هیوندای، نیسان، تویوتا و جتا به‌زودی در دسترس خریداران قرار می‌گیرند

0 890

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت، فرایند ترخیص خودروهای وارداتی دپوشده در گمرک سرعت بیشتری پیدا کرده است. بنابراین به‌زودی شاهد عرضه خودروهای وارداتی جتا، نیسان تویوتا و هیوندای در بازار کشور خواهیم بود.

با وساطت مستقیم رئیس سازمان ملی استاندارد، خودروهای چانگان و کیا بالاخره از گمرک ترخیص شدند و به نظر می‌رسد سرانجام مشابهی در انتظار خودروهای هیوندای، نیسان، جتا و تویوتا است. رئیس سازمان توسعه تجارت هم در اظهارات اخیر خود ضمن تأکید بر اهمیت سرعت‌بخشی به فرایند ترخیص کالاها از گمرک و اثربخشی مثبت آن‌ها در بازار، از عرضه خودروهای وارداتی جتا و هیوندای و ماشین‌های ژاپنی در آینده نزدیک خبر داده و آینده روشنی را برای بازار خودرو کشور پیش‌بینی می‌کند.

قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی چگونه خواهد بود؟

این‌طور که به نظر می‌رسد، خودروهای وارداتی براساس تعرفه‌های جدید قیمت‌گذاری می‌شوند. با ورود خودروهای وارداتی، بدون شک بازار خودرو از رکود فعلی بیرون می‌آید و به تکاپو می‌افتد. از ابتدای سال تاکنون، نرخ معاملات خودرویی بسیار پایین آمده که یکی از دلایل آن، انتظار متقاضیان از ورود خودروهای خارجی است.

عرضه خودروهای وارداتی جتا نیسان هیوندای و تویوتا در آینده نزدیک، بدون شک یک خبر خوشایند برای این دسته افراد است و می‌تواند اثرات مثبتی در بازار به‌همراه داشته باشد. با تزریق خودروهای وارداتی، شایعات متعددی مبنی بر توقف واردات خودرو رنگ باخته و بازار از لحاظ روانی به‌طور قابل‌توجهی تقویت می‌شود.

از طرف دیگر، با عملی شدن وعده عرضه خودروهای وارداتی به بازار دست‌اول، می‌توان به ورود خودروهای دست‌دوم هم امیدوار بود. در صورت تعریف صحیح و مناسب تعرفه‌ها، خودروهای دست‌دوم می‌توانند نقش مؤثرتری در تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو ایفا کنند.

مکث موتور، مسئولیت عرضه خودروهای وارداتی جتا به بازار کشور را برعهده دارد. پیش‌تر گفته شده بود معین خودرو اروند، واردکننده خودروهای نیسان و کرمان موتور و ایرتویا هم به ترتیب واردکننده محصولات هیوندای و ایرتویا خواهند بود. به‌زودی اطلاعات دقیق‌تری درباره خودروهای وارداتی و واردکنندگان آن‌ها در دسترس اصحاب رسانه قرار می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.