سایپا به دنبال واردات خودروهای فرانسوی به ایران

0 1,026
مصوبه آیین‌نامه واردات خودرو به تازگی توسط هیئت دولت به امضا رسیده، اما ظاهرا خودروسازان از مدت‌ها پیش به فکر رایزنی با شرکت‌های خارجی افتاده و خود را برای چنین روزی آماده کرده‌اند. سایپا نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت خودرو، با ۱۶ برند متفاوت برای واردات مذاکره کرده است. این شرکت به دنبال واردات خودروهای فرانسوی به ایران بوده و احتمالا اولین محموله واردات شامل برندهای فرانسوی می‌شود.

به گفته مدیرعامل سایپا، واردات برخی مدل‌های فرانسوی در حال نهایی شدن است. همچنین مذاکره برای ورود خودروهای اقتصادی با برند رنو رو به پایان بوده و احتمالا خودروهایی نظیر مگان ۲۰۲۲ و ساندرو در آینده نزدیک وارد بازار ایران می‌شوند.

خودروی HRC3 سیتروئن نیز یکی دیگر از گزینه‌های بالقوه برای واردات است که در سبد محصولات سایپا قرار می‌گیرد. ظاهرا حدود ۷۰ درصد زیرساخت‌های لازم برای تولید HRC3 در کشور وجود دارد و سایپا می‌تواند عرضه این محصول را بر عهده بگیرد.

ناگفته نماند که برندهای چینی نیز برای واردات لحاظ شده‌اند. سایپا به طور خاص دست روی دو مدل چانگان گذاشته و مذاکره با شریک چینی برای سفارش آن‌ها رو به پایان است.

خودروهای فرانسوی شهرت خوبی در بازار خودرو ایران داشته و دارند و به نظر می‌رسد سایپا در تلاش است تا چند مدل فرانسوی را در اولین محموله واردات خود جای دهد. با ورود برندهای رنو و سیتروئن، احتمالا ایران‌خودرو نیز به سراغ شریک قدیمی خود، یعنی پژو برود، البته پیش از هر چیز باید بدهی خود به این شرکت را تسویه کرده و دلخوری‌ها را از بین ببرد!

ناگفته نماند که تمرکز واردات روی خودروهای اقتصادی معطوف است. باید دید که آیا خودروسازان فرانسوی دارای محصولاتی با سقف قیمت ۱۰ هزار دلار هستند یا گروه خودروسازی سایپا از خیر مشوق‌های مربوط به واردات خودروهای اقتصادی گذشته و به دنبال واردات خودروهای گران‌تر است؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.