ایران خودرو به‌زودی از مدل برقی ری‌را رونمایی می‌کند

0 3,159

بنابر اعلام مدیرعامل ایران خودرو، نخستین کراس‌اوور برقی ملی بر پایه پلتفرم k125 خودروی «ری را» در مهرماه سال جاری رونمایی خواهد شد.

به گزارش کارنامه، علیمردان عظیمی مدیرعامل ایران خودرو در نشست با رییس، نایب رییس، سخنگو و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت حمایت از تولید خودروی برقی گفت: از پاییز امسال برنامه‌ریزی برای تأمین قطعات این خودرو را آغاز خواهیم کرد و طبق برنامه طی ۱۸ ماه تا دو سال این خودرو را به تولید انبوه خواهیم رساند.

وی ادامه داد: با اختصاص صرفه‌جویی حاصل از کاهش مصرف سوخت به تولید خودروی برقی، به‌ویژه در شبکه تاکسی‌رانی که ظرفیت تولید ۱۰ هزار دستگاه در سال وجود خواهد داشت، می‌توان زمینه تسریع در اجرای این طرح را ایجاد کرد.

وی توسعه خودروی برقی را الزامی برای ایران خودرو عنوان کرد و لازمه دستیابی به اهداف این حوزه را ایجاد زیرساخت‌های لازم و مقدمات استفاده از خودروی برقی در کشور دانست و افزود: پیش‌بینی می‌کنیم در صورت ایجاد الزامات، در کم‌تر از دو سال آینده بتوانیم نخستین خودروی برقی ایران خودرو را وارد بازار کنیم.

عظیمی ضمن اشاره به برنامه این شرکت درخصوص توسعه خودرو‌های برقی و هیبریدی، خاطرنشان کرد: هم راستا با سیاست‌های کلان اقتصاد کشور و وزارت صمت و در راستای کاهش مصرف سوخت که در حال حاضر نیاز روزانه مازاد بر ظرفیت تولید آن است، توسعه خودرو‌های برقی و هیبریدی را دنبال می‌کنیم و نمونه خودرو برقی تولیدشده ایران خودرو به تأیید وزیر محترم صمت هم رسیده است.

مدیرعامل ایران خودرو تولید خودروی هیبریدی را هم از دیگر طرح‌های توسعه‌ای ایران خودرو برشمرد و با بیان این که استفاده از این خودرو‌ها سبب کاهش قابل توجه و بهینه‌سازی مصرف بنزین خواهد شد، افزود: نمونه اولیه تارای هیبریدی ایران خودرو در ۱۶ ماه آینده به تولید خواهد رسید و شرایط تولید بهتری را هم خواهد داشت.

وی طراحی موتور سه سیلندر را دیگر طرح توسعه‌ای ایران خودرو دانست و گفت: نخستین موتور از این خانواده در بهار سال آینده به تولید خواهد رسید و به این ترتیب گام بلندی در مسیر کاهش مصرف سوخت برداشته خواهد شد.

رفع علت ۶۵ درصد از مراجعات به شبکه خدمات پس‌ازفروش

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین از افزایش کیفیت محصولات این گروه صنعتی با رفع ایراد ۳۴ قطعه شناسایی‌شده در شبکه تأمین که علت ۶۵ درصد از مراجعات به شبکه خدمات پس از فروش است، تا پایان پاییز خبر داد.

وی با تأکید بر اینکه در حال افزایش کیفیت و استاندارد در سطح قطعه‌سازان هستیم، ادامه داد: انتظار داریم با این رویکرد بتوانیم تحول مهمی را در کیفیت محصولات رقم بزنیم.

عظیمی در تشریح مشکلاتی که گریبان‌گیر صنعت خودرو است، گفت: صنعت خودرو مشکلاتی دارد که برخی سیاست‌های نادرست به این مشکلات دامن زده است، اگر مشکل قیمت‌گذاری دستوری حل نشود، امکان اجرای دقیق و به‌موقع طرح‌ها وجود نخواهد داشت.

وی افزود: باید خودروسازان و نهاد‌های مرتبط به قیمت‌گذاری، با تشریح شاخص‌های تاثیرگذار در بهای تمام‌شده تولید به ادبیات مشترکی برسند تا به دور از نظرات غیرکارشناسی سبب توزیع یارانه از جیب سهام‌داران به برخی افراد که مشتریان واقعی و نهایی نیستند، نشوند و از زیان بیش‌تر صنعت خودرو هم جلوگیری کنند.

مدیرعامل ایران خودرو تأکید کرد: در شرایطی که نهاده‌های تولید با قیمت‌های بورس خریداری می‌شود نمی‌توان محصول را با قیمت دستوری و بسیار پایین‌تر از بهای تمام‌شده تولید به فروش رساند و این برخلاف اصول اقتصاد است.

وی گفت: از ابتدای سال تاکنون با وجود مشکلات متعدد و شرایط تحریم موفق به افزایش حدود ۲۰ درصدی تولید شده‌ایم و این میزان در نیمه دوم سال به ۳۰ درصد خواهد رسید.

عظیمی تصریح کرد: با آزادسازی قیمت‌ها نیاز به هیچ حمایتی نداریم و می‌توانیم با برنامه‌ریزی براساس ظرفیت‌های تولیدی، محصولات باکیفیت‌تری تولید کنیم و تحویل مشتریان دهیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.