پلیس خودروسازان را تهدید کرد

رئیس پلیس راهور: کیسه هوای هر خودرویی کار نکند خودروساز به دادگاه معرفی می‌شود

0 2,614

در ادامه واکنش‌ها به ماجرای حادثه بهبهان و تصادف زنجیره‌ای ۵۹ خودرو و کشته‌شدن ۵ نفر از هموطنان‌مان رئیس پلیس راهور به خودروسازان هشدار داد که از این پس کیسه هوای هر خودرویی کار نکند خودروساز به دادگاه معرفی خواهد شد.

در بررسی‌های اولیه‌ای که از حادثه بهبهان صورت گرفت مشخص شد که در این حادثه کیسه هوای هیچ‌کدام از خودروهای ایرانی فعال نشده است. موضوعی که سبب شد انتقادها از کیفیت پایین خودروهای ایرانی مجددا اوج بگیرد.

در همین رابطه پلیس اعلام کرد که بررسی کروکی تصادفات مختلف در طی سال‌های اخیر به‌خوبی نشان می‌دهد که کیسه‌های هوای به‌کار گرفته شده در خودروهای ایرانی در اکثر مواقع تزئینی بوده و بیشتر توهم امنیت را با خود به‌همراه دارد.

پلیس خودروسازان را مقصر می‌داند

در این حوزه پلیس خودروسازان را مقصر می‌داند و از نقش منفعلانه سازمان استاندارد نیز انتقاد فراوان دارد.

سردار هادیانفر در آخرین مصاحبه خود گفت: «سازمان استاندارد ایربگ یک نمونه از هر خودرو را به خارج از کشور ارسال کرده و پس از دریافت تأییدیه‌های لازم، نمونه‌های داخلی را بدون دریافت تأییدیه مجددا و تنها به‌واسطه تأییدیه قبلی راهی بازار می‌کند. همین موضوع به‌خوبی نشان می‌دهد که چرا ایربگ خودروها به‌درستی کار نمی‌کند.»

وی ادامه داد: «سازمان استاندارد باید توضیح دهد که آیا از خطوط تولید خودروسازان بازدید کرده و بررسی می‌کند که کیسه‌های هوای تولیدی آن‌ها به‌درستی کار می‌کند یا خیر؟ آیا کیفیت سامانه‌های abs به‌کار گرفته شده در خودروها مورد تأیید این سازمان است؟ سنجش کیفیت قطعات و امکانات ایمنی به‌کار گرفته شده در خودروها هرچند وقت یکبار صورت می‌گیرد؟»

با توجه به گفته‌های رئیس پلیس راهور اگر کروکی‌های ۱۱ سال اخیر بررسی شده و نتیجه این بررسی انتشار یابد همان‌طور که پراید و پژو از خط تولید خارج شدند بسیاری از خودروهای دیگر نیز از خط تولید خارج خواهند شد.

گفته می‌شود بررسی حوادث رانندگی در طی سال‌های اخیر به‌خوبی نشان می‌دهد کیسه‌های هوای تولیدی خودروسازان از چه کیفیتی برخوردار هستند.

سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور در رابطه با همین موضوع گفت: «از این پس کیسه هوای هر خودرویی که در تصادفات باز نشده و کار نکند خودروساز را به دادگاه معرفی خواهیم کرد.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.