افزایش تولید ۴۰ درصدی سایپا در سال ۱۴۰۳

0 268
مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا در نشستی با حضور مدیران فولاد مبارکه سپاهان از برنامه تولید ۶۷۱ هزار دستگاهی این خودروسازی در سال جدید پرده برداشت.

به گزارش کارنامه به نقل از سایپانیوز، جواد توسلی مهر با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی سفارش فولاد از سوی سایپا، اصلاح قیمت‌ها و توجه دولت به تخصیص مناسب نهاده تأکید کرد.

توسلی مهر افزود:

در دهه ۹۰ ایران خودرو دیزل زیانی ۱۳ برابر سرمایه داشت، افزود: در این شرایط سهامداران برای انحلال شرکت شکایت کرده بودند، سهامداران عمده از جمله ایران خودرو حال خوبی نداشت اما وقتی روند معکوس شد و افزایش و جهش تولید را در دستور کار قرار دادیم، در سال ۹۹ به چهار برابر میزان تولید رسیدیم و سال ۱۴۰۰ به سود خالص سنگین و سال ۱۴۰۱ به ۷ هزار میلیارد سود خالص رسیدیم و به نسبت همین مبلغ، پول به دولت دادیم و می‌توان گفت ۲ همت برای تولید سرمایه‌گذاری شد که حجم زیادی از اشتغال زایی را به همراه داشت. امسال در سایپا برنامه‌ای در دستور کار داریم که  ۱۰۰ درصد قابل انجام است، گفت: تولید حدود ۶۷۱ هزار دستگاه خودرو را در دستور کار داریم و این آمار در سال گذشته ۴۸۰ هزار خودرو بوده است که می‌توان گفت در سال جاری ما ۴۰ درصد افزایش تولید را خواهیم داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.