نسخه تمام برقی تارا تا پایان سال راهی بازار خواهد شد

0 1,374
علیرغم نبود زیرساخت‌ها و یارانه‌های لازم برای توسعه فناوری خودروهای برقی، قائم‌مقام توسعه و تولید ایران‌خودرو اخیرا از پروژه آینده این شرکت جهت ساخت خودروی تمام برقی تارا خبر داده و وعده داده است که این خودرو تا پایان سال جاری به مرحله نهایی تولید خواهد رسید.

اکثر خودروسازان بزرگ جهان تیراژ ساخت خودروهای بنزینی را کاهش داده و تمرکز خود را روی ساخت ماشین‌های هیبریدی و تمام برقی گذاشته‌اند. تارا تمام برقی نیز حاصل تلاش سه‌ساله ایران‌خودرو به حساب می‌آید و جزوی از برنامه‌های این شرکت در راستای عرضه محصولات غیرفسیلی و همگام شدن با صنعت خودروسازی جهان است. البته عرضه خودروهای تمام برقی در ایران به شرطی تحقق می‌یابد که زیرساخت‌های مورد نیاز آن‌ها مثل ایستگاه‌های شارژرسانی در سراسر کشور مهیا شود.

تارای تمام برقی از لحاظ کیفیت موتور و گیربکس در سطحی عرضه می‌شود که خریداران حداقل تا شش ماه نیازی به مراجعه به نمایندگی‌ها نداشته باشند. علاوه بر وعده ساخت خودروی تمام برقی تارا یا همان تارا EV تا پایان سال ۱۴۰۱، ایران‌خودرو از تولید دو محصول کاملا جدید در نیمه اول سال آینده خبر داده است.

این شرکت همچنین قصد دارد به منظور افزایش عرضه محصولات به بازار، تولید خودروهای ناقص را به صفر برساند. در حال حاضر حدود ۲۲ هزار خودروی ناقص در پارکینگ ایران‌خودرو وجود دارند که تا پایان مردادماه اصلاح و آماده عرضه به بازار می‌شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.