لیست خودروهای کارکرده ارزان‌تر از پژو ۲۰۷ در خارج از کشور

0 897

در بازار آزاد امروز، مورخ ۶ تیرماه ۱۴۰۲، پژو ۲۰۷ با موتور TU5p حدود ۸۳۵ میلیون تومان قیمت دارد. هر دلار آمریکا هم حدود ۵۰ هزار تومان است. بدین ترتیب، پژو ۲۰۷ در بازار داخلی با قیمت کمتر از ۱۷ هزار دلار معامله می‌شود. اگرچه با این پول نمی‌توان دست روی ماشین‌های خارجی باکیفیت دست‌اول گذاشت، اما بد نیست نگاهی به خودروهای کارکرده ارزان‌تر از پژو ۲۰۷ بیندازید.

مشخصات خودروهای کارکرده خارجی ارزان‌تر از پژو ۲۰۷

شورلت کاماروی ۱۰ هزار دلاری (مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵)، یکی از قدرتمندترین خودروهای کارکرده ارزان‌تر از پژو ۲۰۷ است که از یک موتور ۶.۲ لیتری ۵۸۰ اسب بخاری استفاده می‌کند. گشتاور ماشین به ۷۵۳ نیوتن‌متر می‌رسد. تنها با ۵۰۰ میلیون تومان می‌توان صاحب این خودرو در خارج از کشور شد.

از دیگر ماشین‌های دست‌دوم ارزان‌تر از پژو ۲۰۷ دست‌اول ایران‌خودرو می‌توان به مدل ۲۰۱۳ خودروی لوکس لکسوس LS اشاره کرد که تنها ۹ هزار دلار (۴۵۰ میلیون تومان) است. این ماشین در عرض ۵.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و موتور ۴.۶ لیتری آن حدود ۳۸۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

یکی دیگر از خودروهای کارکرده ارزان‌تر از پژو ۲۰۷ در خارج از کشور، مدل ۲۰۱۱ بی‌امو سری ۳ است که تنها ۴ هزار دلار (معادل ۲۰۰ میلیون تومان) قیمت دارد. این خودرو به موتور ۴ لیتری ۸ سیلندر مجهز بوده و قدرت آن ۴۱۴ اسب بخار است.

عاشقان خودروهای آمریکایی می‌توانند با ۷۰۰ میلیون تومان مالک مدل ۲۰۱۴ فورد موستانگ شوند، البته در خارج از کشور و به دور از دستورالعمل‌های قیمت‌گذاری، تعرفه‌های بازدارنده گمرکی، مالیات‌ها و عوارض جورواجور و درنهایت رانت خودرویی حاکم بر بازار کشور.

مدل ۲۰۱۶ مینی کوپر S از دیگر خودروهای کارکرده ارزان‌تر از پژو ۲۰۷ است که می‌توان آن را با قیمت ۸ هزار دلار در بازار دست‌دوم خارجی پیدا کرد. برای خرید این هاچبک کامپکت و دوست‌داشتنی تنها به ۴۰۰ میلیون تومان پول احتیاج است. علی‌رغم ظاهر کوچک و دل‌فریب، این هاچبک شهری به پیشرانه قدرتمند ۲۰۸ اسب بخاری مجهز بوده و می‌تواند به سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

و اما یکی دیگر از گزینه‌های قابل‌ذکر در لیست خودروهای کارکرده ارزان‌تر از پژو ۲۰۷ هشتصد میلیون تومانی، نسل هفتم گلف GTI فولکس‌واگن است که در بهترین حالت با قیمت ۱۳ هزار دلار در بازار دست‌دوم پیدا می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.