شاهین سایپا اواخر مرداد ماه در بورس کالا عرضه می‌شود

0 1,954
هفته چهارم مردادماه با عرضه شاهین سایپا در بورس کالا همراه خواهد بود. با موافقت وزارت صمت، عرضه خودرو در بورس کالا از سر گرفته شده و حالا قرار است اواخر ماه جاری، مرحله دوم حراج آغاز شود.

خودروی شاهین یکی از جدیدترین محصولات شرکت سایپا است که به‌عنوان یک خودروی اقتصادی در اواخر سال گذشته روانه بازار شد. در روزهای پایانی اسفندماه، حدود ۳۰۰ دستگاه از این خودروی جذاب در اختیار خریداران قرار گرفت و در همان زمان بود که بورس کالا نیز با ورود شاهین به بازار بورس موافقت کرد. بدین ترتیب بر اساس ماده ۱۸ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی، قیمت شاهین نیز حین حراج در بورس کالا، دیگر تحت نظارت شورای رقابت و ستاد تنظیم بازار نخواهد بود.

مرحله دوم حراج خودرو در بستر بورس در تاریخ ۲۶ مردادماه آغاز می‌شود. علاوه بر عرضه شاهین سایپا در بورس کالا دو محصول جذاب بهمن موتور به نام دیگنیتی پرایم و فیدلیتی نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

بهمن موتور قرار است ۲۵۰ دستگاه دیگنیتی و ۳۵۰ دستگاه فیدلیتی را در بورس کالا به حراج بگذارد. با این حال، سایپا هنوز به‌طور رسمی مشخص نکرده که چه تعداد شاهین در بورس کالا به فروش گذاشته خواهد شد. اطلاعات تکمیلی در این باره به‌زودی اعلام می‌شود.

بد نیست بدانید که حراج خودرو در بستر بورس، کمی پس از پایان مرحله اول و تحویل خودروها به خریداران، به دستور وزارت صمت به حالت تعلیق درآمد. اگرچه در ظاهر عملکرد بورس تضاد خاصی با قوانین موجود نداشت، ولی مخالفت وزارت صمت به بهانه مشکلات حقوقی و تعزیراتی باعث شد فرایند عرضه خودرو در بورس کالا درست چند ساعت قبل از شروع مرحله دوم، متوقف شود. ولی پس از انجام مذاکرات یک‌ماهه و توافق نهایی با وزارت صمت، بورس کالا بالاخره در ۲۱ تیرماه توانست جواز ادامه فعالیت در حوزه فروش خودرو را دریافت کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.