توقف تولید خودروهای باری قدیمی تا ۲ سال آینده

0 199
مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت از توقف تولید خودروهای باری قدیمی تا ۲ سال آینده و جایگزینی آن‌ها با بن‌سازه‌های جدید تجاری و باری خبر داد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: براساس طرح تحول در صنعت خودرو تا ۲ سال آینده بن‌سازه‌های جدید جایگزین خودرو‌ها و بن‌سازه‌های قدیمی تجاری و باری می‌شوند.

عبدالله توکلی لاهیجانی افزود: یکی از برنامه‌های تحولی در صنعت خودرو، تولید بن‌سازه‌های جدید و حذف خودرو‌های قدیمی است. علت اینکه خودرو‌های تجاری قدیمی همچنان تولید می‌شوند، داخلی‌سازی قطعات مهم این خودرو‌ها در سالیان گذشته است، ما الآن نیاز داریم این داخلی‌سازی را برای محصولات جدید انجام دهیم، اما این اقدام نیاز به تولید در مقیاس بالا دارد تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

وی ادامه داد: در حوزه تولید خودرو‌های تجاری و باری، مقیاس اقتصادی تولید، عامل توجیه سرمایه‌گذاری برای محصولات جدید است برای همین لازم است تولیدکننده‌های مختلف با مشارکت و هم‌افزایی به‌سمت محصولات جدید حرکت کنند.

توکلی گفت: ما باید در حوزه‌های مرتبط با پیشرانه، گیربکس و اجزای کلیدی به‌سمت هم‌افزایی بین شرکت‌ها حرکت کنیم، برای ایجاد این هم‌افزایی هم آیین‌نامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم تا خودروسازان را برای رسیدن به یک بن‌سازه مشترک تشویق کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.