احتمال عرضه محصولات رنو توسط خودروسازی ایلیا

1 3,410
چندی پیش گفته شده بود که یکی از خودروسازان خصوصی برای واردات خودروهای رنو ثبت سفارش کرده است. حال منابع آگاه از احتمال عرضه محصولات رنو توسط خودروسازی ایلیا خبر می‌دهند. این شرکت سابقه مونتاژ و فروش شاسی‌بلند دایون Y5 و بورگوارد BX5 را در کارنامه خود دارد.

به نظر می‌رسد صنایع خودروسازی ایلیا در حال مقدمه‌چینی برای واردات خودروهای برند رنو و تلاش برای اخذ مجوزهای لازم است. هرچند مدیران ارشد این مجموعه هنوز صحت چنین خبری را تأیید نکرده‌اند.

عرضه محصولات رنو توسط خودروسازی ایلیا خبر خوشایندی برای بازار داخلی به حساب می‌آید، چون این برند فرانسوی محبوبیت خاصی نزد ایرانیان دارد و محصولات آن بارها شایستگی خود را ثابت کرده‌اند. احتمالا ایلیا قصد دارد این ماشین‌ها را در قالب وارداتی (CBU) و مونتاژ محدود (KD) به بازار عرضه کند.

از طرف دیگر، باید به خاطر داشت که محدودیت‌های موجود در آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو، اجازه عرضه خودروهای لوکس و پیشرفته رنو را به واردکنندگان و مونتاژکاران نمی‌دهد. طبق آخرین اخبار، فعلا سقف ۲۰ الی ۲۵ هزار دلاری و حجم موتور ۱٫۵ الی ۲٫۵ لیتری برای خودروهای وارداتی لحاظ شده است. بندهای آیین‌نامه هنوز به‌طور کامل تعریف نشده‌اند و دولت فرصت دارد تا پایان خردادماه، آیین‌نامه نهایی را به مجلس ارائه دهد تا در صورت تأیید، واردات خودرو رسما آغاز شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. رضا
    رضا می گوید

    واردات خودرو که دروغه ، ای کاش حداقل موتور ال ۹۰ را وارد کنند (البته اگه بهمون بدن ) و رو مخصولات تولید داخل قرار بدند .
    بهترین خودرو تو دنیا ۲۰ تا ۳۰ هزار دلاره ، که با دلار ۱۰۰۰ تومانی سال ۸۷ میشند ، ۲۰ تا ۳۰ میلیون ،
    همون سال سمند ایران خودرو ۱۴ میلیون بود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.