سایپا شاهین دنده‌ای تیپ G؛ در بازار ارزان‌تر از کارخانه

0 2,628

بررسی‌های میدانی بازار خودرو حکایت از آن دارد که در حال حاضر قیمت سایپا شاهین دنده‌ای تیپ G در بازار آزاد نسبت به قیمت کارخانه‌ای آن کمتر شده است.

در اکثر آگهی‌های منتشرشده قیمت سایپا شاهین دنده‌ای تیپ G در بازار آزاد در بازه ۳۳۳ تا ۳۴۳ میلیون تومان قرار دارد در حالی که قیمت کارخانه‌ای این سدان برابر با ۳۴۳ میلیون و ۶۹۳ هزار تومان است.

در این شرایط اما دلالان همچنان در تلاش‌اند تا با فضاسازی و انتشار آگهی‌های جعلی این خودرو را با قیمتی نزدیک به قیمت کارخانه به فروش برسانند و سود بیشتری را از آن خود کنند.

چرا قیمت خودرو در بازار آزاد کاهشی شد؟

دو عامل اصلی که در شرایط فعلی سبب شده قیمت خودرو در بازار آزاد کاهشی شود نزول نرخ دلار و احتمال بالای دستیابی به توافق هسته‌ای جدید است.

در حال حاضر دلار در کانال ۲۵ هزار تومان به سر می‌برد و نسبت به همین چند ماه پیش در حدود ۳ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است. کاهش قیمتی که به‌طور قطع بر روی قیمت‌ها در بازار آزاد تأثیر مستقیم می‌گذارد.

از طرف دیگر اخبار منتشرشده از وین حکایت از آن دارد که مذاکره‌کنندگان به حصول توافق بسیار نزدیک شده و احتمالا در طی هفته آینده شاهد دستیابی به برجام ۲ خواهیم بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.