سیاست نامه حریم خصوصی کارنامه

سرویس خدمات کارشناسی و فروش خودرو «کارنامه» که محصولی از شرکت خودرو پردازش هوشمند است متعهد است که امنیت اطلاعات مربوط به شما را در بالاترین سطح ممکن حفظ نماید و برای حفظ اعتماد کاربر بهترین تلاش خود را خواهد نمود. در راستای اهداف پیش گفته سیاست نامه حریم خصوصی حاضر که از این پس «سند» خوانده می شود، تنظیم گردیده است. با اعلام اینکه مفاد سند تنها مشتمل بر اطلاعاتی است که توسط «شما» یعنی «کاربر» به منظور عملکرد مناسب و صحیح بر روی سایت و برنامه کاربردی (اپلیکیشن) یا «برنامه»‌ کارنامه قرار میگیرد. کارنامه در ارائه خدمات خود از طریق سایت و برنامه از یک سیاست حریم خصوصی مشابه پیروی می نماید و سند پیش رو رویه ی کارنامه را در تمامی ارتباطات خود با کاربر مشخص می نماید. 

این سند مطابق با آخرین تغییرات قوانین و مقررات موضوعه کشور تدوین شده و مبیّن کلیه حقوق شما بر اساس قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲، قانون دسترسی و انتشار آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۷ و اسناد بین‌المللی ذی ربط است.

 

۱) دسترسی و جمع آوری اطلاعات توسط کارنامه 

با استفاده شما از خدمات ارائه شده توسط کارنامه اطلاعاتی شامل اطلاعات فنی مربوط به دستگاهی که برنامه بر روی آن نصب است «اطلاعاتی فنی دستگاه»، اطلاعاتی که با استفاده از سایت در اختیار کارنامه قرار می گیرد «اطلاعات سایت»، اطلاعاتی که در حین ثبت نام، استفاده و توسعه در اختیار کارنامه قرار می دهید «اطلاعات شخصی»، اطلاعات تماس با کارنامه جهت استفاده از خدمات و یا پشتیبانی خدمات و اطلاعاتی که بنا بر نیاز از شرکت های وابسته، همکار و شریک کارنامه در اختیار ما قرار می گیرد، جمع آوری می شوند. 

 

۱-۱- اطلاعات فنی دستگاه 

۱- نوع دستگاه و نوع سیستم عامل دستگاه .

۲- مدت و بازه های استفاده از برنامه .

۳- اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور شامل آدرس پروتکل اینترنت (IP)، روز و ساعت رخدادها.

۴- مکاتبات و اطلاعات ناشی از برقراری ارتباط با کارنامه از طریق برنامه.  

۵- محتواهای مشاهده شده توسط کاربر و اصطلاحات و عبارت جستجو شده. 

۶- در هنگام استفاده از برنامه اطلاعات مکانی جمع آوری می شود. شما می توانید در هر زمان با غیرفعال کردن امکان دسترسی برنامه به این اطلاعات از جمع آوری اطلاعات مکانی خود جلوگیری نمایید. 

 

۲-۱- اطلاعات سایت 

الف) اطلاعاتی که توسط کوکی ها جمع آوری می شوند شامل: 

۱- مدت زمان استفاده  از سایت 

۲- جستجوها و محتواهای مشاهده شده توسط شما 

۳- اطلاعات مربوط به نسخه مرورگر و اینترنت مورد استفاده جهت استفاده از سایت 

۴- اطلاعات حساب کاربری 

ب) شما می توانید در هر زمانی کوکی های مورد استفاده توسط سایت را از طریق مرورگر خود غیرفعال کنید. پیشنهاد کارنامه این است که برای استفاده مطلوب از تمامی امکانات سایت، اجازه دسترسی کوکی ها را به سایت بدهید. 

 

۳-۱- اطلاعات شخصی 

۱- اطلاعات مربوط به تراکنش های کاربر در برنامه و یا سایت 

۲- اطلاعات مربوط به حساب کاربری شامل: شماره تلفن همراه

۳- اطلاعات مربوط به خودرویی که برای استفاده از خدمات در سایت یا برنامه ثبت می شود. 

 

۲) از اطلاعات جمع آوری شده چه استفاده ای می کنیم؟

الف) اطلاعات جمع آوری شده توسط کارنامه در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

۱- افزایش امنیت و صحت عملکرد برنامه و سایت بر اساس اهداف کارنامه. 

۲- بهبود ارائه خدمات کارنامه با توجه به نیازها و شرایط کاربر و بهبود خدمات پشتیبانی. 

۳- اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های خدمات و محصولات، تغییرات مهم در سیاست‌نامه حریم خصوصی کارنامه و مواردی از این قبیل. 

۴-در صورت درخواست مراجع صلاحیت دار مطابق قانون، اطلاعات و هویت شما از سمت کارنامه به مقامات مربوطه تسلیم می شود (در غیر اینصورت اطلاعات و هویت شما کاملاً نزد کارنامه محفوظ باقی می ماند). 

۵- از اطلاعات شما جهت تنظیم قرارداد های مورد نیاز برای ارائه خدمات کارنامه استفاده می شود. 

۶- مشخصات خودروی ثبت شده توسط شما به کاربر متقاضی خرید و یا فروش ارائه می شود و در صورت نیاز به صورت عمومی در برنامه و سایت کارنامه و  دیوار منتشر می شود. 

۷- کارنامه می تواند اطلاعات جمع آوری شده ی متعلق به کاربرانش (اطلاعات مربوط به کاربر و خودرو) را در حدود قانون در اختیار شرکت های وابسته، همکار و شریک خود قرار دهد. 

ب) بخشی از اطلاعاتی که کارنامه به آنها دسترسی دارد و توسط کارنامه جمع آوری می شود برای عملکرد مطلوب و صحیح ضروری است و این اطلاعات برای خدمت رسانی به کاربران الزاما توسط کارنامه مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

۳) امنیت اطلاعات نزد ما 

۱-۳-کارنامه متعهد به حفظ امنیت اطلاعات کاربران خود است و بدین منظور از اقدامات اداری،‌ فنی و فیزیکی لازم و همچنین از فرآیندها و تکنولوژی های به روز برای حفظ امنیت اطلاعات شما استفاده می کند تا از دسترسی، استفاده و افشای غیر مجاز آنها جلوگیری شود. 

تبصره: بخشی از اطلاعات مربوط به خودرو که توسط کاربر در اختیار کارنامه قرار می گیرد، به صورت عمومی در سایت و  برنامه کاربردی کارنامه و دیوار قابل مشاهده است و کارنامه مسئولیتی در قبال حفظ امنیت این اطلاعات که به صورت عمومی منتشر می شود ندارد. 

۲-۳- کارنامه با بکارگیری بالاترین و مطلوب ترین سطح امنیت تمامی تلاش خود را در جهت حفظ اطلاعات کاربران و عدم دسترسی  اشخاص ثالث به آن ها بکار میبرد. با این وجود ممکن است در نتیجه اقدامات خرابکارانه و حملات سایبری، اشخاص ثالث به تمامی یا بخشی از اطلاعات به صورت غیر مجاز دسترسی پیدا کنند. در این صورت مسئولیتی متوجه کارنامه نخواهد بود و کارنامه در چارچوب قوانین موجود نسبت به طرح دعوا علیه اشخاص ثالث اقدامات مقتضی را صورت خواهد داد. 

۳-۳- شما نیز به عنوان کاربر موظف به رعایت الزامات  امنیتی در جهت حفظ اطلاعات خود هستید شامل اینکه: 

۱.۳.۳- از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید،

۲.۳.۳- برای افزایش ضریب امنیت حساب کاربری، کارنامه به منظور هر بار ورود به حساب کاربری رمز عبور یکبار مصرف («One-Time Password «OTP) را به شماره تلفن همراه ثبت شده توسط شما ارسال می نماید. 

۳.۳.۳- در صورت وقوع سرقت گوشی همراه و همچنین پیش از واگذاری شماره تلفنی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، موضوع را به کارنامه اطلاع دهید تا حساب کاربری مربوطه تعلیق شده یا اطلاعات موجود در آن تغییر کند. در غیر این صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث به رمز عبور شما، مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری به عهدۀ شخص شماست و کارنامه هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

 

۴) تغییرات سند 

کارنامه ممکن است در مفاد این سند در طول زمان تغییرات کلی و جزئی را ایجاد نماید. در صورتی که پس از تغییرات اعمال شده بر این سند کاربر به استفاده خود از برنامه و سایت ادامه دهد این امر به منزله پذیرش تغییرات سند جدید است. 

 

نظرات بسته شده است.