ورود اولین محموله خودروهای وارداتی سایپا در اواسط بهمن‌ماه

0 663

سایپا به‌عنوان یکی از شرکت‌های مجاز برای واردات خودرو از سوی وزارت صمت انتخاب شده و قرار است محصولات متعددی را با همکاری شرکت چانگان وارد کشور کند. کراس اوورهای CS35 پلاس و CS55 پلاس اولین محموله خودروهای وارداتی سایپا به حساب می‌آیند که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، حدودا اواسط بهمن‌ماه وارد کشور می‌شوند.

البته CS35 پلاس و CS55 پلاس تنها خودروهای جدید در سبد محصولات سایپا نیستند. چانگان Uni-T نیز در دستور کار واردات این گروه صنعتی قرار دارد. در حال حاضر ثبت سفارش برای ۲۰ هزار دستگاه خودرو انجام شده و سایپا مشغول مذاکره با بانک مرکزی جهت پرداخت مبالغ ارزی است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، اولین محموله خودروهای وارداتی سایپا متشکل از ۱۰۰ دستگاه خودروی چانگان CS35 پلاس و چانگان CS55 پلاس است. طبق وعده سایپا، پس از تعیین مسیر انتقال ارز به‌طور ماهیانه ۴ هزار دستگاه از این دو محصول خارجی روانه بازار خواهد شد.

بر اساس اظهارات معاون خرید سایپا در مورد توافقات صورت گرفته با شریک چینی، چانگان قرار است حدود ۱۲ هزار دستگاه خودروی CS35 پلاس و CS55 پلاس را در مدت ۳ ماه آماده کند. اگر مشکل خاصی در تأمین ارز یا شرایط سیاسی دو کشور به وجود نیاید، واردات این دو خودرو بدون محدودیت تیراژ ادامه پیدا می‌کند.

Uni-T یکی دیگر از محصولات کمپانی چانگان

از طرف دیگر، اقدامات و توافقات لازم برای ورود چانگان یونیتی نیز انجام شده است و این کراس اوور جذاب و خوش‌چهره نیز احتمالا در اردیبهشت‌ماه سال آینده و با ظرفیت ۲۰۰۰ دستگاه، وارد کشور می‌شود. خودروی Uni-T یکی از جدیدترین محصولات کمپانی چانگان به‌شمار می‌آید که سال گذشته به بازار جهانی معرفی شده و دارای تکنولوژی و طراحی مدرن و پیشرفته است.

بد نیست بدانید چانگان یکی از شرکت‌های مطرح و خوش‌سابقه چینی و همین‌طور شریک قدیمی سایپا است که تنها در سال گذشته توانسته بیش از ۲.۵ میلیون دستگاه تولید و بخش عمده‌ای از آن را به نقاط مختلف جهان صادر کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.