رئیس پلیس راهور: موتورسیکلت‌های بدون پلاک را خریداری نکنید؛ مسروقه‌اند

0 1,244
با توجه به گفته‌های رئیس پلیس راهور ناجا موتورسیکلت‌های بدون پلاک سرقتی هستند و خرید و فروش آن‌ها غیرقانونی است.

سردار سیدکمال هادیانفر در خصوص خرید و فروش موتورسیکلت‌های بدون پلاک و سند گفت: ما موتورسیکلتی نداریم که پلاک نداشته باشد و تمامی موتورسکلت‌ها باید پلاک داشته باشند. در غیر این صورت جرمی رخ داده است. موتورسیکلت‌های بدون پلاک احتمالا سرقتی هستند و اگر کسی شما را به خرید موتورسیکلت‌های بدون پلاک و سند ارجاع داد، این کار را انجام ندهید؛ چراکه این موتورها احتمالا سرقتی هستند.

لازم به ذکر است که موتورسیکلت‌های فاقد پلاک توسط ماموران راهنمایی و رانندگی توقیف شده و روانه پارکینگ می‌شوند. البته این موتورسیکلت‌ها پس از سیر مراحل قانونی و مجازات‌های مربوطه با نصب پلاک ترخیص خواهند شد.

پلیس راهور ناجا پیوسته در خصوص موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰ سی‌سی نیز هشدار می‌دهد. ورود و استفاده از این موتورسیکلت‌ها ممنوع است و توقیف آن‌ها به معنی توقیف وسایل‌نقلیه قاچاق است چراکه این وسایل نقلیه از مبادی قانونی وارد کشور نمی‌شوند.

گفتنی است به هیچ نوع از موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰ سی‌سی مجوز ورود به کشور داده نمی‌شود و به همین جهت نیز برای آن‌ها ثبت سفارشی صورت نمی‌پذیرد. هیچ مرجع یا سازمانی برای تردد این موتور‌ها مجوز صادر نمی‌کند و ورود آن‌ها به کشور غیرقانونی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.