خداحافظ ۲۰۶؛ پژو ۲۲ ساله ایران‌خودرو سرانجام رفتنی شد

0 443

پس از خروج پژو ۴۰۵ و سمند، حالا خبر توقف تولید پژو ۲۰۶ باعث شده یکی دیگر از خودروهای اقتصادی کشور از سبد محصولات ایران‌خودرو حذف شود. پژو ۲۰۶ یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین خودروهای حاضر در بازار ایران است که در سه ماه دوم سال ۱۳۸۰ وارد کشور شد و روی خط مونتاژ قرار گرفت.

پس از تقریبا ۲۰ سال خوش‌خدمتی، ایران‌خودرو تصمیم گرفته در راستای ارتقا و پیشرفت محصولات خود و همچنین تمرکز نیرو و هزینه روی ساخت خودروهای جدیدتر و سازگار با استانداردهای امروزی، پژو ۲۰۶ را از روی خط تولید خارج کند. بدین ترتیب، پس از تحقق برآورد تعهدات به مشتریان، پژو ۲۰۶ در اسفندماه سال جاری برای همیشه از سبد کالاهای ایران‌خودرو حذف می‌شود.

چه خودرویی جایگزین ۲۰۶ خواهد شد؟

توقف تولید پژو ۲۰۶ به معنی ورود خودروهای تازه‌نفس و جدید است. با حذف این هاچبک پرطرفدار، نسخه جدیدی از پژو ۲۰۷ و خودروی دیگری با نام فعلی TF21 در سال آینده به تولید انبوه خواهند رسید. پژو ۲۰۷ جدید از موتور TU3 استفاده می‌کند، در حالی که TF21 در قالب یک خودروی کراس لوک به بازار عرضه می‌شود و به احتمال زیاد به موتور TU5‌ مجهز خواهد بود.

توقف تولید محصولات قدیمی و تعویض آن‌ها با مدل‌های جدید و به‌روز، یکی از فرامین ۸گانه رئیس جمهوری به حساب می‌آید که از بهمن‌ماه سال گذشته تدوین شده و خودروسازان را مکلف به تبعیت از آن کرده است. علاوه بر بهبود و نوسازی وسایل نقلیه در کشور، جایگزینی خودروهای قدیمی و خارج از رده با خودروهای امروزی با استانداردهای جدید، در نهایت موجب افزایش ایمنی شده و رضایت مشتریان را به همراه خواهد داشت. خواه این خودروی قدیمی، محصول بدسابقه‌ای همچون پراید باشد، خواه محصول پرطرفدار و خوش‌ظاهری همچون پژو ۲۰۶. بهره‌گیری از فناوری‌های مدرن و مطابق با استانداردهای ایمنی روز دنیا، حق مسلم تمام هم‌وطنان در ازای هزینه گزافی است که بابت خرید خودرو پرداخت می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.