اتحاد استراتژیک سایپا و ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۱ با هدف افزایش کیفیت محصولات

0 675
اواخر سال گذشته بود که خبر داغ تشکیل اتحاد استراتژیک سایپا و ایران‌خودرو همانند یک بمب در رسانه‌های مختلف منفجر شد. برای نخستین‌بار در تاریخ صنعت خودروسازی، دو شرکت بزرگ تصمیم گرفته‌اند با استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر گام‌های بلندی را به‌سمت منافع جامعه و تولید هرچه بیشتر خودروهای باکیفیت بردارند.

اتحاد استراتژیک سایپا و ایران‌خودرو به‌عنوان اقدامی جهت حل برخی از مسائل موجود در صنعت خودروسازی تعریف شده که طبق انتظارات، با کاهش هزینه‌های تولید و افزایش کیفیت محصولات داخلی همراه خواهد بود.

رهبری این کمیته مشترک برعهده احمد قلعه‌بانی است که یکی از مجرب‌ترین و باسابقه‌ترین مدیران صنعت خودروسازی ایران به‌شمار می‌آید. مصوبات مطرح در این کمیته با حضور و همفکری نمایندگان دو شرکت تعریف شده و با تأیید مدیرعامل‌ها به تصویب نهایی می‌رسند.

یکی از اولویت‌های مهم در این همکاری، استفاده مشترک از ظرفیت قوای محرکه ایران‌خودرو و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت شرکت بُن رو است که به سایپا تعلق دارد. بدین ترتیب، در آینده شاهد عرضه قوای محرکه یکی از محصولات سایپا با موتور و گیربکس باکیفیت ایران‌خودرو خواهیم بود.

دسترسی سایپا به ظرفیت سایت‌های ایران‌خودرو واقع در کشور آذربایجان و همکاری مشترک در کارخانه‌های تولیدی واقع در سوریه و ونزوئلا از دیگر برنامه‌های مطرح در کمیته مشترک بین ایران‌خودرو و سایپا است.

اتحاد استراتژیک سایپا و ایران‌خودرو بدون شک موجب افزایش کیفیت خودروهای داخلی و کاهش بالقوه هزینه‌های تولید خواهد شد که اهمیت بسیاری در اوضاع اقتصادی حال حاضر دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.