پیشتازی تویوتا به‌عنوان برترین خودروساز جهان در سال ۲۰۲۳

0 1,927
تویوتا برای چهارمین سال به عنوان خودروساز شماره یک جهان پیشتاز شده است.

به گزارش کارنامه به نقل از ایسنا، تویوتا موتور در سال ۲۰۲۳ بیش از هر خودروسازی فروش داشت و فولکس‌واگن را پشت سر گذاشت و برای چهارمین سال متوالی به برترین خودروساز جهان تبدیل شد. این شرکت امروز، سه شنبه (۳۰ ژانویه) اعلام کرد، فروش جهانی، ۷.۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به رکورد ۱۱.۲ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

تولید با تقاضای هیبریدی و بهبود عرضه افزایش یافته است و  و تولید خودروهای خارج از خط تولید با رشد ۸.۶ درصدی به ۱۱.۵ میلیون دستگاه رسید. تحویل فولکس‌واگن در سال ۲۰۲۳ با ۱۲ درصد افزایش به ۹.۲ میلیون دستگاه رسید.

تویوتا، در مقایسه، ۱۰۴ هزار و ۱۸ دستگاه خودروی الکتریکی فروخته است. در ابتدا، این خودروساز ژاپنی قصد داشت ۲۰۲ هزار دستگاه را در طول سال مالی منتهی به مارس بفروشد اما این هدف را به ۱۲۳ هزار دستگاه در نوامبر کاهش داد و دلیل آن مشکلات تقاضا و عرضه بود. تسلا سال گذشته ۱.۸ میلیون دستگاه خودرو تحویل داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کوجی ساتو، مدیرعامل جدید تویوتا قول داده است که این خودروساز قادر خواهد بود تا سال ۲۰۲۶ سالانه ۱.۵ میلیون خودروی برقی باتری‌دار بفروشد و ۳.۵ میلیون دستگاه را تا سال ۲۰۳۰ بفروشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.