نشانه‌هایی از ورود نمایندگان خودروسازان به ایران

0 3,022
با تحقق ازسرگیری واردات خودرو، تکاپوی خاصی در بین واردکنندگان و مونتاژکنندگان داخلی به وجود آمده است. اخیرا تصویر بحث‌برانگیزی در فضای آنلاین منتشر شده که تابلوی یک مجموعه را با لوگوی بزرگ کیا نمایش می‌دهد. آیا این تصویر می‌تواند به ورود نمایندگان خودروسازان به ایران اشاره داشته باشد؟

رئیس مجلس چندی پیش قانون مجوز ۵ ساله واردات خودرو را به رئیس جمهور ابلاغ کرد. متن این قانون نیز به‌طور عمومی منتشر شده و ظاهرا قرار است دستورالعمل نهایی واردات خودرو تا آخر خردادماه اعلام شود.

به نظر می‌رسد برخی شرکت‌ها با یقین کامل نسبت به تصویب قوانین مندرج در آیین‌نامه‌ای که هنوز به‌طور کامل تعریف نشده، اقدام به ثبت سفارش برای واردات خودرو کرده‌اند تا بلکه از رقبای خود پیشی بگیرند.

حرف و حدیث‌های متعددی درباره تابلوی حاوی لوگوی کیا وجود دارد. برخی کاربران بر این باورند که ورود نمایندگان خودروسازان به ایران آغاز شده و مجموعه مذکور قرار است به‌عنوان نمایندگی شرکت کیا مشغول به کار شود.

البته نکته مهمی در این میان مطرح است که به‌هیچ‌وجه نباید آن را نادیده گرفت. قانون کلی واردات خودرو، شروط و محدودیت‌های آن (مثلا سقف قیمت، تعرفه واردات، مالیات و غیره) هنوز مشخص نشده است.

از طرف دیگر نباید فراموش کرد که به سبب تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران، بعید است نمایندگی‌های شرکت‌های خارجی مستقیما وارد تعامل با واردکنندگان داخلی شوند. احتمال می‌رود خرید خودروها از طریق دلالان کشورهای همسایه صورت می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.