قابل‌توجه برندگان طرح جایگزینی خودروهای اقساطی در سامانه یکپارچه

0 966

ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده به‌تازگی از طریق پیامک، هشداری را برای برندگان طرح جایگزینی خودروهای اقساطی ارسال کرده و از آن‌ها خواسته هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت نام در سامانه رسمی این ستاد اقدام کنند.

مرحله دوم طرح فروش جامع خودرو در خردادماه از طریق سامانه یکپارچه تخصیص برگزار شد. چهار شرکت خودروساز، یعنی سایپا، کرمان موتور، فردا موتور و مدیران خودرو در دومین طرح فروش جامع شرکت کردند و محصولات متنوع خود را به عرضه درآوردند. مالکین خودروهای اسقاطی هم در این طرح ثبت نام کردند و صلاحیت ۱۹ هزار نفر از آن‌ها مورد تأیید قرار گرفت.

حال، ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده کشور برای ۱۹ هزار متقاضی واجدالشرایط در طرح جایگزینی، پیامکی ارسال کرده و از آن‌ها خواسته است به وب‌سایت رسمی نوسازی ناوگان به نشانی nnhk.ir مراجعه و ضمن ثبت نام، پروفایل شخصی خود را ایجاد کنند.

علاوه‌بر ثبت نام در سامانه ستاد، برندگان طرح جایگزینی خودروهای اقساطی می‌بایست نسبت به اسقاط ماشین خود هم اقدام کنند. بنابراین از لیست مراکز اسقاط، نزدیک‌ترین آن‌ها به محل سکونت را انتخاب کنند و با در دست داشتن مدارک لازم، به مرکز اسقاط منتخب مراجعه کنند و ماشین خود را به آن‌ها بسپارند تا در نهایت، سیستم آن‌ها را وارد فاز تحویل خودروی جایگزین کند.

وکالت‌نامه لازم نیست!

توجه داشته باشید که برای اسقاط خودرو، نیازی به تحویل وکالت‌نامه از سوی خودروساز نیست. مدارک لازم برای تحویل به مرکز اسقاط شامل مدارک هویتی مالک، کارت و سند قطعی وسیله نقلیه و تمامی مستندات مربوطه از جمله برگه پرداخت خلافی، عوارض، مالیات و … می‌شود.

بد نیست بدانید طبق محاسبات انجام‌شده توسط ستاد نوسازی، ارزش لاشه خودروی فرسوده حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۶ میلیون تومان است که نیمی از آن سهم مرکز اسقاط است و نیم دیگر باید به حساب مالک خودروی فرسوده واریز شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.