه هست تامین وجه شاهین کردم متاسفانه در قرارداد یه جانبه از سود مشارکت خبری نیست این در حالی است که خودروسازان موظف هستند به موعد بیش از ۹۰ روز سود مشارکت بدهند

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.