در صورت عدم استفاده از کارت سوختتان غیرفعال خواهد شد

0 3,424
شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در بیانیه اخیر خود به مالکین و دارندگان کارت سوخت هشدار داد که در صورت عدم استفاده از کارت سوخت تا پایان سال جاری، باید منتظر غیرفعال شدن آن باشند. به بیان بهتر به منظور فعال نگه داشتن کارت سوخت خود می‌بایست تا پیش از شروع سال ۱۴۰۲ دست‌کم یک‌بار از این کارت استفاده کنید.

قیمت بنزین در ایران بسیار کمتر از کشورهای همسایه بوده و همین موضوع باعث شده بنزین به یک کالای ارزشمند جهت قاچاق تبدیل شود. دولت به منظور جلوگیری و خروج غیرمجاز بنزین از کشور و همین‌طور مدیریت بهتر این سوخت مهم، طرح سهمیه‌بندی بنزین را به اجرا رسانده و بنزین را از طریق کارت سوخت در اختیار مالکین خودرو قرار می‌دهد. کارت سوخت در آخرین روز هر ماه شارژ می‌شود و مدت زمان ذخیره بنزین در آن ۹ ماه است.

با این حال طبق اعلامیه اخیر شرکت ملی نفت، مالکین خودرو و دارندگان کارت سوخت مستلزم هستند تا پایان سال جاری حداقل یک‌بار از این کارت استفاده کرده و از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کنند، در غیر این صورت کارت غیرفعال شده و می‌سوزد.

شرکت ملی نفت همچنین به مالکین خودرو یا موتورسیکلت که به هر دلیلی فاقد کارت سوخت هستند، توصیه کرد هر چه سریع‌تر با مراجعه به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ نسبت به ثبت درخواست نسخه المثنی اقدام کنند. البته هزینه صدور کارت سوخت المثنی ۱۰ برابر شده و به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. با این حال، بنزین سهمیه‌ای ارزان‌تر از بنزین آزاد بوده و تهیه کارت سوخت برای مالکین خودروها توصیه می‌شود.

ناگفته نماند برخی افراد به هر دلیلی از کارت سوخت استفاده نمی‌کنند و حتی اعتنایی به سوختن سهمیه بنزین خود ندارند. با این وجود طبق اخطاریه جدید شرکت ملی نفت، این دسته افراد نیز بهتر است برای اطمینان از عملکرد صحیح و فعال نگه داشتن کارت سوخت خود حداقل یک‌بار تا پیش از پایان سال جاری از آن استفاده کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.