علل برق دزدی ماشین؛ چطور بفهمیم برق دزدی از کجاست؟

0 114

برق دزدی ماشین همان‌طور که از نامش مشخص است، به مصرف نابه‌جای برق یا انرژی از باطری خودرو در زمانی که خاموش است می‌گویند. این بدان معناست که یک یا چند مورد از اجزای خودرو بی‌دلیل در حال مصرف باطری هستند. اگر باطری ماشین شما زودبه‌زود (حتی طی چند ساعت) تخلیه می‌شود احتمالا برق دزدی دارد.

باتری جریان برق موردنیاز خودرو را تأمین می‌کند. وقتی اتومبیل را خاموش می‌کنید (سوئیچ را روی Off قرار می‌دهید)، سیستم احتراق خودرو جریان برق را از موتور قطع می‌کند، اما اتصال از جانب باتری هنوز قطع نیست. بنابراین هنوز اجزایی هستند که از باتری خودرو استفاده می‌کنند. بخشی از این مصرف برق طبیعی است و برای روشن نگه‌داشتن ساعت خودرو، رادیو، دزدگیر، قفل مرکزی و نظایر آنها لازم است. بنابراین باتری توانایی تأمین انرژی این اجزا را که بیشتر از چند میلی‌آمپر نیست دارد.

برق دزدی ماشین

مقدار طبیعی تخلیه باتری برای اتومبیل‌های جدید بین ۵۰ تا ۸۵ میلی‌آمپر و در خودروهای قدیمی‌تر کمتر از ۵۰ میلی‌آمپر است. هر مقدار بیشتر از این برق دزدی به شمار می‌رود و مکانیک باید آن را بررسی کند. برق دزدی می‌تواند به دلیل وجود اشکال در سیستم الکتریکی ماشین از جمله کویل و وایر شمع باشد. کویل نوعی سیم‌پیچ القایی است که در سیستم احتراق خودرو، برای تولید جریان برق با ولتاژ بالا و کمک به جرقه زدن شمع به کار می‌رود. وظیفه انتقال این برق از کویل به سر شمع، به عهده وایر شمع است. برق دزدی کویل و برق دزدی وایر شمع و نیز اشکال در فیوزها از شایع‌ترین عوامل تخلیه باتری خودرو هستند که می‌توانند از یک شب تا صبح ظرف چند ساعت باتری را خالی کنند؛ به طوری که وقتی صبح استارت می‌زنید ماشین روشن نمی‌شود.

برای خودروهای جدید حتی مرز ۸۵ میلی‌آمپر می‌تواند به مرور زمان بر عمر و عملکرد باتری تأثیر منفی داشته باشد. بنابراین بسیار مهم است که شارژ و نگهداری باتری به گونه‌ای انجام شود که به زیر ۱۲.۴ ولت نرسد. هنگامی‌که ولتاژ به ۱۲.۴ می‌رسد، باتری شروع به خوردگی و سولفاته شدن می‌کند.

برق دزدی ماشین

اما چطور باید بفهمیم برق دزدی ماشین از کجاست؟

در مرحله اول باید تعیین کنید کدام اجزا در حال برق دزدی خودرو هستند. برای این کار می‌توانید از مولتی متر برای تست جریان استفاده کنید. بهتر است خودتان این کار را نکنید و انجام آن را به مکانیک بسپارید. با این حال، اگر خودتان می‌خواهید آزمایش کنید نکات ایمنی را رعایت کنید. از دستکش عایق استفاده کنید و اگر جواهرات دارید آنها را بیرون بیاورید. دلیلش این است که دارید با باتری کار می‌کنید. این کار را در نزدیکی شعله یا ماده محترقه انجام ندهید. همچنین در محیط اطراف باید تهویه مناسبی برقرار باشد.

همه دستگاه‌های جانبی را از خودرو جدا کنید و مطمئن شوید هیچ وسیله الکتریکی روشن نیست. رادیو، کولر، چراغ‌ها، برف‌پاک‌کن و نظایر آن را خاموش کنید. اتومبیل را خاموش کنید، سوییچ را دربیاورید. همه درها و صندوق عقب را ببندید تا هیچ یک از مدارها فعال نباشند. همه کابل‌ها و حتی دستگاه موقعیت‌یاب (جی‌پی‌اس) و شارژر را خارج کنید.

اطمینان حاصل کنید که باتری به‌طور کامل شارژ شده است، اگر باتری کهنه یا فرسوده است آن را تعویض کنید. یعنی در اصل باید با یک باتری کامل و بدون ایراد کار کنید تا برق دزدی ماشین را پیدا کنید.

کابل منفی باتری را از پایانه منفی آن جدا کنید. روی این کابل این علامت را درج کرده‌اند (-) و احتمالا باید کاور مشکی داشته باشد. اگر ممکن است کاور آن را جدا کنید و با آچار ۱۰ میلی‌متری کابل را از پایانه جدا کنید.

برق دزدی ماشین

 

حالا به مولتی متر نیاز دارید. مولتی متر دستگاهی دیجیتال است که یک سیم سیاه و یک سیم قرمز باید به آن متصل شود. سیم سیاه را به ورودی com متصل کنید و سیم قرمز را به بالاترین ورودی آمپر (معمولا ۲۰ آمپر) وصل کنید. شمارنده مولتی متر را تنظیم کنید. معمولا این دستگاه‌ها از ۲۰ تا ۲۰۰ آمپر را اندازه می‌گیرند.

سیم قرمز مولتی متر را به حلقه فلزی کابل منفی باتری متصل کنید و سیم مشکی را روی پایانه نگه دارید تا آن را لمس کند. اگر مولتی متر بیشتر از ۵۰ را نشان می‌دهد، می‌تواند نشانه برق دزدی باشد.

در این مرحله ابتدا فیوزها را بررسی کنید. همچنان که به مولتی متر نگاه می‌کنید یکی‌یکی فیوزها را در جعبه فیوز امتحان کنید. از فیوز مربوط به کمترین آمپر شروع کنید و هربار که یک فیوز را بیرون می‌کشید ببینید آیا اعداد مولتی متر تغییری می‌کنند یا نه.

نکته: این طبیعی است که در هنگام کشیدن هر فیوز عدد مولتی متر چند میلی‌آمپر افت کند. به آن توجه نکنید و به دنبال افت اعدادی بیشتر از ۳.۰۳ تا ۰.۰۳ باشید.

هر فیوز متعلق به یکی از اجزای الکتریکی خودرو است. با کمک دفترچه راهنما می‌توانید متوجه شوید ایراد از سیم‌کشی کدام جزء است. اما اگر سردرنمی‌آورید حتما نزد مکانیک بروید.

برای نمونه یکی از فیوزها که هم رادیو و هم آنتن را کنترل می‌کند به این صورت امتحان کنید. ابتدا فیش مربوط به رادیو را جدا کنید و ببینید مولتی متر تغییر می‌کند یا نه. اگر نه، این بار فیش آنتن را قطع کنید تا ببینید آیا مشکل از آن است. در هر صورت همه فیوزها را با فیش‌های جداگانه آنها باید امتحان کنید تا متوجه شوید مشکل از کدام قسمت است. پس از اینکه متوجه شدید کدام یک از اجزا مشکل دارد، باید ادامه روند کار را به مکانیک بسپارید تا آن را برایتان رفع کند. اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه برق دزدی خودروی خود دارید، آن را با خوانندگان ما در میان بگذارید. 

چنانچه خواندن این نوشته برایتان مفید بود، نگاهی به مقاله علت ریپ زدن ماشین در شرایط مختلف نیز بیاندازید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.